Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Telefon Calısıyor Ama Ekran Karanlık

Telefon Calısıyor Ama Ekran Karanlık

Telfon Niye Karanlık Olur

Telefon Calısıyor Ama Ekran Karanlık; Günümüzde, akıllı telefonlar büyüdükçe ve artık telefonlarda, kavisli ekranlı telefonlarda bile bir çerçeveye sahip olmadıkları için, bir cep telefonu için en önemli nokta bu ekran. Tabii ki, bu ekranlar kullanıcıların en fazla sorun yaşadığı yerlerdir.

Telefon Calısıyor Ama Ekran Karanlık; Aslında, sorunun sebebinin çoğunluğu kullanıcı kökenlidir. Ekran telefonun büyük bir bölümünü kapladığı için, çerçeveler az ya da çok değil, kavisli, iyi bir teknolojik görünüm verdikleri gerçeğine rağmen eski telefonlara kıyasla daha dayanıklı, en ufak bir darbede kırılmasına neden oluyor.

iPhone Çalışıyor Ama Ekran Siyah Sorunu Nasıl Çözülür

İşimizin zor kısımlarından biri bir başlık seçmektir. Bir başlık seçerken, mera kısa bir cümle içerisinde açıklamamız gerekmektedir. Bu yüzden saçma başlıklar da ortaya çıkıyor. Bu da bu böyleydi. Başlıkta sık sık bize gelen bir sorunun çeşitli yönlerinden birini kullandım. Genel olarak, bu soru aşağıda belirtilen şekillerde gelir:

 • iPhone çalışıyor ama ekranda görüntü yok.
 • iPhone’umda siyah ekran hatası var.
 • iPhone’umun ekranı karardı. Ama çalışıyor.
 • iPhone’umun ekranı karardı.

Telefonum Yere Düştü Ekran Açılmıyor Sebebi Nedir

Telefon yere düştüğünde, cam olduğu için hasar görmesi gerekli olan ilk yer ekrandır. Genellikle ön cam çatlaması yaşanır veya iç ekran kırılır. Dahili ekran kırıldığında / kırıldığında, ekranda hiçbir görüntü görüntülenmez.

Bazı durumlarda, ön camda çatlama olmamasına rağmen, iç ekranın kırılması sebebiyle görüntü alınamaz. Birçok kullanıcıdan almış olduğumuz geri bildirim, ses ama görüntü olmaması.,

İlginizi Çekebilir: Samsung Tablet Ekran Değişimi

Telefon Calısıyor Ama Ekran Karanlık

Çözümler

Çözüm #1

Telefonunuzun ekranı boştu ancak yine de arama alabilir, birisini arayabiliyorsanız bu yöntemi kullanabilirsiniz.

 • Cihazınızı yeniden başlatın. Bu iPhone için hard reset dediğimiz işlemdir.
 • Bakınız: Hard reset nasıl yapılır? Düzelmediyse cihazınızın pili bütünüyle boşalana kadar bekleyin. Sonra şarj edin ve yeniden başlatın. iPhone kullanıyorsanız hard reset yapın.

Çözüm #2

Çıkarılabilir bir pil kullanıyorsanız (iPhone’un çıkarılabilir bir pili yoktur.) Bu yöntemi deneyin.

 • Bataryayı çıkarın.
 • 1 dakika bekleyin.
 • Bataryayı takın. Güç tuşuna 10 saniye basın.
 • Telefonu şarja takın.

Çözüm #3

Bu çözüm özellikle bilgilerini kurtarmak isteyenler içindir. İlk 2 çözümleri işe yaramadıysa, bunu da deneyebilirsiniz. iPhone-monitör adaptörleri var. 30-40 TL’ye satılıyor. Şunlardan al. Telefonunuzun görüntüsünü ekrana aktarın. Kurtarmak istediğiniz bilgileri kurtarın.

Telefonum Siyah Ekranda Takılı Kaldı ne Yapmam Lazım Çözümü

Genel olarak, bu tür hataların sebebi pil olabilir. Telefonunuzun pilini kontrol edin ve telefonun değerini ve pilin değerini ve pilin düzgün şarj olup olmadığını kontrol edin. Cep telefonunuzun pilini ve sım kartını çıkarın ve pili 20 dakika sonra takın, açın ve telefonu kontrol edin.

Sorun yoksa, sım kartınızı takabilirsiniz. Yukarıda tarif ettiğim yöntemler işe yaramadıysa, önce telefonu fabrika ayarlarına geri döndürün. Hala iyileşmezse, telefonu biçimlendirin.

Telefon Calısıyor Ama Ekran Karanlık

iPhone’unuzu Yeniden Başlatın.

Ayrıca, iPhone telefonun herhangi bir komutu cevaplamadan siyah bir ekrana sahip olması yaygın bir sorundur. Telefonunuz takılı ve şarj olmasına karşın herhangi bir biçimde yanıt vermiyorsa, aşağıda belirtilen adımları telefon modelinize göre deneyerek telefonunuzu başlatmayı deneyin.

 • iPhone 6S, iPhone 6 veya daha eski iPhone 4 ve 5’de dahil eski iOS cihazını yeniden başlatmak için “Açma/Kapatma” ve orta Ana ekran düğmelerine aynı anda 10 saniye kadar basarak ekranda Apple logosu görünene kadar bekleyin.
 • iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için “Açma/Kapatma” ve “Ses Azaltma” düğmelerini basılı tutun ve Apple logosu görünene kadar bekleyin.
 • iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X için, “Ses Arttırma” düğmesini hızlıca basın ve düğmeyi bırakın ve hemen sonrasında “Açma/Kapatma” düğmesini 10 saniye boyunca basılı tutun ve ekranda Apple logosu görünene kadar bekleyin.

Fabrika Ayarlarını Geri Yükle

iPhone’unuz hala yanıt vermiyorsa, orijinal ayarlarını geri yüklemeniz gerekebilir. iPhone’unuzu geri yüklemek, tüm verileri ve kişiselleştirilmiş ayarları cihazdan silecektir, bu sebeple işlemi başlatmadan önce telefonunuzu itunes’dan önce yedeklemeyi unutmayın.

 • Bilgisayar ve açık iTunes iPhone bağlamak.
 • ITunes telefonunuzu tanıdıktan sonra, “Özet” e gidin ve “iPhone’u Geri Yükle”yi seçin. Ardından iTunes, telefonunuzu orijinal ayarlarına geri yükler ve ardından ios’un en son sürümüne günceller.