Telefon Ekran Dalgalanması Çözümü
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri

Telefon Ekran Dalgalanması Çözümü

Telefon Ekran Dalgalanması Çözümü Ekran dalgalanma sorunu uzun süreli kullanımda daha yaygındır. Android Telefonlar, daha yaygın ekran dalgalanma sorunu bir yazılım olarak süre vakit ortaya çıkabilir.

Aletin açık olması ve uzun süre sıfırlanmaması sonucunda ortaya çıktığı düşünülen bu mesele, kullanıcıları rahatsız ediyor. Ekranda titriyor ve dalgalanmalar oluşabilir. Bu sorunun bir başka sebebi, şarj esnasında cihazla oyun oynamaktır veya cihazın aşırı ısınmasına neden olacak uygulamaların kullanılması bilinmektedir.

Cihazı uzun süre açık tutmak, aşırı ısınmasına ve ekran LED’lerinin düzgün çalışamamasına niçin olabilir. Bu gibi durumlarda, yapılması ihtiyaç duyulan ilk şey aygıtı kapatmak ve bir süre bekletmektir.

Daha sonrasında, cihaz kapatılmış olduğunda, pili %100 şarj ettikten sonrasında şarj edebilir ve kullanmaya devam edebilirsiniz. Ekran dalgalanması bir ekran yanmasından kaynaklanıyorsa, maalesef servis noktasının dışında bir çözüm yoktur.

Telefon Ekran Titremesi

Yeni nesil telefonların tanıtımı farklı sorunlara yol açtı. Eski telefonların bayağı yapısı, hataları bayağı yollarla bulmayı mümkün kıldı. Örneğin, telefonunuzun ekran ışıkları yanmadıysa, bir transistörü veya düzeltmeyi değiştirerek bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Gene, telefon şebekeyi çekmediğinde, problem hava üfleyerek PFO’YU ısıtarak çözülebilir.

Bu vaziyet, kendilerini akıllı telefonlar olarak tanımlayan yeni nesil telefonlarda o kadar basit değildir. Sonuç olarak, kendi işletim sistemine, dahili ve harici bileşenlere haiz olan bu telefonlar, teknolojilerine bakılırsa bazı bilgisayarları bile işleyebilir. Tabii ki, seçenek çok fazla olduğunda sorun çarpılır. Bu sorunlardan biri ekran ışığının titremesidir.

Telefon Ekran Titremesi
Telefon Ekran Titremesi

Telefonunuzu bigün kullanırken ekran ışığının titrediğini aniden fark ederseniz, kontrol etmeniz gereken birkaç şey vardır. Bu kontrolleri yapmadan telefon operatörüne başvurmak gereksiz harcamalara niçin olabilir. Telefon Ekran Dalgalanması Çözümü İlk olarak, telefonlardaki aydınlatma hakkında şu demek oluyor ki mevzuşalım.

Telefonların ekranları, teknolojilerine bağlı olarak iki farklı şekilde aydınlatılabilir. Bunlardan biri genellikle IPS ekranlarında floresan aydınlatmada kullanılır. Diğeri LED ekranlardaki LED aydınlatmasıdır. Ekran titreşimi çoğu zaman floresan aydınlatmada görülür, ancak bu, LED aydınlatmada oluşmayacağı anlamına gelmez.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefon ekran dalgalanması , telefon ekranı dalgalanıyor , telefonda ekran dalgalanması  , ekran dalgalanması nasıl düzeltilir , ekran dalgalanması nasıl düzelir , telefon ekranında dalgalanma , telefon ekran titremesi çözümü , ekranda dalgalanma telefon , telefon ekranı neden bozulur , telefon ekran bozulması , telefon ekran problemleri , telefon ekran bozukluğu

Telefon Ekran Dalgalanması Çözümü , Neden Olur?

Sallanmaya yol açan faktörlerden biri telefonun etkisi yada düzensiz başlangıcıdır. Etkilenen telefonun invertör devresindeki kristal başarısız olduğunda, ekran ışığınız titrer. Gene, telefonun düzensiz başlangıç kontrolsüz başlatmak için harici bileşenler neden olur ve ekran aydınlatma ile ilgili problemler yaşayacaksınız.

Telefon Ekran Dalgalanması Çözümü
Telefon Ekran Dalgalanması Çözümü

Başka bir mümkünlık video düzenleme programları. Bu programlar telefonu diğer programlardan daha fazla takar ve telefonun tüm sensörlerini kullanmak ister. Bu bununla birlikte ışık yoğunluğunu ölçmek için kullanılan fotoselleri de etkisinde bırakır. Etkilenen fotoseller doğru komutları göndermek için başarısız olduğunda ekran titriyor kaçınılmazdır.

İlginizi Çekebilir: Samsung Galaxy Ön Cam Fiyatları

Telefon yazılım bir hata meydana getirdiğinın bir nedeni var. Bu çok yaygındır. İndirdiğiniz uygulama bir tek telefonunuzu kramp etmeyecek, ekran aydınlatmasına, ses yoğunluğuna ve hatta titreşim motoruna müdahale edecektir. Telefonunuzun ekran titremesi varsa, ilk öneri fabrika ayarlarını geri yüklemektir.

Telefon Ekran Dalgalanması Çözümü Yapınak ayarlarına döndükten sonrasında bile sorun devam ederse, telefonu kendi başına kapatana kadar kullanın. Bu durumda 1-2 saat beklemeye alın ve şarj cihazına koyun. Telefon tamamen şarj olduğunda, fişini çekin ve kullanmaya devam edin.

Telefon açıldığında sorun devam ederse, otomatik aydınlatma seçeneğini kapatmayı deneyin. Sorun devam ederse, Cep Hastanesi teknik servisimize getirerek telefonunuzu tamir ettirebilirsiniz.