Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Telefon Açıkken Şarj Olmuyor

Telefon Açıkken Şarj Olmuyor

Telefon Açıkken Şarj Olmuyor

Telefon Açıkken Şarj Olmuyor; Telefon açıkken şarj etme sorununun özellikle son dönemde ön plana çıktığını söylemek yanlış olmaz. Genellikle işletim sistemi güncelleştirmelerine sahip kullanıcılar tarafından karşılaşılan bu sorun, donanımda da kendisini gösterebilir. Kullanıcıların telefonun şarj edilmemesi gibi şikayetlerle çözüm bulmak isteyen şarj problemleri, telefonların günlük kullanımında ciddi problemlere neden oluyor.

Bu tür sorunlarla karşılaşan kullanıcılar önce sorunun sebebinin ne olduğunu öğrenirler. Bir çözüme ulaşmak için sorunun kaynağına gitmek daima daha iyidir. Çünkü hem yazılım hem de donanım açısından değerlendirilmesi gerekli olan bir sorun var.

Telefon Açıkken Şarj Olmuyor; Telefon şarj olmadığında dikkat edilmesi gerekli olan ilk şey, işletim sistemini güncel tutmaktır. Çünkü işletim sistemleri genelde güncelleme ile yaşanan şarj problemlerinı çözebilir. Buna ilave olarak, şarj soketini kontrol etmek ve temizlemek yapılması gerekli olan başka bir şeydir.

Şarj etme ve şarj etme gibi problemlerin yaygın olduğunu ve telefon açıkken telefonun şarj edilmemesi ve kapatılmaması gerektiğini söylemek yararlıdır. Böyle bir sorun da şarj problemleri arasında karşılaşılan ve sorun yazılım veya donanım neden olabilir. Bu sebeple, her iki kategori de çözüm için değerlendirilmelidir.

Telefon Açıkken Şarj Olmuyor Sorunu Çözümü

Günümüzde akıllı telefonların kronik problemleri arasında yer alan şarj problemleri ara sıra bir hayli ilginçtir. Bunlardan biri, telefon açıldığında ve kapalı olduğunda değil, şarj biçiminde ön plana çıkıyor. Telefonlar, kapatıldıklarında çeşitli sebeplerle şarj olur ve açıldığında şarj olmaz. Böyle bir durumda, yapılacak çeşitli uygulamalar vardır.

İlginizi Çekebilir: Samsung En İyi Telefonları

Bu uygulamalarla, şarj problemlerinı ortadan kaldırmak ve telefonu geri yüklemek mümkündür. Şimdi, telefonlar açıldığında şarj edilmediğinde ne yapılabilir? Daha yakından bir göz atalım.

 1. Önce telefonu kapatın ve yeniden başlatın.
 2. Daha sonra hem adaptörü hem de şarj cihazının kablosunu kontrol etmek yararlıdır.
 3. Telefonunuzun işletim sistemini güncellediğinizden emin olun.
 4. Bir kulak çubuğu veya yumuşak bir fırça yardımı ile şarj soketinden toz ve tüysüz gibi kalıntıları çıkarın. Soketteki diğer dış faktörler, şarj kablosunun ucunun ve soketteki pimlerin
 5. birbirleriyle temas etmesini engelleyebilir.
 6. Şarj cihazının bağlı olduğu elektrik prizinin düzgün çalıştığından emin olun.
 7. Hala bir çözüm bulamıyorsanız, sıfırlamayı deneyin.
 8. Şarj sorunu devam ederse, bir donanım sorunu oluşmuş olabilir. Bu gibi durumlarda, kullanıcıların profesyonel destek almaları faydalıdır.

Telefon Açıkken Şarj Olmuyor Garanti Kapsamında Mıdır?

Telefonlardaki hataları karşılayabilmek için Kullanıcı kaynaklı bir hata olmamalıdır. Bunun sebebi, garanti kapsamının kullanıcı kaynaklı hatalardan ücretli desteği önlemesidir ve telefonlar onarım için ücretli hizmetler alır. Tersine, kullanıcı hatası olmadığı durumlarda, telefonlar bedava dağıttığı olarak onarılır ve garanti kapsamında sağlanan hizmetten sonra kullanıcıya herhangi bir ücret alınmaz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefon açıkken şarj olmuyor neden , telefon açıkken şarj olmuyor iphone , xiaomi telefon açıkken şarj olmuyor , telefon ekran açıkken şarj olmuyor , lenovo telefon açıkken şarj olmuyor , eski telefon açıkken şarj olmuyor , iphone 6 telefon açıkken şarj olmuyor , sony Xperia telefon açıkken şarj olmuyor , telefon açıkken şarj olmuyor kapalıyken oluyor , telefon açıkken yavaş şarj oluyor.