Telefon Ekran Görüntüsü Almıyor
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri / 1 Yorum / 2840 Görüntülenme

Telefon Ekran Görüntüsü Almıyor

Telefon Ekran Görüntüsü Almıyor , Çoğu telefonda, ekran görüntüleri almak için gereken adımlar, bir seferde birden fazla tuşa basmayı gerektirir. Bu anahtarlar başarısız olursa, bir ekran görüntüsü alamazsınız. Örneğin, bazı iphone’larda, ev tuşunu ve sessiz tuşunu kullanırken Android gibi diğer cihazlarda ses açma ve uyku düğmelerine basmanız gerekebilir. Ekran yakalama adımları biraz değişir, ancak her zaman en az iki anahtar gerektirir. Anahtarlarınızın hatalı olmadığından emin olun.

İkinci bir yöntem olarak, görüntüyü dijital adımlarla çekebilirsiniz. Örneğin, bir Huawei telefonunda, ekran boyunca üç parmağınızı sürükleyerek bir ekran görüntüsü alabilirsiniz. Fiziksel tuşlara basmanıza gerek yoktur. Bu özelliği ayarlarda açın ve tekrar deneyin. Hala ekran görüntüsü yoksa, cihazınızı yedekleyin, sıfırlayın ve yeniden yükleyin. Bu adımdan sonra sorun büyük olasılıkla çözülecektir.

Ekran Görüntüsü Alınamadı

Telefonunuzdaki herhangi bir uygulamada ekran görüntüsü almaya çalıştığınızda aşağıdaki hatalarla veya benzer hatalarla karşılaşırsanız, bunları çözmek için şu adımları izleyin.

Japon Telefon Markaları
Telefon Ekran Görüntüsü Almıyor
Telefon Ekran Görüntüsü Almıyor

Uygulama veya Kuruluşunuz Ekran Görüntüsü Almaya İzin Vermiyor

Örnek Hatalar

 • Ekran görüntüsü alınamadı. Depolama alanı sınırlı veya uygulamanız ya da kuruluşunuz tarafından izin verilmediğinden ekran görüntüsü alınamıyor
 • Ekran görüntüsü alınamadı. Uygulama veya kuruluşunuz ekran görüntüsü almaya izin vermiyor

Ekran Görüntüsü Alınamadı Hatası Çözümü

 • Telefonunuzun Ayarlar bölümüne girin.
 • Ekran Kilidi ve Güvenlik bölümüne girin. (Bu menü her telefonda farklı olabilir. Bazı telefonlarda sadece Güvenlik olarak görünebilir.)
 • Şifreleme ve Kimlik Bilgileri bölümüne girin. (Bu menü her telefonda farklı olabilir. Bazı telefonlarda sadece Şifreleme veya Kimlik Bilgileri olarak görünebilir.)
 • En altta bulunan Kimlik Bilgilerini Temizle bölümüne girin.
 • Dikkat – Tüm içerik kaldırılsın mı? benzeri bir uyarı ile karşılaşırsanız onaylayın.
 • Telefon kilit kodu şifrenizi veya kilit deseninizi çizerek adımları tamamlayın.

Adımları izleyerek kimlik bilgilerini temizlerseniz, ekran yakalama sorununuz düzeltilir. Telefon Ekran Görüntüsü Almıyor Kimlik bilgileri Temizleme bölümü her telefonda farklı yerlerde olabilir. Tüm menüleri telefonunuzun Ayarlar – > Güvenlik bölümünde bulabilirsiniz.

1 Yorum

 • Cep Hastanesi

  Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
  En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır.

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir