Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefon Aşırı Isınıyor Ve Kapanıyor

Telefon Aşırı Isınıyor Ve Kapanıyor

Telefon Aşırı Isınıyor Ve Kapanıyor

Telefon Aşırı Isınıyor Ve Kapanıyor ,Akıllı telefonunuz rahatsız edici derecede ısınırsa, bazı kontroller yaparak bazı sorunların üstesinden gelebilirsiniz. Günümüzde kullanımı en yaygın olan ve hayatı kolaylaştırıdığı tartışmasız kabul edilen akıllı teleonlar bir zaman sonra bazı sorunlar yaşatabiliyor.

Akıllı telefonunuz alışılmadık bir şekilde ısınıyor mu? Cebinizde taşıdığınız telefonun patlayacak kadar sıcak olduğunu hissediyor musunuz? Telefonunuzu kendi kendine kapanıncaya kadar sıcak mı? O zaman doğru yerdesiniz. Aşağıda yazdığımız el kitabı ile cep telefonundaki ısıtmanın nedenini belirleyerek bu sorunu çözmeye çalışabilirsiniz.

Akıllı telefonlar neden ısınır?

Bir akıllı telefonun kullanım sırasında hafifçe ısınması normaldir. Her elektronik cihazın kullanım sırasında bir noktaya ısınması kabul edilebilir olsa da, cep telefonunuzun sürekli olarak aşırı ısınması nadir değildir. Bununla birlikte, bu, cep telefonunuzun sürekli ısınması veya elinize ısınmasının normal olduğu anlamına gelmez. Telefonunuz hasara neden olacak kadar sıcaksa ve endişelenmenize neden olursa, nedenini bulmak için aşağıdaki ipuçlarını takip edebilirsiniz.

Akıllı telefonunuzun neden ısındığını belirlemek, çözüm için önemli ipuçları verebilir. Bu nedenle, önce telefonunuzun neden ısındığını öğrenmek için aşağıdaki nedenleri incelemelisiniz:

Bataryadan kaynaklanan ısınmalar

Yapmanız gereken ilk şey, telefonunuzun nerede ısındığını belirlemektir. Telefonunuz ısınmaya başladığında, pilin arka sıcak olduğunu düşünüyorsanız, bu pil olabilir, değil aşırı ısınma cep telefonu. Hatalı bir pilin değiştirilmesi, bir ısıtma sorunu olan bir telefonun onarılmasından çok daha düşük bir maliyetle yapılabilir.

Telefonunuzun pili çıkarılabilir bir pil ise, deforme olup olmadığını veya şiştiğini kontrol edebilirsiniz. Bir yıldan fazla süredir kullanılan piller eskimiş olabilir, bu durumda yeni ve orijinal bir pil satın alabilir ve sorunu çözebilirsiniz. Fakat batarya çıkarılmıyorsa, buradan bizlerle iletişime geçip telefonunuzun bataryasını tamir yaptırabilirsiniz.

Şarj cihazından kaynaklanan ısınmalar

Telefonunuza taktığınız şarj kısmı ısınırsa veya sadece şarj olurken ısınırsa, şarj cihazının kendisinde bir sorun olabilir. Bu durumda, telefonunuz için uygun olan başka bir orijinal şarj cihazı ile şarj etmeyi deneyin. Isıtma sorunu devam etmezse, önceki şarj cihazınızı bırakmanın zamanı geldi.

Ancak, sorun şarj cihazı ile değilse, birkaç sorunu daha kontrol etmek için aşağıdaki öğelerle devam edin.

İlginizi Çekebilir: iPhone 7 Bilinmeyen Özellikleri

Telefonun kendisinden kaynaklanan ısınmalar

Telefonun arka kısmı ısınıyorsa, ancak pilin tam olarak nerede olmadığı, telefon ile ilgili bir sorun olması muhtemeldir.

Kulağınıza karşılık gelen telefonun hoparlör kısmı ısınırsa; bu rahatsız edici olmaktan daha endişe vericidir. Böyle bir sorunla karşılaştıysanız, cihazınızın muhtemelen bir donanım sorunu olabilir.

Başka bir ısınma, telefonun ekranının aşırı ısınmasıdır. Dokunma veya video ekranı aşırı ısınırsa, sorunun telefonla birlikte olduğunu göz önünde bulundurarak aşağıdaki tavsiyeye bir göz atmalısınız.

