Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefon Bataryası Nasıl Tamir Edilir

Telefon Bataryası Nasıl Tamir Edilir

Telefon Bataryası Nasıl Tamir Edilir

Telefon Bataryası Nasıl Tamir Edilir; Akıllı telefonların pil kapasiteleri önemli ölçüde artmıştır. Yeni akıllı telefonlar hakkında düşündüğümüzde, ulaşılan noktayı daha iyi anlayabiliriz. Bununla beraber, pil kapasiteleri artmış olsa da, pil ömrü hala en büyük sorundur. Bu noktada, yalnızca kapasite değil, pillerin kimyasal yaşlanma etkisinden dolayı ortaya çıkan durumlardır.

Telefon Bataryası Nasıl Tamir Edilir; Akıllı telefonunuzun pilinde kimyasal bir yaşlanma sorunu var ise, yani pil ömrü azaldıysa ve şarj bitiş süresi çok düşükse, pil şok işlemini deneyebilirsiniz. Bu şekilde, pillerin ömrünü bir süre arttırmak mümkün olacaktır. Akıllı telefon pil şoku için detaylara girelim.

Cep Telefonu Pili Neden Şoklanır

Aslında, yukarıda bu konuya küçük bir giriş yaptık. Ama yine de, daha detaylı olarak bilgilendirelim. Akıllı telefonlarda kullanılan pillerin zamanla kimyasal yaşlanma adı verilen bir etkisi vardır. Bu etkinin bir sonucu olarak, pilin ömrü zamanla azalmaya başlar. Pil ömrünün zamanla azaldığını göreceksiniz. Yanlış şarj, uzun süreli kullanım bu etkinin artmasına neden olur. Bu bir ile karşı karşıya sebebi budur 1 gün şarj-bitiş süresi 1 yıl sonra ilk telefonunuzu şarj zaman.

Cep Telefonu Batarya Şoklama Nasıl Yapılır

Akıllı cep telefonları gün boyunca sürekli ellerimizde iken, bu pil ömrünün hızlı bir biçimde tükenmesine yol açar. Ne yazık ki, cep telefonlarına indirdikleri uygulamaları ve oyunları kullanan, sosyal ağ hesaplarını cep telefonlarında takip eden ve internette sörf yapan insanlar için maalesef sürekli tükenmekte olan pil ciddi problemlere neden olabilir. Şok edici cep telefonu bataryası, kullanım süresinin artış göstermesi açısından tercih edilen yöntemlerden birisidir. Peki, cep telefonu pil şoku nasıl?

Telefon Bataryası Tamiri
Telefon Bataryası Tamiri

Bataraya Değiştirme Uğraşmaya Değer mi

Bir cep telefonu, pil veya başka bir güç kaynağı olmadan değersizdir. Telefonun pili değiştirmeye değer mi? Olabilir. Kötü durumda olan eski bir telefonunuz var ise, pili değiştirseniz bile telefonunuz birkaç hafta içerisinde vazgeçebilir. Ancak, telefon iyi durumda ve ihtiyaçlarınıza uygunsa, cihaza güç sağlamak amacıyla yeni bir pil satın almak faydalı olabilir.

Cep Telefonu Pili Şoklama için Neler Gerekir

Pilinizi bu daha profesyonel cihazlara takarak pilinizi şok etmek mümkündür. Ama hemde direk olarak biraz daha pahalı pili şarj etmek için kendi ekipmanlar kullanabilirsiniz. Konuşacağımız yöntem için kullanmanız gerekli olan araçlar hakkında konuşalım.

  • 9 volt pil. Marka açısından güvenilir markaları almak ve biraz daha nitelikli bir seçim yapmak biraz fark oluşturuluyor.
  • Pil bağlantısında kullanılacak sıradan elektrik kabloları. İnce kabloları da seçebilirsiniz. Sadece bağlanabileceğiniz bir kablo olduğundan emin olun.
  • Elektrik bandı. Elektrik bandını da tahmin edebileceğiniz gibi bağlantılar için kullanacağız. Bu sebeple, önemli bir detaydan bahsettiğimizi söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir: Açılmayan Telefon Nasıl Tamir Edilir

Batarya Tamiri Örnek
Batarya Tamiri Örnek

Batarya Şoklaması Nasıl Yapılır

Özellikle uzun süreli cep telefonu şarj süresi ve cep telefonunun kullanım süresinin kısaltılması gibi sorunlar, cep telefonunuzun bataryasında sorunlar olduğunu göstermektedir. Bu tür sorunlar için, cihaz garanti kapsamı dışındaysa, pil şoku önerilir. Pil şok edici çalışma, cep telefonu tamir hizmetleri sunmak için en güvenilir yerler tarafından verilir. Büyük riskler içerdiği için bunu evde denemeniz önerilmez. Özellikle buna aşina değilseniz, pil patlaması gibi muazzam riskler oluşturmuş olduğu için denememeniz şiddetle öneri edilir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; bozuk telefon bataryası nasıl tamir edilir , telefon batarya nasıl tamir edilir.