Telefon Açılış Ekranında Kalıyor
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri / 8 Yorum / 3682 Görüntülenme

Telefon Açılış Ekranında Kalıyor

Telefon Açılış Ekranında Kalıyor sorunu gidermek için kendimizi çok kısıtlı hissediyoruz. Çünkü soft-brick olarak tabir edilen yazılımsal hata, sorun giderme konusunda çok fazla seçenek sunmuyor. Peki soft-brick olduğunu nasıl anlarız.

Cevap: Telefonunuz açılış logosunda takılı kalır, açılmaz. Telefonunuzun açılış ekranında takılı kalmasının birkaç nedeni olabilir. Ancak bu durumda telefonunuz kurtarılamaz. Bu tür problemleri kendiniz halledebilirsiniz.

Sizlere telefon neden açılış ekranında takılı kalır. Bunun çözümleri nelerdir gibi sorunlara karşı ayrıntılı bir liste hazırladık. Sorunları teşhis etmek, çözümün yarısını tamamlamaktadır.

Telefon Açılış Ekranında Neden Takılıyor?

1. Yazılımsal Hatalar

Telefonunuzun başlamamasının nedenlerinden biri, yazılımdaki soruna neden olabilecek birçok hatadan kaynaklanmaktadır. Hatalı yazılım ancak yazılım güncellenerek çözülebilir. Üreticiler, güncel hataları ve yazılımla ilgili sorunları çözebilmelerini sağlamak için düzenli olarak yeni güncellemeler geliştirir.

2. Modlu Yazılımlar

Android yazılımı kolayca değiştirilebilir ve özelleştirilebilir. Telefonlarınızı daha iyi hale getirmek için bu özelleştirmeleri deneyebilirsiniz. Ancak bazı durumlarda işler ters gidebilir. Bu gibi durumlarda telefonunuz ya hiç açılmamış ya da açılış logosunda kalabilir.

3. Güncellemenin Yarıda Kalması

Telefonunuza yapılan yazılım güncellemesi düzgün bir şekilde tamamlanmazsa ve ön kurulum tamamlanmazsa, bu sorunla karşılaşmanız doğaldır. Bu nedenle, güncelleme sırasında telefonunuzda bir pil olması önemlidir, çünkü güncelleme sırasında pil yoktur veya en az dolu bir pile sahiptir.

4. Zararlı Uygulamalar

Bu, telefonunuzda üst düzey değişiklikler yaptığınızda kötü amaçlı yazılım kullandığınızda olur. Google Store dışından apk olarak bir uygulama indirdiğinizde bu tür sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Telefonun WiFi'si Az Çekiyor

Birçok uygulama, cihazınızın yazılımına zarar verebilecek ve anormal davranmasını sağlayacak kötü amaçlı kod ve virüsler içerir. Bu tür sorunları önlemek için, tüm uygulamaların Google Store’dan indirildiğinden emin olmalısınız.

Telefon Açılış Ekranında Logoda Takıldı Kaldı Çözümü

1. Çözüm: Soft Reset

Bu sorunla karşılaştığınızda izlemeniz gereken ilk adımlardan biri, telefon logo ekranına takılı olmadan yeniden başlatmaktır. Yumuşak Sıfırlama adı verilen bu yöntemle telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz.

Yazılımdan sıfırlama kullanımı farklı cihazlarda değişiklik gösterebilir. Genellikle, güç düğmesini yaklaşık 8-10 saniye basılı tutmanız gerekir. Bununla birlikte, bazı durumlarda, güç ve ses şalterine 8 ila 10 saniye boyunca aynı anda basılmalıdır.

2. Çözüm: Cihazı Şarj Edin

Son zamanlarda pilinizin çok ısındığını veya şiştiğini gözlemlediyseniz, pil ömrünüz sona ermek üzeredir. Bu gibi durumlarda, cihazınız kapanabilir. Bazen piliniz% 40 oranında kapanır.

