soft-brick-nedir
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Hakkında Bilgiler / 1 Yorum / 175 Görüntülenme

Soft Brick Nedir

Soft Brick Nedir ,Android telefonunuzda nadir de olsa başlatma, çökme, donma gibi sorunlar yaşadınız. Bu tür sorunlarda genellikle teknik servis yolunu takip ederiz. Evet, belki de en sağlıklı yol budur. Ancak çoğu zaman, telefonunuzu sadece birkaç dakika içinde tekrar çalışır hale getirebilirsiniz. Öncelikle Andoid cihazlarındaki iki ana yazılım probleminin ne olduğunu bulalım.

Brick, akıllı cihazlarda işletim sisteminde kullanıcılar tarafından yapılan kritik değişiklikler, güncellemeler veya değişikliklerden sonra sistemin kurtarılamaz hale gelmesi ve çökmesi durumudur. Tuğla, tuğla anlamına gelir. Brick, yeni bir kas gibi bir tuğla anlamına gelir ve temel işlevleri bile yerine getiremez.

Brick Nasıl Olur?

Soft Brick Nedir,Brick, genellikle kullanıcının cihazda yaptığı kritik eylemlerin sonucudur. Örneğin, bir Android telefona anakartla uyumlu olmayan bir işletim sistemi veya ROM sürümü yüklemeye çalıştığınızda, telefonunuz Brick olur ve temel işlevlerini tamamen işlevsiz bırakır. Brick telefon, sistemik olarak gerçekleştirilen çoğu müdahaleye yanıt vermez ve cihazı kurtarmak için cihazın, kendi alanındaki yetkili servis tarafından onarılması gerekir.

Brick, yalnızca Android akıllı cihaz kullanıcılarının başına gelebilecek bir kilitlenme durumu değildir. Apple’ın iPhone ve iPad’i gibi cihazlar, çok iyi bir Jailbreak veya yanlış sistem düzenlemeleri yapıldıktan sonra Brick olabilir. Bu cihazların yazılım yapısı biraz farklı olduğu için Android ve diğer cihazlara göre kurtarmak daha da kolay.

Çocuğunuza Akıllı Telefon Almalı Mısınız

hard-brick

Brick Telefon Kurtarma

Brick haline gelen akıllı bir cihazın kurtarılması tamamen şansla orantılıdır. Bazen cihazlarda Yumuşak Tuğla adı verilen hafif bir sessizlik durumu oluşur. Bu gibi durumlarda temiz yazılım kurulabilir ve sistem yazılımında birkaç küçük değişiklik yapılarak cihaz kurtarılabilir. Cihaz dolu Brick veya half Brick ise, kurtarma çok zordur. Bu durumdaki cihazlar aynı zamanda donanım müdahalesi olduğu kadar sistemik müdahalelerdir. Bu nedenle cihaz Tam veya Yarım Tuğla aşamasına gelmişse Yetkili Servis tarafından onarılması gerekmektedir.

Brick ile bir cihazın kurtarılması her zaman mümkündür, ancak bu cihazların kurtarılması asla kesin değildir. Yetkili Servis tarafından yapılan işlemden sonra cihazın kurtarılamama ihtimali her zaman vardır.

Honor Ekran Değişimi

Cep Hastanesi teknik servis atölyesinde Honor 8 Ekran Değişimi nasıl yapılıyor merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube kanalımızdaki diğer videolara bakarak kendi telefonunuzun ekran değişimini nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek diğer ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

1 Yorum

  • Cep Hastanesi

    Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
    En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır

  • Bir Yorum Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir