Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Sony Xperia Ekran Sararması Çözümü

Sony Xperia Ekran Sararması Çözümü

Sony Xperia Ekran Sararması Çözümü

Sony Xperia Ekran Sararması Çözümü; Merhaba, dün sizinle bu sorunu paylaşmak istedim meslektaşım Sony Xperia’da gördüm. İnternette biraz araştırma yaptıktan sonra, bu meselenin yalnızca Sony Xperia için olmadığını okudum, yazılanlara göre, aynı problem bazı LG model telefonlarda da görülebilir.

Sony Xperia Ekran Sararması Çözümü; Sorunun tam kaynağının ne olduğunu bilmiyoruz, ancak ısınmadan dolayı belli bir faktör olarak ele alabiliriz. Bazı akıllı telefonlarda bu sorun dış gövdede de ortaya çıkabilir.

Başka bir deyişle, arkadaki aşırı ısınmadan dolayı plastik veya metal parçalarda sarı lekeler oluşur. Bilindiği gibi, her parça öncelikle aşırı sıcağa maruz kaldıktan sonra ilk önce sararır, sonra yanmaya veya şeklini değiştirmeye devam eder.

Ekran Sararması Neden Olur

Akıllı telefonlarda ortaya çıkan ekran sararma probleminin genelde yoğun kullanımın bir sonucu olarak ortaya çıktığı bilinmektedir. Ağır kullanım sonucu ısınan parçalar ekrana zarar verir ve kalıcı yanık gibi görünen ekran sararması sorunu ortaya çıkar.

Akıllı telefonlarda ekran sararmasıyla karşı karşıya olan kullanıcıların bu sorunu çözmek için ekranlarını değiştirmeleri gerekir, ne yazık ki çözüm yok. Ekran sararma sorununu engellemek için, telefonunuzu uzun süre açık tutmamalısınız; yani, film izlemek, TV şovları izlemek telefonu uzun süre yorur ve ısınacak, böylelikle küçük sararma telefonun ekranı.

Sony Xperia Ekranda Sarı Leke Sorunu

Merhabalar, dün iş arkadaşımın sahip olduğu Sony Xperia’da gördüğüm bu sorunu sizinle paylaşmak istedim. Sonra internette biraz araştırma yapmam üstüne bu meselenin yalnızca Sony Xperia için olmadığını okudum, yazılanlara göre bazı LG model telefonlarda da aynı sorun baş gösterebiliyor.

Sorunun kesin kaynağının ne olduğunu bilemeyiz fakat ısınmaya bağlı ortaya çıkan bir etken olduğuna kesin gözle bakabiliriz. Bazı akıllı telefonlarda ise bu sorun dış gövde de oluşabiliyor. Yani arka kısımda aşırı ısınmadan dolayı plastik veya metal alışımlı aksamlarda sarı lekeler oluşuyor. Bilindiği gibi aşırı ısıya maruz kalan her parça önce sararma yapar, sonradan yanmaya veya şekil değiştirmeye devam eder.

İlginizi Çekebilir: Telefon Markaları İsimleri Ait Olduğu Ülkeler

Sony Xperia Ekran Sararması Çözümü
Sony Xperia Ekran Sararması Çözümü

Ekranın Sararmaması İçin Ne Yapmalıyız

Ekranın sararmasını engellemek için cihazın ısınmasını önleyin. Cihazın sıcaklığını azaltan programları kullanarak sıcaklığı biraz düşürebilirsiniz, ancak bunu manuel olarak yapmanız daha iyidir. Telefonunuzu sıcak tutmak için yapmanız gerekenleri sıralamak istiyorsanız, fiziksel donanıma başlayabiliriz.

Her ne kadar telefon kapları dışını korumak için alınmış olsa da, kabı tamamen durumda (telefonun arka tarafında) tutan ve soğumasını önleyen bir işletmeyle uğraşırken çıkarabilirsiniz.

Kullanmadığınız uygulamaları ve oyunları silerek hem depolama, koç kullanımı ve benzeri kaynak kullanımından kazanacaksınız, hem de arka planda çalışmasını önlediğimiz için cihaz sıcaklığı düşecek. Isıyı önlemenin bir başka yolu ortamınızda düşük bir sıcaklığa sahip olmaktır.

Telefon, bulunduğunuz yerin sıcaklığına göre ısı alıp vereceğinden, yaz mevsiminde kapalı bir ortamla kışın odadaki bir ortam arasında büyük farklılıklar olacaktır. Bir iş çıktığında telefonlar şarj olmadan şarj olurken hepimiz işimizi yaparız, ancak bu durum ısınma konusunda çok olumsuzdur, bu sebeple telefona şarjda dokunmamak veya telefonu tamamen kapamak ve şarj etmek hem daha hızlı şarj edilmesini hem de uzatılmasını sağlar cihazın ömrü.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; ekran saramasın , ekran saramasın ne yapa bilirim , ekran sap sarı , ekran saramasın ekran değişim.

Sıkça Sorulan Sorular

Cep Hastanesi garanti harici tamirleri sağlayan bir akıllı telefon ve mobil cihazlar servisidir. Bizi diğer servislerden ayıran, İstanbul içinde sorunlarınıza en kısa sürede çözüm sunması, İstanbul dışı ise tek taraflı ücretsiz kargo ile ulaşılabilmesi ve müşterisini bütün tamir sürecinden haberdar etmesidir.