Telefon Anakart Değişimi
/ Yazan:Cep Hastanesi / Teknik Servis / / 123 Yorum / 1815 Görüntülenme

Telefon Anakart Tamiri Değişimi Fiyatı

Telefon Anakart Tamiri Değişimi Fiyatı anakartta çıkan problemler bir çok sebepten dolayı oluşabilir. Bu problemler arasında, telefonun sıvı ile teması yani telefonun denize veya suya düşürülmesi, üstüne sıvı dökülmesi, Yüksek bir yerden yere düşürülmesi, darbe alması, kaçak yazılımların telefona yüklenmesi sonucu oluşabilecek yazılım çökmeleri, şarjdayken yüksek akım veya voltajın telefona gelmesi sonucu anakart yanması gibi durumlar vardır.

Cep telefonlarında bulunan anakart, telefondaki tüm donanımların bağlı olduğu telefonun en önemli parçasıdır. Telefonda bulunan işlemci, hafıza, ram gibi tüm donanımlar anakart üzerinden çalışmaktadır. Anakart arıza yaptığında cep telefonu çalışmaz veya açıldıktan sorna kısa bir sürede kapanır. Bir cep telefonunda en önemli parça olan anakartta bir problem yaşandığında Telefon Anakart Tamiri Değişimi Fiyatı özellikle de orijinal bir anakartla değiştirildiğinde neredeyse telefon fiyatına eşdeğer olabilmektedir.


Telefon Anakart Tamiri Problem Çıkma Sebepleri

Bu gibi problemlerin dışında sıcaklığın çok fazla olduğu yerlerde kullanımda anakart problemi olma şansını daha da arttırdığı bilinmektedir. Ayrıca herhangi bir sıvı temasında cihaz hemen kapatılmalı, asla şarja takılmamalı ve tamamen kuruduğu emin olunana kadar asla açılmamalıdır. Pirinç nemi çektiği için sıvı temasında bulunan telefonların pirincin içinde bekletilmeleri kuruma süresini daha da kısaltacaktır. Fakat deniz suyuna temas etmiş telefonlar genel olarak deniz suyundaki tuzdan dolayı sorun çıkarmaktadır.


Cep Telefonunda Anakart Yandığında Ne yapılmalı

Cep telefonunuzda anakart yandığında veya arızalandığında, cep telefonunuz öncelikle yetkili servise götürmeniz önerilir. Yetkili serviste çok büyük ihtimalle anakartın değişimi yapılacaktır. Yetkili servislere bu problemle ilgili fiyat sorup, öğrenmeniz faydanıza olacaktır. Telefon Anakart Tamiri Değişimi Fiyatı oldukça maliyetli bir işlemdir ve daha sonra şaşırtıcı yüksek maliyetlerle karşılaşmadan bilgi almadan cep telefonunuzu yetkili servise bırakmamanız daha iyi olur.

Telefon Anakart Tamiri
Telefon Anakart Tamiri

Telefon anakartının değişimi aslında telefonu bir bütün olarak değiştirmekle eşdeğer bir durum sayılır. Bütün donanımların bağlı olduğu bir parça arıza verdiğinde yeni bir anakart takılır ve tüm donanımlar tekrar tanımlanmış halde cihazınız çalışmaya başlar. Telefon Anakart Tamiri Değişimi Fiyatı örneğin Samsung marka telefonlarınızda, Samsung S3 telefonun anakart değişimi 300 TL civarındadır. Samsung S4 400TL, Samsung S5 cep telefonlarının ise 700TL civarlarında anakart değişim fiyatları bulunmaktadır.

 

Ayrıca Bkz. “iPhone Ekran Cam Değişimi İçin Tıklayınız.”

Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler; anakart değişimi format gerektirir mi, anakart değişimi sonrası imei kayıt, anakart değişimi telefon, anakart değişimi sonrası, anakart değişimi ne kadar, anakart değişimi nasıl yapılır, anakart değişimi sonrası windows etkinleştirme, anakart değişimi fiyat, anakart değişimi sonrası imei, m4 aqua anakart değişimi fiyatı, asus zenfone 2 anakart değişimi fiyatı, sony m4 aqua anakart değişimi fiyatı, asus zenfone 6 anakart değişimi fiyatı, asus anakart değişimi, anakart değişimi btk, anakart değişimi bekliyor, anakart değişim belgesi, bilgisayar anakart değişimi, bilgisayar anakart değişimi fiyatı


Cep Hastanesi Tanıtım Videosu 

Cep Hastanesi servis işleyiş prosedürlerini merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videolarımızı izleyebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek de ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.


 

Ayrıca Bkz. “Kargo Gönderimi Detayları İçin Tıklayınız.”

Saygılarımızla Cep Hastanesi Ekibi

123 Yorum

 • Sıla Gülten

  Merhaba iphone7 anakart bozulmuş ne kadara yaparsınız ?

  • Cep Hastanesi

   Merhabalar Sıla Hanım;

   Bizlere WhatsApp Destek hattından mesaj atarsanız daha detaylı bilgi verebiliriz.

 • Sara gunes

  j2 prime telefonum ekrani kirik ve telefonu sarjdan cikardigim zaman telefonum kapaniyordu gecen gun telefonu acarken samsung logosu cikti bir iki dakika oyle durdu acilmadi geri ben kapattim tekrar acmaya calisirken telefon acilmadi glturdum sordum anakarti yanmis dendi ama ekrandada sorun olabilr mi anakart degisimi ne kadardir acaba

  • Cep Hastanesi

   Merhabalar Sara Hanım;

   Bizlere WhatsApp Destek hattından mesaj atarsanız daha detaylı bilgi verebiliriz.

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir