Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Telefon Batarya Ömrü Uzatma

Telefon Batarya Ömrü Uzatma

Telefon Batarya Ömrü Uzatma

Telefon Batarya Ömrü Uzatma; Teknoloji şimdi bizi hayatımızın her alanında çevreliyor. Özellikle Telefon olmadan birkaç saat bile geçiremiyoruz. Telefonumuzdan haberleri, gündemi ve sosyal hayatı takip ettik. Bu sayede, telefonun batarya ömrü daha kısa olur. Ancak endişelenmeyin, telefonunuzun pil ömrünü uzatacak ipuçları paylaşıyoruz.

Telefon Batarya Ömrü Uzatma; Telefon, batarya ömrünü uzatmak için ilk önce göz önüne alınması gerekli olan şarj cihazıdır. Orijinal şarj cihazını daima akıllı telefonlarda kullanmanız önerilir. Örneğin, iPhone pil ömrünü uzatan orijinal şarj cihazı ile mümkün olur.

Çünkü yan sanayi şarj cihazlarına sahip telefon bataryalarında çeşitli problemler ortaya çıkabilir. Bu sebeple telefonları orijinal şarj kablosuyla ve şarj adaptörüyle bağlamak daima önemlidir. Aksi takdirde, yan endüstriyel cihazların ve bataryaların ömrü çok kısa vadelidir.

Bataryaların Ömrü

İlk olarak, pillerin ne olduğunu bulalım. Lityum-iyon (Li-ion) bataryalar, telefonunuzda mevcut olan batarya türüdür. Li-ion piller, yüksek enerji yoğunluğu sunan pillerdir. Tüm şekil ve boyutlarda Li-ion piller var ancak genelde telefonlar için olanlardan bahsedeceğiz. Telefonlardaki Li-ion piller, lityum kobalt oksit esaslı pillerdir. Bataryadaki hücreler yüksek enerji yoğunluğu sağlıyor ancak Galaxy Note 7’de görmüş olduğumuz gibi sıkıştırılmayacaklar.

Telefon Batarya Ömrü Uzatma İçin Çözümler

Telefonunuzun pillerinin ömrünü uzatabileceğinizi biliyor muydunuz? Evet, yanlış duymadın. Telefon bataryalarınızı birkaç püf noktası ile daha uzun süre kullanabilir ve bu sayede şarj sorunu yaşamadan kaçınabilirsiniz. Burada önemli olan telefonun batarya ömrünü uzatmak için yapılması gerekenler nelerdir? Bunlar telefonlarınızı buna göre tanımak ve kullanmak kadar kolaydır. Telefonlardaki batarya problemleri genelde yanlış kullanım ve yanlış şarjın bir sonucu olarak ortaya çıkar. Bu sebeple, özellikle telefonu şarj etmek için bazı önemli noktalar var. Şimdi bunların ne olduğuna daha yakından bakalım.

 • Akıllı telefonlarınızı uyarı vermeden ya da ilk uyarıyı almanız halinde hemen şarja takın.
 • Eğer gerekiyorsa bataryanızı kalibre edin. Bunu yapmak için öncelikli olarak telefonun şarjını tamamen bitirin ve daha sonra tekrar şarja takarak tamamen dolmasını sağlayın. Bu işlem bataryanızın kalibre olmasını sağlar.
 • Akıllı telefonların şarj edilmelerinde orijinal şarj adaptörü ve şarj kablosu kullanılması gerekir. Yan sanayi şarj cihazları telefona ara sıra gelen yüksek akımı engelleyemez. Bu yüzden orijinal şarj aleti kullanmaya özen gösterin.
 • Eğer çok fazla gerekmiyorsa telefonunuzu şarj sırasında kullanmaktan kaçının.
 • AVM ve dinlenme tesislerinde yer alan şarj istasyonlarını kullanmayın.
 • Telefonunuzda arka planda çalışmakta olan uygulamaları daima kapatın.
 • Ayrıca WiFi, Bluetooth, GPS ve 3G gibi telefonunuzda yer alan kablosuz bağlantıları kullanmadığınız zamanlarda pasif hale getirin.
 • Telefonunuzda kontrast ayarını otomatik konuma getirin. Bu şekilde telefon girdiği ortamlarda ekran parlaklığını kendisi otomatik ayarlasın ve lüzumsuz şarj tüketimini engellesin.
Telefon Batarya Ömrü Uzatma
Telefon Batarya Ömrü Uzatma

Sizin Hikayeniz Ne

Herkesin bir akıllı telefonu kullanma biçimi farklı olabilir. Bazıları, bu yoğun kullanımın bir sonucu olarak şarjı 3 ila 4 saat içerisinde sona erdirebilir. Bazı insanlar tam gün görmek istiyor. İlk önce ne istediğine karar vermeli ve buna göre bir kullanım seçmelisin. Hikayem, kullandığım akıllı telefonun şarjı 1 gün boyunca bile kaybolmadığında başladı.

İlginizi Çekebilir: iPhone 6 Dokunmatik Sorunu Çözümü

Aslında, kullanıma göre, yarım günlüğüne gittiğinde oldu. Ama denedim ve dikkatli davranarak bir buçuk günlüğüne çıkardım. Daha az kullansam bile, 2 gün yeterli. O zamana kadar acı çektiğimi söyleyebilirim. Sabahın erken saatlerinde kullanmaya başladığım telefonum sabah 8 gibi kapanıyordu. Dışarıda bir yere gidersem, çok kötüye gidiyordu. Şimdi akıllı telefonlarımız her şeydir.

