Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Tablet ve Telefon Temizliği

Tablet ve Telefon Temizliği

Tablet Ve Telefon Temizligi

Tablet ve Telefon Temizliği, bugün birçok insanın kullandığı araçlardan biri olan tabletleri ve telefonları nasıl temizleyebilirim ? sorusu bir merak meselesidir. Sürekli kullanımda olan tabletler düzenli aralıklarla temizlenmelidir. Tablet temizliği için yumuşak ve çizilmez bir bezle temizlenmelidir. Bu cihazlar ayrıca özel olarak üretilmiş bezlerle de temizlenebilir.

Telefon ve Tablet Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tablet ve Telefon Temizliği, tabletler temizlenirken özen gösterilmesi gereken araçların başında gelir. Çünkü hassas ve dokunmatik yapıda yüzeyleri bulunduğu için dikkat ister. Tablet temizliğinde dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir;

 • Çizilmeyecek bir bez kullanılmalıdır
 • Kimyasal içerikli ürünlerle temizlik yapılmamalıdır
 • Leke ve toz bırakan ürünler tercih edilmemelidir
 • Mikrofiber bez deterjan kullanılmadan temizlenmelidir
 • Çıkarılması zor olan lekeler için, suyla hafifçe ıslatılmış bir bez kullanılmalıdır.

Tablet ve Telefonlar Temizleyiciler İle Temizlenir Mi ?

Tabletler hassas cihaz olduğundan, sert kimyasallarla temizlenmesi faydadan çok zarar verir. Özellikle sprey temizleyiciler doğrudan yüzeye sıkılmamalı çünkü ekran kapağına ciddi hasar veriyor. Bu nedenle, en sağlıklı olanı, tabletler için özel olarak yapılmış spreyler kullanmaktır. Hem zarar verme olasılığı ortadan kaldırılacak hem de gönül rahatlığıyla düzenli temizlik yapılacaktır.

Tablet ve Telefon Temizliği Neden Önemlidir ?

Tablet ve telefon temizliği, sürekli el ile kullanıldığı için çok önemli ve gereklidir. Özellikle tablet ile çalışan kişiler açısından daha büyük öneme sahiptir. Tablet temizliği şu nedenlerden dolayı önemlidir;

 • İnsan sağlığı için önemli
 • Uzun süreli tablet kullanımı için önemlidir
 • Kalıcı hasarlardan kaçınmak önemlidir.
 • Kir birikimini önlemek önemlidir

Özellikle kırılma ve çarpma esnasında kurtarıcı olması amacı ile tabletlere de kılıf takılıyor. Kılıfların da amaçlarından biri tabletin temiz kalması içindir. Çalışma ve normal hayatın bir parçası oldukları için de sağlık açısından düzenli aralıklar ile temizliği yapılması gerekir. Üzerinde biriken toz ya da yağ kalıntılarına dikkat edilmesi ve temizliğinin yapılması tavsiye edilir.

İlginizi Çekebilir: Akıllı Telefon Sorunlarını Kolayca Nasıl Çözebiliriz

Tablet Temizliği İçin Ulaşılamayan Yerler Nasıl Temizlenmeli ?

Tabletler sadece yüzeylerden değil. Hoparlör ve şarj konumu gibi mikrofiber bezin erişemediği alanlar vardır. Bu alanların temizlenmesi gerekir. Çünkü zamanla toz ve kir nedeniyle gürültü problemleri meydana gelebilir. Bezle silinemeyen yerlerde, iğne veya cımbız gibi aletlerden yardım alınmalıdır.

Tablet Ve Telefon Temizliği Nasıl Yapılır ?
Tablet Ve Telefon Temizliği Nasıl Yapılır ?

Çok fazla kurcalama ve baskı yapmadan bir iğne ile temizlemek önemlidir. Çünkü temizlemek istediğinizde tablet zarar görebilir. Mikropların giderilmesi, nemli olan beze iğne üzerindeki damlalar uygulanarak yapılabilir. Son olarak, bu bölgelere hafif bir iğne ile nemli bir bezle dokunmak yararlıdır.

Tablet ve Telefon Temizliğinin Zararı Var Mı ?

Tablet ve telefonları her gün gerekmedikçe temizlemek faydadan çok zarar verir. Hassas yüzeyleri olduğundan, sürekli temiz olan cihazın temizlenmesi yıpranmaya neden olur. Özellikle lekeli alanlarda aşırı basınç, ekranı bozar. Lekeyi temizlerken suyun açık alanlara kaçmadığından emin olmak da önemlidir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ;tablet temizleme , tableti temizleme.