Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefon Ahizesinden Cızırtılı Ses Geliyor | Teknik Servis

Telefon Ahizesinden Cızırtılı Ses Geliyor | Teknik Servis

Telefon Ahizesinden Cızırtılı Ses Geliyor

Telefon Ahizesinden Cızırtılı Ses Geliyor ; Sesle ilgili sorunlar, teknik servisimizde yoğun olarak karşılaştığımız ve farklı dekler ürettiğimiz alternatifler arasında sıralanabilir. Iphone 4, 4S, 5 ve 5s gibi eski modellerden son yıllarda çıkan cihazlara kadar her modelde oluşabilecek ses sorunlarına dair kısa notlarımızı paylaşacağız. Ayrıca Saha ses sorunları hakkında bilgi almak ve çözüm üretmemizi sağlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Telefon Ahizesinden Cızırtılı Neden Arızalanır

Kulaklık hoparlörü, cihazın açık kısımlarından biridir. Bu nedenle toza ve sıvıya maruz kalabilir. En çok aldığımız şikayet sıvı teması. Eliniz ıslakken veya yağmurlu havalarda kullandığınızda direkt sıvı teması görecektir. İlk başta cızırdayabilir, ancak şanslıysanız iyileşir.

Tozlu ortamlarda çalışan müşterilerimizin telefonlarında çokça karşılaşıyoruz. Örneğin endüstriyel bir ortamda çalışan birinin iPhone demir tozuna maruz kalır, iç kulaklıktaki mıknatıslar bu tozları çeker ve cızırdamaya neden olur.

Telefonla Konuşurken Neden Cızırtılı Ses Gelir

Telefonla konuşurken ahizeden cızırdama sesi geliyorsa, bu sorunun birkaç nedeni olabilir.

  1. Sıvı veya nem ile temastan sonra el cihazının oksidiyonu
  2. Alınan darbelerle el cihazında yaşanan kırık veya çatlaklar
  3. El cihazının toz veya kir nedeniyle tıkanması

İlk 2 problemde teknisyen müdahalesi gerekiyor 3. sorunu anlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: iPhone Servis Yok Etkinleştirilemiyor Hatası

Oksitlenme Sorunu

Telefon Ahizesinden Cızırtılı Ses Geliyor ; Telefonla konuşurken yüzümüz terliyorsa, ahizenin iç kısmında sıvı teması vardır. Ancak yağmurlu havalarda telefonla konuşmak, aşırı nemli ortamlarda yaşamak, el cihazına sıvı geçişine neden oluyor.

Sıvı temasından sonra, kısa bir süre içinde el cihazında oksidiyon meydana gelir. Sonuç olarak, karşı tarafın sesi cızırtılı gelmeye başlar.

Alınan Darbeler

Telefonun yere düşmesi , sert bir zemine çarpması veya darbe alması nedeniyle ahizenin kırılmış veya çatlamış bir parçası oluşabilir. Sonuç olarak, telefonda konuşurken cızırtılı bir sesle ilgili bir sorun var.

Ses Sorunlarının Giderilmesi İçin Bilinmesi Gerekenler Nelerdir

Ses sorunlarıyla ilgili öne çıkan noktalar şunlardır:

  1. Ses problemlerini düzeltmek için yapacağımız tüm parça değişikliklerinde isteye göre orijinal veya a kalite ürün kullanmaktayız. Aynı zamanda kullandığımız parçalar da 3 ay boyunca garantilidir.
  2. Steril bir ortamda teknik servis hizmeti vermekteyiz. Yıllardır bu sektörde çalışan deneyimli kadromuzla sağlam arıza onarım hizmeti vermekteyiz.
  3. Ses sorunlarını giderirken cihazda bilgi kaybı gibi bir sorun yaşanmamaktadır. Bunun nedeni, ses sorunlarını çözerken cihazı formatlamanın gerekli olmamasıdır. Ama yazılımsa sebeplerden dolayı ses sorunu varsa; veri kaybı meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda teknik ekibimiz önce cihaz sahibine bilgi verir ve cihaz sahibinin onay vermesi halinde işleme devam eder.