Nereye gideceğinizi bilmiyorsanız, yere Google Haritalar’dan bakıyorsunuz. E-postalara bakabilecek ve gündemdeki gelişmelere bakabileceksiniz. Arkadaşının sana ulaşamadığını düşün. Temelde güncel değilsin. Bu noktada, telefonun akıllı ya da aptal olması farketmez.

Aygıtınızı Aşırı Sıcak Ortamlardan Koruyun.

Cihazınız, ideal sıcaklık aralığı olan 16 ila 22 ° C gibi çok çeşitli ortam sıcaklıklarında iyi performans gösterecek şekilde özel olarak tasarlanmıştır. Batarya kapasitesine kalıcı olarak zarar verebileceğinden, cihazınızı 35 ° C’nin üstündeki ortam sıcaklıklarına maruz bırakmamak özellikle önemlidir.

Aksi takdirde, bataryanız cihazınıza normal koşullar altında güç sağlayamaz. Cihazı çok sıcak ortamlarda şarj etmek, bataryaya daha da fazla zarar verebilir. Önerilen pil sıcaklıkları aşıldığında, şarj kapasitesi yazılım tarafından% 80 ile sınırlandırılabilir.

Bir pili sıcak bir ortamda saklamak bile geri dönüşü olmayan bir hasara neden olabilir. Cihazınızı çok soğuk bir ortamda kullanırken batarya ömründe bir düşüş olduğunu fark edebilirsiniz, ancak bu geçicidir. Batarya sıcaklığı normal çalışma aralığına döndüğünde performansı da normale dönecek.

Telefon Batarya Ömrü Uzatma

Telefon Batarya Ömrü İçin Yan Sanayi Şarj Cihazının Etkileri

Orijinal şarj cihazları akıllı telefonlar için çok önemli bir konumdadır. Çünkü son dönemde akıllı telefonlardaki problemlerden en fazla şikayet edilenler yetersiz şarj sürelerinden geliyor. Zamanla verimliliğini kaybeden akıllı telefon bataryaları, ilk defa gösterdikleri performanstan uzaklaşıyor ve günlük kullanımda ciddi problemlere neden oluyor.

Chargers sebebiyle yan sanayide çoğu sorun yaşanıyor. İkincil endüstriyel cihazlar telefonun dengesizleşmesine neden olur ve bunun neticesinde batarya problemleri oluşmaya başlar. Akıllı telefonlarda, orijinal Shar adaptör E kablosunu kullanmak daima yararlıdır.

Şarj Tamamen Doluyken Telefonunuzu Şarjda Takılı Bırakmayın

Telefonunuzun şarjı tamamen dolu iken telefonunuzu şarjdan çıkarın. Çıkarmadığınız durumda elektrik akımından dolayı gerilim artar bu da bataryanın ömrünü iyi değil etkiler. Özellikle bu durum gece yatarken telefonunuzu şarja takarak uyduğunuz zaman gerçekleşir. Bu sebeple telefonunuzu gece yatarken şarj etmiyor olmanız uzun vade de telefonunuzun batarya ömrünü artıracaktır.

Telefon Batarya Ömrü Uzatma

Her Uygulama Tüketiyor

Telefonlar, pek çok bileşeni (GPS, Wi-Fi, hücresel veri) aynı anda kullanarak çok fazla kaynak tüketir. Bu tüketimin akıllı yönetimi, pilin maliyeti kadar değer yaratır. Örneğin, Türk Telekom Wi-Fi Noktalarından birinde internete bağlandıktan sonra mekandan ayrıldığınızda, kapatmalısınız. Ayrıca kullanılan şebekenin çekim kalitesinin pil tüketimi için etkili olduğunu unutmayın.

Sıfırdan Yüze

Telefonu şarj ederken önemli noktalar var. Telefonlar hakkında daha önce duyduğunuz bir şey var ise, telefonun pili bitene kadar beklemeyin. Bir bataryayı aşırı şarj etmenin bataryaya zarar vereceği söylentileri de vardır. Her şeyden önce, akıllı telefonlarınız oldukça akıllı araçlardır. Böylece akımı ne zaman alacağını ve ne zaman keseceğini bilir.

Telefonu şarjda tutmak büyük sorunlara yol açmaz, ancak telefon şarjında sıfıra ulaşmak uzun süren bataryayı yorur. Normal bir telefon şarjı 400 defa sıfıra kadar sürebilir. 400 rpm için sıfır gördükten sonra, piliniz gücü kullanamayacak. Bu olduğunda, telefonunuzun şarjı çok daha hızlı tükenir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefon batarya ömrünü uzatmak için yapılması gerekenler , telefon pil ömrü uzatma
samsung telefon batarya ömrünü uzatma , android telefon pil ömrü uzatma , iphone telefon pil ömrü uzatma , samsung cep telefonu batarya ömrünü uzatma , batarya ömrü uzatma apk , batarya ömrünü uzatma android , telefon batarya ömrü nasıl uzatılır , akıllı telefon batarya ömrü nasıl uzatılır
batarya ömrü uzatma.