Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefon Ekranda Gölgelenme Var

Telefon Ekranda Gölgelenme Var

Telefon Ekranda Gölgelenme Var

Telefon Ekranda Gölgelenme Var Özellikle akıllı telefonlar ve General Mobil, Sony, LG, Samsung, iPhone, Huawei, ASUS olursa olsun ekran yanık sorunu tüm modellerde, ekranda soluk noktalar soluk oluşumu ile oluşur.

Bu soluk lekeler genellikle kullandığımız uygulamalar, ekranınızdaki simgeler (piller, wifi, saatler, vb.) olarak görülebilir.), hatta bazen rehberimiz ekranda kalıcı bir iz bırakıyor. Bazı LG telefonlarında, yazdığımız klavyenin ve harflerin bile ekranda kaldığını gördük.

Ekranın Yanması Nedir ?

Daha önce kullandığınız veya telefonunuzun ekranının arka planında sürekli olarak aktif olduğunuz ayarların / uygulamaların lekelerini görürseniz, telefonunuzun ekran yanması vardır. Bu, aynı görüntünün ekranda sürekli olarak kullanılmasından kaynaklanıyor olabilir.

Bu, çoğu akıllı telefon Mağazasında kullanılan görüntüleme cihazlarında görülebilir ve normal kullanılan telefonlarda görülebilir. Yeni bir telefonda bir ekran yanığı tespit ettiyseniz, ürünün ekranda olup olmadığını şirketinize sorduğunuzdan emin olun.

Bunun nedeni, ekran yanma probleminin genellikle ekranın uzun süre kullanılmasından kaynaklanmasıdır ve bu lekeleri çıkarmak neredeyse imkansızdır.

Ekranın Yanması
Ekranın Yanması

Telefonunuzun ekran kesildikten sonra yüklenen yeni ekran lekelenirse, tamamen ekranla ilgilidir. Bu ekran değişiminden sonra, ekran telefonunuzda yanmak, yani arka plan, yan veya ekranın üst ve uygulama ve üst çubuğunda ayarları soluk noktalar görünür olmadığı anlamına gelir. Bu tam yüklü ekran aynı zamanda önceden var olan bir arızadır. Bu gibi durumlarda, ekranın daha önce kullanılmadığından ve ekranın orijinal olduğundan emin olun. Telefonunuzda, daha önce bu sorunla karşılaşan bir görüntü aygıtı ekranı veya farklı bir telefon ekranı olabilir.

Ekran yanması, ekran soketine bağlı olarak ortaya çıkabilir ve aynı görüntü ekranda her zaman kalır. Bu soket yıpranmış veya görüntünün geç transferi ve yavaş işlemleri verici ise, bu simgeler ekranda soluk kalabilir. Telefon Ekranda Gölgelenme Var

İlginizi Çekebilir: WhatsApp Yazışmalarım Silindi

Ekran yanıkları tamamen kalıcı veya geçici olabilir. Bu, lekelerin bir süre sonra kaybolabileceği veya aynı soluk formda kalabileceği anlamına gelir. Bu görüntüler bir süre sonra geçerse, yukarıda belirtildiği gibi, bu ekran ve işlemci arasındaki aktarım sorunu ile ilgili olabilir. Kalıcı, ekranın iç LCD alanında bir yanıktır.

Ekran yanığı neden olur?

daha önce kullandığınız veya telefonunuzun ekranının arka planında sürekli olarak aktif olduğunuz ayarların / uygulamaların lekelerini görürseniz, telefonunuzun ekran yanması vardır. Bu, aynı görüntünün ekranda sürekli olarak kullanılmasından kaynaklanıyor olabilir.

Bu, çoğu akıllı telefon Mağazasında kullanılan görüntüleme cihazlarında görülebilir ve normal kullanılan telefonlarda görülebilir. yeni bir telefonda bir ekran yanığı tespit ettiyseniz, ürünün ekranda olup olmadığını şirketinize sorduğunuzdan güvenilir olun. Bunun nedeni, ekran yanma probleminin genellikle ekranın uzun zaman kullanılmasından kaynaklanmasıdır ve bu lekeleri çıkarmak nerdeyse imkansızdır.

Ekran Yanığı Problemi Nasıl Giderilir, Çözümü Nedir?

Ekranda hafif bir arka planda görünen bu lekeleri / simgeleri ortadan kaldırmak çok zor bir arızadır. En büyük çözüm ekranı tamamen değiştirmektir. Bazı durumlarda, ekran tamir edilebilir. Bu süreç ileri bilgi ve teknoloji gerektirir.

Ekranın katmanları arasındaki bazı iletkenler üzerindeki işlemler ekran yanmasını kaldırabilir, ancak uzun vadede aynı soruna sahip olmanız muhtemeldir. Sorun hala devam ederse Cep Hastanesi yanınızda. Bizlerle İLETİŞİME geçerek telefonunuzun tamirini yaptırabilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefon ekranında gölgelenme , telefonda gölgelenme , telefon ekranında gölge , telefonun ekranında gölge , ekranda gölgelenme , lg telefon ekranda çizgi , lg telefon ekran rengi bozuldu , samsung telefon ekranda gölgelenme , samsung ekranda gölgelenme , telefon ekran gölgelenmesi.