Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Telefon Açılış Ekranında Kalıyor

Telefon Açılış Ekranında Kalıyor

Popüler Aramalar: iPhone 8 Arka Cam Kapak DeğişimiiPhone 11 Ekran Değişimi

Telefon Açılış Ekranında Kalıyor

Telefon Açılış Ekranında Kalıyor sorunu gidermek için kendimizi çok kısıtlı hissediyoruz. Çünkü soft-brick olarak tabir edilen yazılımsal hata, sorun giderme konusunda çok fazla seçenek sunmuyor. Peki soft-brick olduğunu nasıl anlarız.

Cevap: Telefonunuz açılış logosunda takılı kalır, açılmaz. Telefonunuzun açılış ekranında takılı kalmasının birkaç nedeni olabilir. Ancak bu durumda telefonunuz kurtarılamaz. Bu tür problemleri kendiniz halledebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Korona Virüs Salgınına Karşı Telefon Temizliği Nasıl Yapılır

Sizlere telefon neden açılış ekranında takılı kalır. Bunun çözümleri nelerdir gibi sorunlara karşı ayrıntılı bir liste hazırladık. Sorunları teşhis etmek, çözümün yarısını tamamlamaktadır.

[toc]

Telefon Açılış Ekranında Neden Takılıyor?

1. Yazılımsal Hatalar

Telefonunuzun başlamamasının nedenlerinden biri, yazılımdaki soruna neden olabilecek birçok hatadan kaynaklanmaktadır. Hatalı yazılım ancak yazılım güncellenerek çözülebilir. Üreticiler, güncel hataları ve yazılımla ilgili sorunları çözebilmelerini sağlamak için düzenli olarak yeni güncellemeler geliştirir.

2. Modlu Yazılımlar

Android yazılımı kolayca değiştirilebilir ve özelleştirilebilir. Telefonlarınızı daha iyi hale getirmek için bu özelleştirmeleri deneyebilirsiniz. Ancak bazı durumlarda işler ters gidebilir. Bu gibi durumlarda telefonunuz ya hiç açılmamış ya da açılış logosunda kalabilir.

3. Güncellemenin Yarıda Kalması

Telefonunuza yapılan yazılım güncellemesi düzgün bir şekilde tamamlanmazsa ve ön kurulum tamamlanmazsa, bu sorunla karşılaşmanız doğaldır. Bu nedenle, güncelleme sırasında telefonunuzda bir pil olması önemlidir, çünkü güncelleme sırasında pil yoktur veya en az dolu bir pile sahiptir.

4. Zararlı Uygulamalar

Bu, telefonunuzda üst düzey değişiklikler yaptığınızda kötü amaçlı yazılım kullandığınızda olur. Google Store dışından apk olarak bir uygulama indirdiğinizde bu tür sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Birçok uygulama, cihazınızın yazılımına zarar verebilecek ve anormal davranmasını sağlayacak kötü amaçlı kod ve virüsler içerir. Bu tür sorunları önlemek için, tüm uygulamaların Google Store’dan indirildiğinden emin olmalısınız.

Telefon Açılış Ekranında Logoda Takıldı Kaldı Çözümü

1. Çözüm: Soft Reset

Bu sorunla karşılaştığınızda izlemeniz gereken ilk adımlardan biri, telefon logo ekranına takılı olmadan yeniden başlatmaktır. Yumuşak Sıfırlama adı verilen bu yöntemle telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz.

Yazılımdan sıfırlama kullanımı farklı cihazlarda değişiklik gösterebilir. Genellikle, güç düğmesini yaklaşık 8-10 saniye basılı tutmanız gerekir. Bununla birlikte, bazı durumlarda, güç ve ses şalterine 8 ila 10 saniye boyunca aynı anda basılmalıdır.

2. Çözüm: Cihazı Şarj Edin

Son zamanlarda pilinizin çok ısındığını veya şiştiğini gözlemlediyseniz, pil ömrünüz sona ermek üzeredir. Bu gibi durumlarda, cihazınız kapanabilir. Bazen piliniz% 40 oranında kapanır.

Motorun aynı anda durdurulması gibi durumlar, telefonun çalışmasını aniden sonlandıracak ve Samsung Post’un fişe takılmasına neden olacaktır. Cihazınızın bir süre şarj olmasını bekleyin ve ardından tekrar açın. Çalışması muhtemeldir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefon bot ekranında kalıyor , huawei telefon açılış ekranında kalıyor , samsung telefon açılış ekranında kalıyor , xiaomi telefon açılış ekranında kalıyor , android telefon açılış ekranında kalıyor ,asus telefon açılış ekranında kalıyor
lenovo telefon açılış ekranında kalıyor , lg telefon açılış ekranında kalıyor , casper telefon açılış ekranında kalıyor , lg g3 telefon açılış ekranında kalıyor , htc telefon açılış ekranında kalıyor , iphone telefon açılış ekranında kalıyor , sony telefon açılış ekranında kalıyor , vestel telefon açılış ekranında kalıyor

Telefon Açılış Ekranında Kalıyor Sorunu Çözümü

Android telefonlarda ve tabletlerde, cihaz açıkken takılırsa, genellikle bir yazılım sorunu olduğu anlamına gelir. Bazen bu sorunla karşılaşılabilir, çünkü cihazda yeterli boş alan yoktur. Aşağıdaki adımlardan bazıları, aygıtta bulunan tüm verileri silebilir. Bu nedenle, önemli verileriniz varsa Yetkili Servis destek alın.

 1. Çözüm için gerekirse cihazın şarjının bitmesini bekleyiniz.
 2. Ekranı ara ara sürekli meşgul edip şarjı daha hızlı bitirebilirsiniz.
 3. Şarj bittikten sonra cihazı yeniden başlatıp deneyiniz.
 4. Açılmıyorsa 3-4 dakika kadar şarj yapıp tekrar kontrol ediniz.
 5. Sorun devam ediyorsa hard reset atmayı deneyiniz.
 6. Hard reset genelde ses açma ve güç tuşu ya da ses açma + menü ve güç tuşları ile yapılmakta.
 7. Durum yine aynı ise yazılım güncellemeyi deneyiniz.
 8. Olmadı diyorsanız sıfırdan ROM atmayı deneyiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Cep Hastanesi garanti harici tamirleri sağlayan bir akıllı telefon ve mobil cihazlar servisidir. Bizi diğer servislerden ayıran, İstanbul içinde sorunlarınıza en kısa sürede çözüm sunması, İstanbul dışı ise ücretsiz kargo ile ulaşılabilmesi ve müşterisini bütün tamir sürecinden haberdar etmesidir.

WordPress Uzmanı: Buğra Yazar