Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefon Anakart Tamiri Değişimi Fiyatı

Telefon Anakart Tamiri Değişimi Fiyatı

Telefon Anakart Değişimi

Telefon Anakart Tamiri Değişimi Fiyatı anakartta çıkan problemler bir çok sebepten dolayı oluşabilir. Bu problemler arasında, telefonun sıvı ile teması yani telefonun denize veya suya düşürülmesi, üstüne sıvı dökülmesi, Yüksek bir yerden yere düşürülmesi, darbe alması, kaçak yazılımların telefona yüklenmesi sonucu oluşabilecek yazılım çökmeleri, şarjdayken yüksek akım veya voltajın telefona gelmesi sonucu anakart yanması gibi durumlar vardır.

Telefon Anakart Tamiri Değişimi Fiyatı telefondaki tüm donanımların bağlı olduğu telefonun en önemli parçasıdır. Telefonda bulunan işlemci, hafıza, ram gibi tüm donanımlar anakart üzerinden çalışmaktadır. Anakart arıza yaptığında cep telefonu çalışmaz veya açıldıktan sorna kısa bir sürede kapanır.

Bir cep telefonunda en önemli parça olan anakartta bir problem yaşandığında Anakart Değişimi Fiyatı özellikle de orijinal bir anakartla değiştirildiğinde neredeyse telefon fiyatına eşdeğer olabilmektedir.

Anakart Tamiri Sonrasında Çıkan Problemler !!!

Bu gibi problemlerin dışında sıcaklığın çok fazla olduğu yerlerde kullanımda anakart problemi olma şansını daha da arttırdığı bilinmektedir. Ayrıca herhangi bir sıvı temasında cihaz hemen kapatılmalı, asla şarja takılmamalı ve tamamen kuruduğu emin olunana kadar asla açılmamalıdır.

Pirinç nemi çektiği için sıvı temasında bulunan telefonların pirincin içinde bekletilmeleri kuruma süresini daha da kısaltacaktır. Fakat deniz suyuna temas etmiş telefonlar genel olarak deniz suyundaki tuzdan dolayı sorun çıkarmaktadır.

İlginizi Çekebilir: GSM Tamir Nedir Nasıl Yapılır

Cep Telefonunda Anakart Yandığında Ne Yapılmalı ?

Cep telefonunuzda anakart yandığında veya arızalandığında, cep telefonunuz öncelikle yetkili servise götürmeniz önerilir. Yetkili serviste çok büyük ihtimalle anakartın değişimi yapılacaktır.

Yetkili servislere bu problemle ilgili fiyat sorup, öğrenmeniz faydanıza olacaktır. Anakart Değişimi Fiyatı oldukça maliyetli bir işlemdir ve daha sonra şaşırtıcı yüksek maliyetlerle karşılaşmadan bilgi almadan cep telefonunuzu yetkili servise bırakmamanız daha iyi olur.

&Quot;≪Yoastmark

Telefon anakartının değişimi aslında telefonu bir bütün olarak değiştirmekle eşdeğer bir durum sayılır. Bütün donanımların bağlı olduğu bir parça arıza verdiğinde yeni bir anakart takılır ve tüm donanımlar tekrar tanımlanmış halde cihazınız çalışmaya başlar.

Telefon Anakart Tamiri Değişimi Fiyatı örneğin Samsung marka telefonlarınızda, Samsung S3 telefonun anakart değişimi 300 TL civarındadır. Samsung S4 400 TL, Samsung S5 cep telefonlarının ise 700 TL civarlarında anakart değişim fiyatları bulunmaktadır.