Telefon Ekran Tamiri Hakkında Bilmeniz Gerekenler
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri / 1 Yorum / 1443 Görüntülenme

Telefon Ekran Tamiri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Telefon Ekran Tamiri Hakkında Bilmeniz Gerekenler; Telefon ekranı onarımı, şirkete ve onarım işlemini gerçekleştiren kişiye göre hem fiyat hem de kalite açısından büyük farklılıklar gösteren bir konudur. Her şeyden önce, görüntüde görülmüş olduğu gibi kırık veya kırık ekrana diş macunu uygularsanız, hiçbir değişiklik olmayacağına özen gösterilmelidir.

Telefon Ekran Tamiri Hakkında Bilmeniz Gerekenler; ekranınız daha iyi değil bir duruma bile koyabilirsiniz, bu nedenle emin olmadığınız bilgileri asla uygulamayın. Akıllı telefon ekranları, en çok enerjiyi tüketen ve tüm işlemlerin gerçekleştirildiği cihazların en önemli parçalarından birisidir.

Telefon Ekran Tamiri Aşamaları

Telefon ekranları genelde 2 ana katmandan oluşur. Bu katmanlar halk ön camları ve dokunmatik paneller olarak bilinir. Bazı durumlarda, yalnızca ön cam kırılır, bazı durumlarda Dokunmatik panel kırılır veya hem ön cam hem de Dokunmatik panel kırılabilir. Ekranın hangi bölümünün kırıldığı önemli değil, ön camı veya dokunmatik paneli değiştiren yerler genelde bu parçaları alt endüstriden üretip telefonunuza monte ettikleri için, cihazınızın tam bir ekran değişimi yapması en iyi karar olacaktır. Tabii ki, Cep Hastanesi ve yan sanayi parçalarının kullanımına mutlaka karşı olan tüm tedarikçiler, bu yan sanayi parçalarının gelecekte hangi problemlerin ortaya çıktığının da farkındadır.

Telefon Ekran Tamiri Aşmaları

Telefon ekranları genellikle 2 ana katmandan oluşur. Bu katmanlar halk ön camları ve dokunmatik paneller olarak bilinir. Bazı durumlarda, sadece ön cam kırılır, bazı durumlarda Dokunmatik panel kırılır veya hem ön cam hem de Dokunmatik panel kırılabilir. Ekranın hangi bölümünün kırıldığı önemli değil, ön camı veya dokunmatik paneli değiştiren yerler genellikle bu parçaları alt endüstriden üretip telefonunuza monte ettikleri için, cihazınızın tam bir ekran değişimi yapması en iyi karar olacaktır.

Telefon Ekran Tamiri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kargo İle Telefon Tamiri Hangi Markalar İçin Geçerli

Telefonunuzun düşmesi veya küçük bir darbe sonucu küçük bir çarpışma veya dikkatsizlik sonucu çatlama, kırılma ve çizilme gibi sorunlarla karşılaşmak mümkündür. Bölgenizde güvenilir ve tecrübeli bir teknik servis olmaması, yüksek fiyatlanması veya orijinal ürünleri kullanmamasından şikayet ederseniz, kargo ile firmamıza telefon tamiri gönderebilirsiniz. Bölgede ve çevresinde uzun senelerdir müşterilerimize hizmet sunan teknik servis çalışanlarımız, tecrübeleri ve başarıları ile dikkat çekiyor. Firmamızda Apple, Samsung, HTC, LG, Huawei, SONY, NOKİA, XİAMOİ gibi tüm genel markalarda orijinal yedekleme hizmeti veriyoruz.

iPhone Ön Cam Değişimi Nasıl Yapılır

Sıvı Almış Sıvı Temaslı Telefon İçin Yapılmaması Gerekenler

Sıvı veya sıvı teması olan bir telefon üzerinden yapılmaması gerekli olan bazı uygulamalar vardır. Bu konular göz önüne alındığında, telefonu uzmanlarla iade etmek ve tekrar çalışmasını sağlamak mümkündür. Aksi takdirde, daha ciddi sonuçlar ortaya çıkabilir ve telefon bütünüyle kullanım dışı olabilir. Bu sebeple, sıvı temaslı telefonların daima hassas bir konumda olduğu ve telefonun uzmanlar tarafından müdahale edilmesi gerekli olduğu unutulmamalıdır. Peki bir sıvı iletişim telefonunda yapılmaması gerekli olan şeyler nelerdir? Daha yakından bir göz atalım.

Telefon Ekran Tamiri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Cep Telefonu Ekran Değişimi

Kırık Cep Telefonu Ekran Değiştirme Telefonunuzu Getirdiğinizde Siz Değerli Müşterilerimiz Arkanıza Yaslanın Ve Çayınızı Yudumlarken Gözlerinizin Önünde Telefonunuzu Tamir Ediyoruz, Cep Telefonunuzun Ekran Değiştirme İşlemini Tamir Ediyoruz Cep Telefonunuzun Onarımı Öncesinde Cep Telefonunuzun Onarımı Öncesinde Telefonunuzun Sağlığı Olarak Kabul Edilir. Bu yapılır
Test aşamasında Parmak İzi testi, kamera testi, hoparlör testi, şarj soketi testi, pil testi, entegre Test gibi bir ekip, toplamda 5 dakika bile sürmeyen hızlı bir test aşamasıdır.

Ekranı Değiştirdim Dokunmatik Çalışmıyor Neden?

Cep telefonunuzun ekranını değiştirdikten sonra dokunmatik ekranda da çeşitli sorunlar yaşarsanız, önce ekran veya değişim sırasında yapılan hatalardan şüphelenebilirsiniz. Bu sebeple, daha detaylı bilgi vermek için, öncelikli olarak hangi dokunmatik ekranların ortaya çıktığını bilmek yararlıdır. Şimdi şunlara bir bakalım.

Cep Hastanesi Tanıtım Videosu

Cep Hastanesi servis işleyiş prosedürlerini merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videolarımızı izleyebilirsiniz.
Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek de ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz

1 Yorum

  • Cep Hastanesi

    Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
    En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır

  • Bir Yorum Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir