Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Suya Düşen Telefon Tamir Edilir mi

Suya Düşen Telefon Tamir Edilir mi

Suya Düşen Telefon Tamir Edilir Mi

Suya Düşen Telefon Tamir Edilir mi ? Öngörülemeyen şeyler, cep telefonlarımızda, gözlerimizden kaçındığımız cihazlarda her an bize olabilir ve onları gün boyu bırakmayız. Örneğin, cep telefonumuz çanta ve pet şişedeki suya dökülebilir. Başka bir deyişle, suya düştüğü veya havuza düştüğü anlamına gelmez.

Bu bizim cep telefonu masaya çay dökme gibi çeşitlendirilmiş olabilir. Bu gibi durumlarda ne kadar hazırsınız, cep telefonunuzu en az hasardan nasıl kurtarabilirsiniz?

İşte telefonunuz suya düştüğünde ne yapmalı:

Telefon Suya Düşünce Neler Yapmalı

Son 2 yılda üst düzey akıllı telefonlar suya dayanıklı olmasına rağmen, genel akıllı telefon modellerine baktığımızda, cihazların suya dayanıklı olduğunu görüyoruz. Akıllı telefonlar gibi ciddi taksitlerde alınan 12 – 24 veya 33 ay bir şekilde korunması gerekir. Telefonunuz suya dayanıklıysa, aşağıdaki makaleleri okumanız gerekmeyebilir.

Cihazınız gerçekten su geçmedi sürece! Telefonların başına gelen en yaygın durumlardan biri, suya düştükleri ve kullanıcıların ne yapacağını bilmediği için cihazın parçalanmasıdır. Eğer suya düşen telefon ile gerekli önlemleri almak için nasıl biliyorsanız ancak, hatta cihazınızı kurtarmak için çalışmaz.

Suya Düşen Telefon Kurtulur mu

Yeni nesil telefonlar artık suya dayanıklı bir yapıya sahip; ancak suya karşı yüzde 100 koruma sağlamazlar; bu nedenle cihaz bir su birikintisine düştüğünde veya denizin dibine düştüğünde, kullanıcılar siyah düşünüyor ve kalpten bildikleri bir dizi eylem gerçekleştiriyorlar. Bununla birlikte, telefonların bu hasarsız durumdan kaçması mümkündür. İşte telefonlardan su kurtarma için adım adım bir kılavuzdur:

Telefonunuz veya tabletiniz önce suya düşerse ve gerçekten suyu emdiğini düşünüyorsanız, gidin. Cihazın açık olması, iyileşme olasılığını azaltır. Eski telefon modellerinde, pili çıkarma şansımız vardı; ancak bunu yeni cihazlarda yapamayız; bu öneri sadece pilin sahipleri içindir. SIM kart ve microSD kart başka bir boyuttur.

Bu iki parçayı cihazınızdan çıkarın ve kurutun. Ayrıca, bu yuvalara giren herhangi bir suyu kurutmanız gerekir, böylece kağıt havluyu kullanabilirsiniz. Ekranın kenarlarını izleyin, kurumaya çalışın.

İlginizi Çekebilir: Data Hattı Numarası Öğrenme

Suya Düşen Telefona Yapılması Gereken Müdahaleler

 1. Telefonunuz suya düşer düşmez elinize alın ve telefonu kapatın.
 2. Arka kapak kısmını elinizle açabiliyorsanız, içerisindeki bataryayı geç kalmadan yerinden çıkartın.
 3. Telefonunuzda takılı olan her şeyi başta SIM kartı olmak üzere çıkartın.
 4. Daha sonra kalan nemi almak için elektrikli süpürgeyi kullanın.
 5. Kurutma işlemini gerçekleştirmek için sakın saç kurutma makinesi kullanmayın!
 6. İçerisinde pirinç bulunan poşete cep telefonunuzu koyun.
 7. Telefonun iyice kuruduğundan emin olmak için 1 gün boyunca güneşte bekletin.
 8. Son olarak bataryayı takıp telefonu açmayı deneyin. Eğer hemen açılmıyorsa panik yapmayın telefonun şarjı bitmiş olabilir. Telefonu açarken tuhaf sesler gelirse, cihazın bazı parçaları bozulmuş olabilir. Bunun içinde telefonu yetkili servise götürebilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ;  suya düşen iphone tamir edilir mi , tuzlu suya düşen telefon tamir edilirmi , suya düşen iphone telefon tamir edilirmi , suya düşen telefon tamiri , suya düşen telefon tamir olur mu , suya düşen telefon tamir edilirmi , suya düşen telefon tamir olurmu , suya düşen cep telefonu tamir edilir mi , suya düşen telefon tamir ücreti , suya düşen telefon tamir fiyatı , suya düşen telefon çalışıyor.