Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Su Kaçan Telefon Nasıl Tamir Edilir

Su Kaçan Telefon Nasıl Tamir Edilir

Su Kaçan Telefon Nasıl Tamir Edilir

Su Kaçan Telefon Nasıl Tamir Edilir; Akıllı telefonunuza su döktüğünüzü ve binlerce lira satın aldığınızı, tuvalete düşürdüğünüzü veya cebinize unuttuğunuzu ve havuza girdiğinizi düşünün. Böyle bir durumda, ” keşke 300 Türk Lirasından fazla verseydim ve kasko sigortam olsaydı.”Peki, suya düşen telefon tamir edildi mi? Telefonu sıvı teması sebebiyle teknik servise verdiğinizde, kullanıcı hatası sayılacağı için muhtemelen garanti kapsamı dışında kalacaktır. Bu ekstra ücret manasına gelir. Ama panik yapmayın. Sadece 4 adımda suya düşen telefonunuzu kaydedin.

Su Kaçan Telefon Nasıl Tamir Edilir; Akıllı telefonunuzu suya düşürdüğünüzde yapmanız gerekenleri ve teknik destek almadan önce uygulayabileceğiniz birkaç yöntemi ve makalemizdeki kapsamlı açıklamaları bulabilirsiniz.

Derhal Cihazı Sudan Çıkarın

Başlığı okudun, ne zaman “Gerçekten mi? “Tahmin edemezdim ” gibi bir tepkiniz olduğunu tahmin edebilirim, ancak akıllı telefonu olabildiğince erken sudan çıkarmak donanım için hayati önem taşıyor. Ekipman arasındaki hava, suyun bir süre ekipmana ulaşmasını engelleyebilir, ancak bunu uzun süre yapamaz. Bu sebeple, hızlı hareket etmeniz son derece önemlidir.

Telefon Suya Düşünce Neler Yapmalı

Son 2 senede ortaya çıkan üst düzey akıllı telefonlar suya dayanıklı olmasına karşın, akıllı telefonların genel modellerine baktığımızda, cihazların suya dayanıklı olduğunu görüyoruz. 12-24 veya 33 ay gibi ciddi taksitlerle alınan bu akıllı telefonların bir biçimde korunması gerekmektedir. Telefonunuz suya dayanıklı ise, burda sonraki makaleleri okumak gerek olmayabilir. Tabii ki, cihazınız gerçekten su geçmedi eğer!

Su Kaçan Telefon Nasıl Tamir Edilir

Suya Düşen Telefon Tamiri Hakkında

Cep telefonu nerdeyse vücudumuzun bir parçası gibi, hayatımızın bir parçası haline gelmiştir, bu nedenle gerekli değildir. Gün boyunca kullanım ve kullanıcıya bağlı şekilde bakım ve onarım talep edebilir, zaman zaman düşer, zaman zaman çöker, ara sıra suya düşer. Aslında, sıvı temas dediğimiz şey kesinlikle suya düşmez, bir yağmur damlası içerisine girse bile, can sıkıcı durumlar ortaya çıkabilir. Bu sıvı temas nedir, telefon onarımı suya nasıl düşmeli, telefon suya düşerse ne yapmalıyız, beraber görelim. Sıvı temas adı verilen hasar türü genelde kullanıcının fiziksel olarak bildiği veya bilinmediği bir olaydır; cep telefonunun veya başka bir cihazın sıvıya maruz kalması ve bundan kaynaklanan arızalar veya kesintilerdir.

İlginizi Çekebilir: Telefon Şarj Girişi Nasıl Tamir Edilir

En Kısa Sürede Sudan Çıkarın

Suya düşer gibi kısa zamanda telefonu kaldırın. Bu hareket, eller serbest kit bağlantı noktaları, küçük mikrofon deliği, şarj, USB kablo bağlantısı ve telefondaki plastik kapaklar aracılığı ile suyun sisteme sızmasını önler. Telefonu derhal sudan kapatın. Telefonun çalışması kısa devreye neden olabilir.

Su Kaçan Telefon Nasıl Tamir Edilir

Panik Yapmayın

Böyle bir durumda zaman içerisinde rekabet ettiğinizi unutmayın. Yapabileceğiniz en ufak bir hata, telefonunuzu geri dönüşü olmayan bir yola koyabilir. Suyun içerisine düşen telefonu kurtarmak için evde kullanabileceğiniz bazı kurutma teknikleri vardır. Bu şekilde, sıvı temastan zarar gören telefonunuzu kısa zamanda hayata döndürebilirsiniz.

Cihazınızı Kurutun

Telefonunuzun tüm parçalarını çıkardıktan sonra, kurutma işlemini başlatabilirsiniz. İlk olarak, cihazınızı ekipmana takılmayacak, çizilmeyecek veya başka şekilde zarar vermeyecek öğelerle (pamuk, peçeteler, bezler gibi) kurutun. Asla saç kurutma makinası kullanmayın. Ardından akıllı telefonunuzu hafifçe sallayın ve içerisindeki suyu çıkarmaya çalışın. Akıllı telefonunuzun bazı bölümlerini çıkaramadıysanız, cihaza çok yakın olmaması koşuluyla bir elektrikli süpürge kullanabilirsiniz. Tüm bunları yaptıktan sonra, Akıllı telefonunuzu ayakkabı kutularında bulunan silika jelleri arasına yerleştirin. Silika jel nemi emmede çok başarılıdır, ancak bu maddeyi bulamazsanız yulaf da kullanabilirsiniz. Yulaf bulmakta da sorun yaşamaktaysanız, son çare olarak pirincinize başvuru yapabilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; Suya düşen telefon tamir fiyatı Samsung , Telefona su kaçtı açılmıyor , Suya düşen telefon kaça yapılır 2020 , Suya düşen telefon açılmıyor , Telefona su kaçtı ekran gelmiyor , Suya düşen telefona mucize çözüm , Sıvı teması telefon Tamiri , Suya düşen telefon nasıl açılır.