Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Swap Cihaz Nedir

Swap Cihaz Nedir

Swap Cihaz Nedir

Swap (DEĞİŞİM) Cihaz Nedir; Dünya çapında, özellikle en akıllı telefonlar başında satılan ve iPhone Türkiye de dahil olmak üzere, yakında hangi ülkelerin listesini yenileyin. Telefonun tam bir dolaşımının olduğu ülkemizde tüketiciler sık sık yeni akıllı telefonlar alırken, hemde büyük markalar ülkemize yatırım yapıyor ve yeni ürünlerle ortaya çıkıyor.

Tabii ki, bu durumda farklı terimler öğreniyoruz ve bunlardan biri sözde takas cihazı. Peki bir takas cihazı nedir? Swap Apple cihazı ne anlama geliyor?

Swap Cihaz Nedir?

Swap Cihaz Nedir; Akıllı telefon alıcıları bir süre sonra bazı sorunlarla karşılaşabilir ve bu sebeple garanti süresi boyunca ürünlerini teknik servise gönderebilir. Bu durumda, ‘takas cihazı bekliyor’ veya cihaz bir değişiklik cihazı bekliyor ‘ terimleri görünebilir. Takas cihazı temel olarak telefonun değiştirileceği manasına gelir ve takas kelimesi kelimenin tam manası ile İngilizce olarak değişiklik manasına gelir.

Bir takas cihazı, garanti süresinin bitiminden önce başarısız olan ve onarım için yetkili teknik servise teslim edilen bir cihazın yasal teslim süresi (genelde 1 ay) içerisinde tamir edilememesi sebebiyle daha önce bir müşteriye servis edilen aynı modelin başka bir eşdeğer cihazıdır. Apple’ın takas cihazı politikası farklıdır. Apple yeni cihaz olduğunu belirtiyor. Ayrıntılar için aşağıya bakın.

Swap Cihaz Sıfır mı?

Garanti süresi dolmadan sizden kaynaklanmayan bir hata sebebiyle Playstation’ınızın arızalı olduğunu varsayalım. Playstation’ı onarım için bir Sony yetkili servis tesisine teslim ettiniz. Yasal olarak, cihazınızın 1 ay içerisinde onarılması ve size teslim edilmesi gerekir. Bununla beraber, TEKNİK SERVİS Bu süre zarfında cihazı tamir edemedi ve teslim edemedi.

Bu durumda, garanti politikasına dahil edilirse, şirket size daha önce tamir için teknik servise bırakılan aynı modelin başka bir Play Station verebilir. Teknik servisin size vermiş olduğu bu oyun İstasyonu bir takas cihazı haline gelir. Başka bir deyişle, takas cihazı sıfır değil, ancak bir yazılım ve donanım sıfırlama cihazıdır.
Müşteriye verilen swap cihazın üretim tarihi, müşterinin servise verdiği kendi cihazıyla aynı olmak zorundadır. Yani müşterinin 2016 üretimi bir cihazı yerine, 2015 üretimi bir swap cihaz verilemez.

Swap Cihazın Dezavantajları Var mı?

Takas cihazı daha önce bir başkası kullanmış ve başarısız olduğu için teknik servise teslim edilmiş olsa da, tüm kusurlu ve yıpranmış parçaların değiştirilmesi ve kapsamlı bir hijyen işlemine tabi tutulması sebebiyle herhangi bir sorun oluşturmaz. Ama bir takas cihazını kabul etmek mecburiyetinde olmadığınızı vurgulayalım.

İlginizi Çekebilir: Turkcell T50-T60-T70 Batarya Sorunu ve Değişimi

Swap Cihaz Nedir
Swap Cihaz Nedir

Şirketler, kar oranlarını yüksek tutmak için müşterilere takas cihazları sunabilir. Bununla beraber, müşteri takas cihazını kabul etmeme hakkına sahiptir.
Teknik servis, cihazınızı yasal süre içerisinde onaramaz ve teslim edemezse, aynı modelden kullanılmayan bir cihazı talep etme veya faturanın geri ödenmesini talep etme hakkınızı kullanabilirsiniz.

Apple’ın Swap Politikası Nasıldır?

Apple destek ekibi, Apple, kusurlu ürün yerine hiç kullanılmamış takas cihazı konseptinin sıfır bir ürün vermek olduğunu söylüyor. Başka bir deyişle, Apple cihazınızı garanti kapsamında teknik servise iade ettiğinizde, yasal süre içerisinde tamir edilemeyen bir arıza tespit edilirse, hiç kullanılmamış olan aynı modelin kutulu bir ürünü alırsınız.
Kısaca Apple’da “swap” kavramı “bire bir değişim” anlamına geliyor.
17/02/2018 güncelleme: Apple’da çok yüksek bir seviyedeki bir çalışanın bilgilerine göre, Apple hiç takas cihazı olarak kullanılmayan bir cihaz veriyor. 4 kez değiştirilen cihaz için Applecare’den kapalı bir kutu cihazı talep edilebilir.

Kredi Kartsız Apple Kimliği Oluşturma Yöntemi

Apple tarafı özellikle takas cihazını merak ederken, yenilenmiş telefonlar ve demo cihazlarla karıştırılır. Bir akıllı telefon değiştirildiğinde, teknik servis size kutu ve aksesuarlar olmadan yeni bir telefon verir. Takas ürünleri ince bir kutuda gümrükten geçer ve vergiden muaf olmak için aksesuar olmadan ülkeye girer.

Aslında, bu cihazlar genelde değişim hedefiyle kullanılan sıfır ve kutulu.
Bildiğiniz gibi Apple, müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutan markalardan birisidir. Teknik hizmetler, çoğunlukla pek çok sorun yerine telefon tamir yerine gitmek için yeni bir yol vermek. Bu takas cihazları ile sağlanır. Popüler inancın tam tersine, takas cihazları tamir edilmez, sıfır cihazlardır ve yenilenmiş sınıfa girmezler. Aynı zamanda, bu ürünler demo olarak adlandırılamaz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; swap cihaz nedir iphone , swap cihaz nedir apple , swap cihaz ne demek , swap cihaz , swap cihaz bekleniyor ne demek , swap telefon nedir , swap cihazı nedir , swap telefon ne demek , iphone swap cihaz nedir , iphone swap cihaz nedir.