Motorun aynı anda durdurulması gibi durumlar, telefonun çalışmasını aniden sonlandıracak ve Samsung Post’un fişe takılmasına neden olacaktır. Cihazınızın bir süre şarj olmasını bekleyin ve ardından tekrar açın. Çalışması muhtemeldir.

Telefon Açılış Ekranında Kalıyor Sorunu Çözümü

Android telefonlarda ve tabletlerde, cihaz açıkken takılırsa, genellikle bir yazılım sorunu olduğu anlamına gelir. Bazen bu sorunla karşılaşılabilir, çünkü cihazda yeterli boş alan yoktur. Aşağıdaki adımlardan bazıları, aygıtta bulunan tüm verileri silebilir. Bu nedenle, önemli verileriniz varsa Yetkili Servis’den destek alın.

 1. Çözüm için gerekirse cihazın şarjının bitmesini bekleyiniz.
 2. Ekranı ara ara sürekli meşgul edip şarjı daha hızlı bitirebilirsiniz.
 3. Şarj bittikten sonra cihazı yeniden başlatıp deneyiniz.
 4. Açılmıyorsa 3-4 dakika kadar şarj yapıp tekrar kontrol ediniz.
 5. Sorun devam ediyorsa hard reset atmayı deneyiniz.
 6. Hard reset genelde ses açma ve güç tuşu ya da ses açma + menü ve güç tuşları ile yapılmakta.
 7. Durum yine aynı ise yazılım güncellemeyi deneyiniz.
 8. Olmadı diyorsanız sıfırdan ROM atmayı deneyiniz.

8 Yorum

 • Cep Hastanesi

  Merhabalar;
  Arıza tespiti için ustalarımızın cihaza bakması gerekiyor.

  İletişim Bilgileri
  Çağrı Merkezi: 0216 596 0532
  WhatsApp: 0532 245 0532
  Adres: Çamçeşme Mh, Selamet Cd, No:24, 34899 Pendik/Istanbul
  İletişim Sayfası: https://goo.gl/au48X1
  Kargo Gönderimi: https://goo.gl/qqeNEQ

 • ismail demirci

  merhaba savmı 9 pro tlfonum acılıs ekranında kaldı acılmıyor ne yapmam lazım yardımcı olurmusunuz*

 • Cep Hastanesi

  Merhabalar;
  Merhaba arıza tespiti için ustalarımızın cihaza bakması gerekiyor.

  İletişim Bilgileri
  Çağrı Merkezi: 0216 596 0532
  WhatsApp: 0532 245 0532
  Adres: Çamçeşme Mh, Selamet Cd, No:24, 34899 Pendik/Istanbul
  İletişim Sayfası: https://goo.gl/au48X1
  Kargo Gönderimi: https://goo.gl/qqeNEQ

 • Cuneyt UZUN

  kolay gelsın bende samsun a20 var ve aciliş logosunda kalıyor hemen hemen herseyi yaptım reset HART RESET YENİ ROM VS HERSEYİ BİRTURLU AÇILMIYOR PİLİNİ BİLE ÇIKARDIM AMA OLMUYOR BİR TAVSIYENIZ VARMI ACABA…

 • Cep Hastanesi

  Merhaba arıza tespiti için ustalarımızın cihaza bakması gerekiyor.

 • Kıvanç Arda

  Çok teşekkür ederim 2 saattir telefonum samsung yazısında kalmıştı ses ve güç tuşuna aynı anda basılı tutarak hallettim.

 • Özlem

  Merhabalar, casper marka telefonum haziran ayında durduk yere kapandı açmaya çalıştığımda logoda takılı kaldı reset attım şimdi tekrar açmayı denedim bu sefer logo da gelmedi bilgisayara bağlamaya çalıştığımda ilk zamanlar ismi çıkıyordu şu an o da yok ne olmuş olabilir acaba anakart arızası mı yazılımsal bi hata mı

 • komedı adreası

  allah razı olsun

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir