Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefon Bataryanızın Bozulmasına Neden Olan Durumlar

Telefon Bataryanızın Bozulmasına Neden Olan Durumlar

Telefon Bataryanızın Bozulmasına Neden Olan Durumlar

Telefon Bataryanızın Bozulmasına Neden Olan Durumlar , Akıllı telefon sahiplerinin en çok endişe duyduğu sorunlardan biri de bataryalarının kısa sürede bozulması. Gün içinde telefonlarımızla sürekli meşgul olduğumuz için, telefonların bataryaları zamanla yıpranır ve bozulur. Telefon bataryalarının bozulmasına neden olan birçok faktör listelenebilir. Ancak, alınacak birkaç basit önlemle, bataryanın sağlığını uzun süre koruyabiliriz. İşte akıllı telefon bataryanızın bozulmasına neden olan en yaygın 5 faktör.

Telefon Bataryasını Etkileyen Faktörler

Telefon Bataryanızın Bozulmasına Neden Olan Durumlar, telefonumuz gün boyunca elimizde ve hatta yatarken bile, biri ile görüşme yaparken, toplantıda yani her yerde telefon kullanıyoruz. Bu durumda ilk başta batarya, ısınma sorunları gibi sorunlar karşımıza çıkabiliyor, peki bu durumlar için ne yapabiliriz, ne gerekebilir. İşte sorduğunuz yanıtları makalemizde.

Telefonun Sürekli Açık Tutulması

Telefonlarınızın Bataryasının Bozulmasına Neden Olan Faktörler, Çoğumuz uzanırken bile telefonlarımızı sürekli açık tutarız. Telefonlarımız, kapalı olduğu durumlar, batarya bittiğinde ve şarj cihazı bulamadığımız zamandır. Ancak, telefonların her zaman açık olması bataryalarının ömrünü kısaltacak ve daha erken bozulmasına neden olacaktır. Bu nedenle, en azından gece uyurken telefonlarımızı kapatmak, kendi sağlığımızın yanı sıra batarya sağlığı için daha iyi olacaktır.

Aşırı Sıcak ve Soğuk Yerlerden Uzak Tutun

Aşırı sıcak ve soğuk yerler, telefon bataryalarına ve hatta telefonun diğer donanımlarına zarar verir. Bu yüzden telefonlarınızı aşırı sıcak ve soğuk yerlerden koruyun. Örneğin, saunaya girerken telefonunuzla girmeyin.

Kablosuz Şarj Kullanımı

Şu anda çok yaygın olmasa da, yeni dönemde kablosuz şarj oldukça sık görmeye başlayacağız. Çünkü birçok telefon üreticisi yakın zamanda bu özelliği yeni model telefonlarında kullanmaya başladı. Ancak kablosuz şarjın uzun vadede telefon bataryalarına zarar verdiği görülüyordu.

İlginizi Çekebilir: Hangi Durumlarda Cam ve Ekran Değişimi Yapılmaktadır

Telefon Bataryanızın Bozulmasına Neden Olan Durumlar

Eski veya Hasarlı Şarj Kablosu Kullanımı

Eski, aşınmış ve hasarlı şarj kabloları telefon bataryalarına zarar verebilir. Ek olarak, bu kabloların yangına, patlamaya ve diğer sorunlara neden olabileceği göz önüne alındığında, bu tür kablolardan kaçınmak iyi bir seçim olacaktır.

Orijinal Olmayan Şarj Kablosu ve Adaptörü Kullanımı

Ucuz şarj kabloları ve adaptörleri fiyat açısından çok cazip olsa da, birçok uzman bu ürünlerin uzun vadede telefonlara zarar verdiğini söylüyor. Bu ürünlerin, özellikle de telefon bataryalarının son zamanda patlamasından sonra kullanılmaması gerektiğini düşünüyoruz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; Telefon Bataryanızın Bozulmasına Neden Olan Durumlar.