Telefon Anakart Değişim Fiyatı
/ Yazan:Teknisyen / Teknik Servis / 7 Yorum / 79 Görüntülenme

Telefon Anakart Değişim Fiyatı Hakkında ?

Telefon Anakart Değişim Fiyatı Anakartta çıkan problemler bir çok sebepten dolayı oluşabilir. Bu problemler arasında, telefonun sıvı ile teması yani telefonun denize veya suya düşürülmesi, üstüne sıvı dökülmesi, Yüksek bir yerden yere düşürülmesi, darbe alması, kaçak yazılımların telefona yüklenmesi sonucu oluşabilecek yazılım çökmeleri, şarjdayken yüksek akım veya voltajın telefona gelmesi sonucu anakart yanması gibi durumlar vardır.

Telefon Anakart Değişim Fiyatı

Cep telefonlarında bulunan anakart, telefondaki tüm donanımların bağlı olduğu telefonun en önemli parçasıdır. Telefonda bulunan işlemci, hafıza, ram gibi tüm donanımlar anakart üzerinden çalışmaktadır. Anakart arıza yaptığında cep telefonu çalışmaz veya açıldıktan sorna kısa bir sürede kapanır. Bir cep telefonunda en önemli parça olan anakartta bir problem yaşandığında Telefon Anakart değişim Fiyatı özellikle de orijinal bir anakartla değiştirildiğinde neredeyse telefon fiyatına eşdeğer olabilmektedir.


Anakartta Problem Çıkma Sebepleri

Bu gibi problemlerin dışında sıcaklığın çok fazla olduğu yerlerde kullanımda anakart problemi olma şansını daha da arttırdığı bilinmektedir. Ayrıca herhangi bir sıvı temasında cihaz hemen kapatılmalı, asla şarja takılmamalı ve tamamen kuruduğu emin olunana kadar asla açılmamalıdır. Pirinç nemi çektiği için sıvı temasında bulunan telefonların pirincin içinde bekletilmeleri kuruma süresini daha da kısaltacaktır. Fakat deniz suyuna temas etmiş telefonlar genel olarak deniz suyundaki tuzdan dolayı sorun çıkarmaktadır.


Cep Telefonunda Anakart Yandığında Ne yapılmalı

Cep telefonunuzda anakart yandığında veya arızalandığında, cep telefonunuz öncelikle yetkili servise götürmeniz önerilir. Yetkili serviste çok büyük ihtimalle anakartın değişimi yapılacaktır. Yetkili servislere bu problemle ilgili fiyat sorup, öğrenmeniz faydanıza olacaktır. Telefon Anakart değişim Fiyatı oldukça maliyetli bir işlemdir ve daha sonra şaşırtıcı yüksek maliyetlerle karşılaşmadan bilgi almadan cep telefonunuzu yetkili servise bırakmamanız daha iyi olur. 

Telefon anakartının değişimi aslında telefonu bir bütün olarak değiştirmekle eşdeğer bir durum sayılır. Bütün donanımların bağlı olduğu bir parça arıza verdiğinde yeni bir anakart takılır ve tüm donanımlar tekrar tanımlanmış halde cihazınız çalışmaya başlar. Telefon Anakart değişim Fiyatı örneğin Samsung marka telefonlarınızda, Samsung S3 telefonun anakart değişimi 300 TL civarındadır. Samsung S4 400TL, Samsung S5 cep telefonlarının ise 700TL civarlarında anakart değişim fiyatları bulunmaktadır.

Yada bize ulaşın kısmından bilgilerimize ulaşabilirsiniz.

Cep telefonu tamirleri için tıklayınız.


Cep Hastanesi Tanıtım Videosu 

Cep Hastanesi servis işleyiş prosedürlerini merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videolarımızı izleyebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek de ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.


Teknik Servisimize Adres ve Ulaşım Bilgileri 

TEL : 0216 596 0532 TEL-2 : 0850 840 0532 Whatsapp: 0532 245 0532

ADRES: Çamçeşme Mah. Selamet Cad. No:24 Kaynarca/Pendik/İstanbul (Yol tarifi için Tıklayınız.)

Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır

İstanbul’da yaşamıyor ya da teknik servisimize gelemeyecek durumda iseniz tek taraflı ücretsiz kargo hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Yurtiçi Kargo ile Cep Hastanesi arasında kurumsal kargo anlaşması bulunmaktadır. Bu sayede herhangi bir Yurtiçi Kargo şubesine giderek 311748961numaralı kargo gönderim kodumuzu vermeniz yeterlidir. Kargo gönderiminde 3 (üç) iş günü içerisinde cihazınız sizlere teslim edilmiş olur.

Saygılarımızla Cep Hastanesi Ekibi


Ana sayfa » Haberler » Teknik Servis » Telefon Anakart Değişim Fiyatı Hakkında ?
Telefon Anakart Değişim Fiyatı Hakkında ?
5 (100%) 2 oy mevcut

7 Yorum

 • Aslı Deniz

  merhaba lg g4 ana kart değişimi ne kadar olur ?

  • Teknisyen

   Merhaba Lg G4 anakart değişimi 450 TL dir.

 • Osman çavuş

  merhabalar Xiaomi redmi note 6 pro anakart değişim fiyatı nedir acaba

  • Teknisyen

   Merhabalar Osman Bey;

   Xiaomi Anakart Değişimi Malesef Yapılmamaktadır.

 • Ffurkan

  Sony Xz premium anakart fiyatı nedir acaba

 • MESUT METE ÇALIŞ

  LG G5 H850-TR ANAKART FİYATI VE DEĞİŞİMİ NE KADAR TUTMAKTADIR?

  • Teknisyen

   Merhaba; Malesef LG G5 Anakart stoklarımızda mevcut değil.

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir