Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Telefon Çekmiyor Sorunu ve Şebeke Arızası

Telefon Çekmiyor Sorunu ve Şebeke Arızası

İstanbul Telefon Tamiri

Akıllı telefon kullanıcılarının en çok sorun yaşadığı durumlardan biri, cep telefonumun çekmemesi, daha az çekmesi. Ağ sorunları başarısızlıkları genellikle can sıkıcı bir olaydır. Makalemizde bu durumların temel sorunlarını ve çözümlerini sizin için derledik.Günümüzde akıllı telefonlar hayatımızın bir parçası haline geldi. Geçmişe kıyasla, operasyonlarımızın çoğunun artık telefonunuzda kullanımı çok kolay. Kullanımdaki artışla birlikte telefon arızaları da arttı.

Telefonların üretilmesinin nedeni, ilk önce insanların birbirleriyle sağlıklı ve kolay bir şekilde iletişim kurmasıdır.Sağlıklı ve temiz bir görüşme yapmak için telefonun sinyal kalitesi iyidir ve bağlı olduğu konumun baz istasyonları yeterlidir. Buna ek olarak kullanılan operatörler ve sim kartlar da son derece önemlidir. Alım yok, zayıf sinyal, mesaj gönderememe gibi hatalar alırsanız, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Telefon Çekmiyor Neden ?

Genel anlamda bulunduğumuz konumla ilgili bir problem olabiliyor. Örnek olarak konser yada miting alanı şeklinde oldukça kalabalık bir yerdeysek mobil operatörün baz istasyonu yetersiz kalabilir. Buda telefonun sinyal enerjisini düşürebilir ya da şebeke hatası verebilir.

 • Sinyal yok hatası alırsanız bunun birkaç nedeni olabilir.
 • Bölgenizdeki baz istasyonu yetersizliği
 • Sim kartın çıkarılması ve takılması sonucunda SIM karttaki çizikler
 • Sim kartları nano ve mikro SIM’e dönüştürürken oluşan kesikler
 • Kullandığınız operatörlerin kaliteli olması
 • Fiziksel hatanın neden olduğu hasar
 • Pil ömrünün bitmesinden kaynaklanan sinyal kayıpları

Metro şeklinde kapalı alanlardaysak ya da bir binanın bodrum katındaysak gene şebeke hatası ile karşılaşabiliriz. Şebeke problemi başka bir sebebi de Çin malı kaçak telefon kullanmaktan, ucuz diyerek aldığımız bu android telefonlar yada ios telefonlar da bir oldukça sorunla karşılaşabiliyoruz. Android şebeke problemi, android sinyal gücü zayıf olması, şebeke yok hatası şeklindedir.

İlginizi Çekebilir: İstanbul Telefon Tamiri

Telefonumda Şebeke Problemi Nasıl Düzeltilir ?

 1. Telefonun sim kartı tanıyıp tanımadığını görmeye çalışın.
 2. Sağ üst köşedeki sinyal enerjisini deneyin. Bir veya daha fazla sinyale güç geliyorsa, SIM kart bunu görüyor demektir.
 3. Telefonunuzun Uçak Modu açık olabilir. Uçak modunu kapatmak için Ayarlar> uçak modu bölümüne gidin ve açıksa kapatın.
 4. Sorun devam ederse, telefonunuzu yeniden başlatın.
 5. Ağ hatası yoksa, sim kartınızı başka bir cihazda denemenizi öneririz. Taktığınız telefonda aynı ağ sorunu yaşıyorsanız, sim kart arızalı olabilir.
 6. Ağ sorunu çözülmüşse, telefonunuza başka bir sim kart takmayı deneyin, sim kart arızalı olabilir.
 7. Başka birinin kullandığınız şebeke operatörünü kullanmada sorun olup olmadığını öğrenin. Şebeke operatörünün baz istasyonunda geçici bir ağ sorunu olabilir
 8. Imei numaranızı deneyin, kopyalanmış olabilir. *#06# tuşlarına basarak imei numarasını bulabilirsiniz. Imei numarası kopyalanırsa, telefon sinyal almaz.
 9. Ağ hatası Ayarlar> Bağlantılar> Mobil Ağlar> Ağ Modu’ndaki Android cihazınızdan Ağ Ayarları’na giriş yapın. Ayarları buradan değiştirmeyi deneyin.
 10. Şebeke hatası yoksa, Android telefonunuzdan Ayarlar> Bağlantılar> Mobil Şebekeler> Şebeke Operatörleri> Şebeke Ayarlarını seçin ve ardından görüşme tamamlandığında listelenen sonuçlardan şebekeyi uygun şekilde kaydedin. Hala ağ hatası yoksa, cihazınızı biçimlendirmeyi deneyin. Ayarlar> Genel Yönetim> sıfırla> yapılandırma ayarlarını dön.
 11. Burada Fabrika ayarlarına dön seçeneğini belirlediğinizde verilerinizin silinmeyeceğini, yalnızca tüm ayarlarınızın sıfırlanacağını unutmayın. Fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini belirlerseniz, verileriniz ve ayarlarınız dahil olmak üzere cihaz tamamen silinir. Telefon, ilk satın aldığınız fabrikaya döner.
 12. Dikkat et! Hala ağ sorunu devam ediyorsa ,telefonunuzda bir donanım sorunu olabilir. Cep Hastanesine gönderebilirsiniz. Ürünlerimiz 3 ay garanti altındadır.

Cep Hastanesi, çoğu markanın telefon tamiri konusunda sizlere uygun fiyat, garantili hizmet ve kaliteli işçilik sunmaktadır. Bize ulaşarak telefonlarınızdaki çoğu soruna cevap bulabilirsiniz.

Cep Hastanesi İletişim Bilgileri

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefon şebeke arızası , telefon şebeke sorunu , telefon şebeke sorunu nasıl çözülür , telefon şebeke sorunu turkcell , telefon şebeke sorunu samsung , telefon şebeke sorunu iphone , telefon şebeke sorunu çözümü , telefon şebeke sorunu lg , telefon şebeke sorunu avea , telefonda şebeke aranıyor sorunu.