Telefon Aşırı Isınıyor Ve Kapanıyor Sorunu

Modern telefonların içinde lityum iyon bataryalar bulunuyor ve aşırı ısınma, bu ürünlerde kısa devreye yol açabiliyor. Bataryanın kısa devre yapması, cihazın komple zarar görmesine de sebep olabiliyor. Hatta bunun bir örneğini geçtiğimiz yıl satışa çıkan Samsung Galaxy Note 7 telefonlarda görmüştük. Note 7 faciası olarak bilinen olayda, pek çok Samsung yapımı telefon aşırı ısınmadan ve batarya sorunlarından kaynaklı çalışmaz hâle gelmişti ve ardından ürünler toplatılmıştı.

Note 7 Aşırı Isınıyor
Note 7 Aşırı Isınıyor

Telefonum çok ısınıyor, ne yapmalıyım?

Telefonun aşırı ısınmasına karşı ilk önlem pilde. İlk olarak, cihazınızı tamamen boşaltmayın. Telefonunuzu şarj etmek için pilin yüzde 0’a düşmesini beklemeyin; ayrıca, yüzde 100 şarjdan sonra şarjda bırakmamaya dikkat edin.

Telefonu sorumlu ve genel olarak bırakmanız da önemlidir. Şarj sırasında, telefon zaten normalden daha fazla ısınır ve yatakta kanepede bırakmak bu durumu arttırır. Bu nedenle, sert ve soğuk yüzeylerde bıraktığınızdan emin olun. Öte yandan, sıcak alanlarda telefonunuzu yerleştirmek asla. Genellikle arabada unutulmuş, kısa sürede güneş ışığına maruz kalmış, akıllı telefonlar ve devreler yanıyor.

Telefonunuzu geceleri şarj etmek de akıllıca değildir. Aslında, insanlar genellikle yatmadan ve böyle uyumadan önce telefonu şarj eder, ancak telefon geceleri aşırı şarj edilir ve her ikisi de çok ısınır ve kalıcı pil sorunlarına davet eder. Pilin patlaması riski de vardır. Birçoğumuz akıllı cihazlarımızı kapak kılıflarıyla kullanıyoruz, ancak bu ürünleri sürekli giymek ısıyı arttıran faktörlerden biridir.

Telefon Aşırı Isınıyor iPhone

Popüler inancın aksine, ısıtma sorunları sadece donanımla ilgili değildir. Aynı zamanda, telefondaki Yazılım Sorunları ve uygulamaları aşırı ısınmaya neden olabilir. Her zaman ilk işletim sistemi güncellemelerini gerçekleştirin ve gereksiz uygulamalardan kaçının. İyi optimize edilmemiş uygulamalar sistemi çok fazla tüketir, ısıtma sorunlarına neden olur ve gereksiz enerji tüketir. Bu uygulamaları algıladığınızda, gerçekten ihtiyacınız yoksa bunları telefonunuzdan tamamen kaldırmanızı öneririz.

Apple telefonları için aksesuarlar özellikle pahalıdır ve insanlar korsan ürünler demek için üçüncü tarafa yönelmektedir. Fiyat tasarrufu yaparken, bu aslında kalıcı hasara yol açabilir. Özellikle bir şarj cihazı satın alırken, telefonunuzun hangi marka olursa olsun orijinal ürünü kullanmanızı öneririz. Korsan şarj maalesef ciddi sorunlara neden olabilir. Bu nedenle, gerekmedikçe üçüncü taraf telefon aksesuarlarından kaçının.

Tüm bu basit önlemleri alırsanız, belki de ısınma problemini radikal bir şekilde çözemezsiniz, ancak en azından bir dereceye kadar. Normal bir ısınmanın telefona zarar vermediğini lütfen unutmayın. Önemli olan, ciddi boyutlara ulaşmamasıdır.

Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler; Telefon Aşırı Isınıyor Ve Kapanıyor telefon aşırı ısınıyor uyarısı, telefon ısınıyor ve kapanıyor, samsung telefon ısınıp kapandı, telefon ısınıyor açılmıyor, telefon ısınması nasıl önlenir, telefon ısınması zararları, samsung j7 cihaz aşırı ısındı uyarısı, Telefon Aşırı Isınıyor Ve Kapanıyor ,telefon aşırı ısınıyor ve kapanıyor ne yapmalıyım