Telefon Cam Değişimi
/ Yazan:Cep Hastanesi / Ekran Değişimi / 1 Yorum / 388 Görüntülenme

Telefon Cam Değişimi Nerede Nasıl Yaptırılır ?

Telefon cam değişimi konusu Full HD olarak tabir edilen yüksek çözünürlüğü, fazla sayıda pikseli, görüntü kalitesini ve milyonlarca renk gibi bir çok özelliği içinde barındıran akıllı cep telefonu ekranları hasara uğradığında, telefon cam değişim masrafları telefonun satış fiyatına yakın olabilmektedir.

Telefon Cam Değişimi Hakkında Bilgi

Son zamanlarda üretilen akıllı cep telefonlarının ekranları üretilirken son teknoloji ürünleri kullanılmaktadır. Son çıkan akıllı cep telefonlarında tuşu tamamen kaldırdılar ve sırf ekran olarak satışa sunuldu. Bu da yanında dezavantaj olarak ekran hassasiyetini getirmektedir. Dışarıdan gelen darbelere karşı akıllı cep telefonu ekranları hasara uğramakta ve kırılıp, çatlamakta.


Akıllı Cep Telefonlarının Camlarının Değişim Sebepleri

Akıllı cep telefonlarında bulunan hassas ve büyük ekranların çoğu zaman hasar sonucu oluşan kırılmalar ve çatlamalar sonucu değişimi olmaktadır. Fakat bazı durumlarda ekranlarda oluşan problemler sonucu telefon cam değişimi yapılmaktadır.

Akıllı cep telefon ekranların da renk kayması, bazı bölgelerinde renk değişimleri, piksel ölmesi gibi ekranda oluşan küçük nokta gibi renksizlikler, ekran aydınlatmasından oluşan parlaklık farklılıkları, komple ekran kararması, çizilmesi gibi durumlar yaşanabilmektedir.

Bu gibi durumlar sonucu telefon cam değişimi gerekebilmektedir. Telefon cam değişimi telefoncuların hemen hemen her gün karşılaştığı bir durum haline geldi. Teknik servisler ve telefon tamircileri de bu konuda git gide profesyonelleşmektedirler.

Cep telefonu tamirleri için tıklayınız.


Telefon Cam Değişiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Akıllı cep telefonunuzda oluşan problemler sonucu ekranın değişimi gerektiğinde öncelikle  telefon markanızın yetkili veya resmi teknik servislerine başvurmanız sizin faydanıza olacaktır. Hem takılacak ekranın orijinal olma garantisi hem de yapılan işlemin garantili olması bu konuda en büyük avantajlardandır.

Fakat fiyatın pahalı olması cep telefonu tamircilerine veya teknik servislerine gitme tercihi olabilir. Teknik servislere ya da telefon tamircilerine gittiğinizde dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri yedek parça kalitesi ve telefon cam değişim işleminin profesyonel cihazlarla yapılmasıdır.

Kalitesiz alınan ve cihaza takılan ekranların en ufak bir darbede kırılması mümkündür ve tekrar başınıza masraf açabilmektedir. Bu sebeple telefon cam değişimi işlemini güvenilir ve isini iyi bilen yerlerde yaptırmak gerekir.Yada bize ulaşın kısmından bilgilerimize ulaşabilirsiniz.


Cep Hastanesi Tanıtım Videosu 

Cep Hastanesi servis işleyiş prosedürlerini merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videolarımızı izleyebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek de ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.


Teknik Servisimize Adres ve Ulaşım Bilgileri 

0216 596 0532  0850 840 0532  0532 245 0532

Çamçeşme Mh, Selamet Cd, No:24, 34899 Pendik/Istanbul ( Yol tarifi için Tıklayınız. )

 


Telefon Cam Değişimi Nerede Nasıl Yaptırılır ?
5 (100%) 1 oy mevcut

1 Yorum

  • Teknisyen

    Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
    En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır.

  • Bir Yorum Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir