Telefon Ekran Parazitlenmesi
/ Yazan:Cep Hastanesi / Ekran Değişimi / / 1 Yorum / 598 Görüntülenme

Telefon Ekran Parazitlenmesi

Telefon Ekran Parazitlenmesi, İstranbul‘da bulunan Cep Hastanesi tamir servisimizde, tüm telefonlara ekran parazitlerini onarıyoruz. Telefon ekranınızdaki problemden bağımsız olarak, cihazınızı güvenilir onarım teknikleriyle mükemmel çalışma durumuna geri döndürüyoruz. Buna iPhone ekran paraziti de dahildir.

Ekran Parazitlenmesi Nasıl Düzeltilir ?

Ekran paraziti, çok renkli piksellerin ekranda görünmesine neden olarak görüntüye koyu gri bir ton verir. Cihazınızdaki açma ve kapatma tuşunu basılı tutun ve cihazı 30 saniye kapalı tutun. Tekrar açtığınızda hala ekran parazitiniz varsa, İstanbul‘da bulunan servisimizdeki ekran parazitini onarabiliriz.

 1. İlk olarak, ekran flex kablosu değiştirilir ve sorun devam ederse, ekran değişimine geçiyoruz.
 2. Flex kablosu sorunu  çözmezse, ekran parazitini tamamen onarır.
 3. Performansınız bozulmaz ve bilgileriniz silinmez.

Telefon Ekran Parazitlenmesi

Telefon Ekran Parçaları

Akıllı telefonların ekranları iç ekran ve dış panelden oluşur ve bu şekilde değişiklik, tek parça olan orijinal ekran kullanılarak yapılmalıdır, yani iç ekran + ön pencere + dokunmatik alan ve dış panel. Genel olarak, kullanıcılara ekranın tamir edilip edilemeyeceği sorulur. Ekran kırıldığında veya hasar gördüğünde, tek çözüm ekranı değiştirmektir. İşte aklınıza gelebilecek şeyler. Evinizde bir cam kırıldığında, orijinal haline geri yapıştırılması imkansızdır. Bu, akıllı telefon ekranlarında da geçerlidir.

Telefon Ekranda Renkli Çizgiler

Dokunma alanı tek parça olarak değiştirilemez. Ekranla entegre olarak üretilir. Bu nedenle, Touch ile ilgili bir sorunla karşılaşmazsanız, çözüm ekranı değiştirmektir. Ancak, burada bir hatırlatma yapmak da yararlıdır. Telefon markası iPhone‘a sahip olanların dikkatlice okumasını öneririz. iPhone cihazlarının grafik kartında, dokunmatik entegre olarak adlandırılan çok küçük bir parça var. Bu kısımdaki başarısızlık dokunmanın çalışmamasına neden olabilir. iPhone Touch entegre (Touch IC) Değişimi konusundaki makalemizi okuyabilirsiniz.

Akıllı Telefon Ekran Değişimi Nasıl Yapılmalıdır ?

Telefon Ekran Parazitlenmesi, Akıllı telefon ekran değişimi alanında uzman ve tecrübeli teknisyenler tarafından, gerekli teknik servis koşullarının sağlandığı ortamda, özel üretim  ekipmanlar ile yapılmalıdır.

 1. Komple ön cam, dokunma alanı, iç ekran ve dış panelden oluşan orijinal ürün kullanılmalıdır
 2. Bilgiler silinmemelidir
 3. Teknik servis ortamı gerekli tüm koşulları sağlamalıdır, sterilize edilmeli ve tamamen statik elektrik içermemelidir
 4. Ekran değiştikten sonra, telefonunuz ekran garanti kartıyla birlikte teslim edilmelidir.

Huawei Ekran Değişimi

Cep Hastanesi teknik servis atölyesinde Huawei Ekran Değişimi nasıl yapılıyor merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube kanalımızdaki diğer videolara bakarak kendi telefonunuzun ekran değişimini nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek diğer ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

1 Yorum

 • Cep Hastanesi

  Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
  En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir