GT-N7100 Anakart Değişimi
/ Yazan:Teknisyen / Genel / / 0 Yorum

Telefon Anakart Değişim Fiyatı

[Toplam:3    Ortalama:5/5]
Telefon Anakart Değişim Fiyatı

Telefon Anakart Değişim Fiyatı

Cep telefonlarında bulunan anakart, telefondaki tüm donanımların bağlı olduğu telefonun en önemli parçasıdır. Telefonda bulunan işlemci, hafıza, ram gibi tüm donanımlar anakart üzerinden çalışmaktadır. Anakart arıza yaptığında cep telefonu çalışmaz veya açıldıktan sorna kısa bir sürede kapanır. Bir cep telefonunda en önemli parça olan anakartta bir problem yaşandığında Telefon Anakart değişim Fiyatı özellikle de orijinal bir anakartla değiştirildiğinde neredeyse telefon fiyatına eşdeğer olabilmektedir.

Telefon Anakart değişim Fiyatı
Telefon Anakart değişim Fiyatı

Anakartta Problem Çıkma Sebepleri

Anakartta çıkan problemler bir çok sebepten dolayı oluşabilir. Bu problemler arasında, telefonun sıvı ile teması yani telefonun denize veya suya düşürülmesi, üstüne sıvı dökülmesi, Yüksek bir yerden yere düşürülmesi, darbe alması, kaçak yazılımların telefona yüklenmesi sonucu oluşabilecek yazılım çökmeleri, şarjdayken yüksek akım veya voltajın telefona gelmesi sonucu anakart yanması gibi durumlar vardır. Bu gibi problemlerin dışında sıcaklığın çok fazla olduğu yerlerde kullanımda anakart problemi olma şansını daha da arttırdığı bilinmektedir. Ayrıca herhangi bir sıvı temasında cihaz hemen kapatılmalı, asla şarja takılmamalı ve tamamen kuruduğu emin olunana kadar asla açılmamalıdır. Pirinç nemi çektiği için sıvı temasında bulunan telefonların pirincin içinde bekletilmeleri kuruma süresini daha da kısaltacaktır. Fakat deniz suyuna temas etmiş telefonlar genel olarak deniz suyundaki tuzdan dolayı sorun çıkarmaktadır.

 

SM-N900 Anakart Değişimi
SM-N900 Anakart Değişimi

Cep Telefonunda Anakart Yandığında Ne yapılmalı?

Cep telefonunuzda anakart yandığında veya arızalandığında, cep telefonunuz öncelikle yetkili servise götürmeniz önerilir. Yetkili serviste çok büyük ihtimalle anakartın değişimi yapılacaktır. Yetkili servislere bu problemle ilgili fiyat sorup, öğrenmeniz faydanıza olacaktır. Telefon Anakart değişim Fiyatı oldukça maliyetli bir işlemdir ve daha sonra şaşırtıcı yüksek maliyetlerle karşılaşmadan bilgi almadan cep telefonunuzu yetkili servise bırakmamanız daha iyi olur.  Telefon anakartının değişimi aslında telefonu bir bütün olarak değiştirmekle eşdeğer bir durum sayılır. Bütün donanımların bağlı olduğu bir parça arıza verdiğinde yeni bir anakart takılır ve tüm donanımlar tekrar tanımlanmış halde cihazınız çalışmaya başlar. Telefon Anakart değişim Fiyatı örneğin Samsung marka telefonlarınızda, Samsung S3 telefonun anakart değişimi 300 TL civarındadır. Samsung S4 400TL, Samsung S5 cep telefonlarının ise 700TL civarlarında anakart değişim fiyatları bulunmaktadır.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir