Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Telefon Bataryası Dolmuyor

Telefon Bataryası Dolmuyor

Telefon Bataryası Dolmuyor

Telefon Bataryası Dolmuyor, telefonun pili gibi sorunlar genel olarak dolmuyorsa, farklı nedenlerden dolayı meydana gelebilecek bu gibi sorunlar akla gelmelidir. Bazen, kullanıcılar telefonlarını şarj cihazına bağlasa bile, ekranda şarj simgesi görünse bile pil dolabilir. Böyle bir durumda, telefon duvar prizinden şarj olmuyor veya şarj adaptöründe bir sorundan da kaynaklanabilir. Şarj sorunlarını çözmek için çeşitli yöntemler uygulanır ve bu yöntemleri denemeden önce sorunun genel olarak ne olabileceğini bilmek gerekir. Çözüm aşamalarında, dikkat edilmesi gereken ilk şey, hem şarj cihazının hem de şarj kablosunun çalıştığından emin olmaktır.

Telefon Bataryası Dolmuyor, telefon pilinin dolmaması sorunu, şarj soketi veya pilin arızalanması nedeniyle oluşur. Şarj soketindeki tıkanıklıklar, toz veya tüy gibi dış faktörlerden kaynaklanabilir. Böyle bir durumda, soketin içi temizlenmelidir. Pil temizlendikten sonra hala şarj olmuyorsa, soketin arızalı olması mümkündür. Şarj soketindeki arıza bir donanım sorununu gösterir. Soket çalışamaz ve bu nedenle değiştirilmesi gerekebilir. Soket değiştirilmezse, telefon temassız olarak şarj edilir. Bu, telefonun farklı hasar görmesine neden olabilir ve bu nedenle değişikliğin kısa bir süre içinde yapılması çok önemlidir.

Telefonun Bataryası Dolmuyor Nasıl Çözülür ?

Telefonlarda yaşanan şarj problemlerinde öncelikle bazı hususlara dikkat edilmesi gerekir. Şarj soketi ve batarya üzerinde gerekli kontrollerin yapılması ve bunun ardından sorunun yazılım ve donanım kaynaklı nedenleri araştırılmalıdır. Ayrıca telefon şarj oluyor ama dolmuyor ise birtakım çözüm yolları ile etkili sonuçlar elde edilebileceği unutulmamalıdır. Şimdi, telefon şarja takılı olduğu halde bataryası dolmuyorsa neler yapılabilir ? bunlara daha yakından göz atalım.

 • Şarj aletinin adaptörünü ve kablosunu kontrol edin ve çalıştığından emin olun.
 • Telefonu şarja taktığınız priz sorunsuz bir şekilde çalışıyor mu kontrol edin.
 • Telefonu kapatın ve daha sonra yeniden başlatın.
 • İşletim sisteminin son sürümünü edinin.
 • Bataryanın işlevini yitirmesi ya da ömrünü tüketmesi gibi durumlar için batarya değişimi yapın.
 • Şarj soketini yumuşak bir fırça yardımı ile toz ve tüy gibi dış etkenlerden arındırın.
 • Şarj soketinde arıza meydana geldiyse soketi değiştirin.

İlginizi Çekebilir: iPhone Sıvı ve Toza Dayanıklılık Bantları

Telefonlarda şarj soketi arızaları çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkabilir. Bunlardan biri nem ve sıvı teması nedeniyle oksidiyonun meydana gelmesidir. Ayrıca, şarj kablosunun ucunu sokete bağlanmaya zorlamak hasara da neden olabilir. Telefonun herhangi bir darbe veya düşmesi, soketin kırılmasına veya çatlamasına da neden olabilir. Şarj soketi arızalanırsa, değiştirilmesi gerekir ve bu değişiklik aşağıdaki koşullara göre yapılmalıdır.

 • Telefonun şarj soketi her zaman orijinal parçalar ile değiştirilmelidir.
 • Değişimi uzman ve deneyimli teknisyenler tarafından Cep Hastanesin yapılmalıdır.
 • Telefon içerisinde yer alan bilgilerin silinmemesi ve hiçbir şekilde zarar görmemesi gerekir.
 • Şarj soketi değişimi hem parça hem de işçilik garantisi altında yapılmalı ve bu konuda müşterilere güvence sağlanmalıdır.

Telefonun Bataryası Dolmuyor Sorunu İçin Hızlı Çözümler

Telefon arızalarında önemli bir yere sahip olan firmamız, aynı zamanda tüm telefon arızalarının tamir ve onarımında sizlere yardımcı olur. Her zaman profesyonel bir kadro ile çalışmalarını yürüten ve kaliteden ödün vermeyen firmamız sayesinde siz de telefonlarınızın bataryalarında meydana gelen sorunları kısa sürede çözüme ulaştırabilirsiniz. Firmamız, siz müşterileri için batarya değişimi başta olmak üzere batarya ile ilişkili pek çok sorunla sizlere hızlı ve güvenilir çözümler sunar. Bunun yanında parça ve işçilik garantili hizmetleri ile sizlere güvence sunan firmamız, benzer sorunlar yaşamanız halinde tekrar firmamıza gelerek ücretsiz destek almanızı sağlar. Telefon tamir ve onarımı için siz de uygun fiyatlı bir servis arıyorsanız, hemen firmamıza gelin ve sizlere anında yardımcı olalım.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefon bataryası şarj olmuyor , telefon bataryası tam dolmuyor , telefon batarya 100 dolmuyor , cep telefonu bataryası dolmuyor , telefon bataryası neden tam dolmuyor , yeni aldığım telefon bataryası dolmuyor , telefonun bataryası dolmuyor , batarya şarj olmuyor telefon , telefon bataryası doldurma , batarya ful dolmuyor.