Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefon Ekranda Mor Leke

Telefon Ekranda Mor Leke

Telefon Ekranda Mor Leke

Telefon Ekranda Mor Leke, iPhone ve diğer akıllı telefonlarınızı yere düşürdüğünüzde veya sert bir yere çarptığında telefon şiddetli bir darbeye maruz kalırsa ekranında birkaç dakika içerisinde siyah, mavi ya da mor lekeler çıkmaya başlayabiliyor. Kısa zaman içerisinde bu lekeler tüm ekrana yayılabilmektedir. iPhone ekranınızda siyah veya mor lekeler açığa çıkmasının nedenleri genel olarak şu şekildedir:

  • Akıllı cihazınız üzerine uyguladığınız aşırı baskı,
  • Akıllı cihazınızın şişen bataryasına bağlı telefon ekranı üzerine baskı oluşturması,
  • Telefonunuzun aşırı ısınmasına rağmen kullanımına hale devam edilmesi,
  • Telefon ekranını sert bir zemine çarpmak gibi nedenler baş göstermektedir.

Telefon ekranında meydana gelen mor leke mürekkep akması olarak da adlandırılmaktadır. Akıllı telefonlarda çatlama veya kırılma sonucu iç ekranda açığa çıkan bir durumdur. İç ekranda kırılma veya çatlama oluştuğunda telefonun iç ekranında yer alan pikseller kırılır ve ekranın bir bölümünde veya tamamında mor lekeler açığa çıkar.

Eğer telefonunuzun ekranında mor lekeler varsa bu durumun tek çözüm yolu ekran değişimidir. Zamanla koyu mavi, siyah veya mor şeklinde ki bu lekeler bütün ekranı kaplayarak ekranda ki görüntünün yok olmasına neden olur. Aynı zamanda dokunmatik alanınız çalışamaz hale gelir.

Telefon Ekranda Mor Leke Çözümü

Akıllı telefonların ekranlarında açığa çıkan siyah veya mor lekelerin tek çözüm yolu ekran değişiminin yapılmasıdır. Eğer akıllı telefonunuzun ekranında mor leke varsa ve telefonunuzu aktif olarak kullanamıyorsanız, telefonunuzun ekran değişimi garanti kapsamı dışında kaldıysa telefonunuzu firmamıza getirerek ekran değişiminin yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Firmamız, tamir- bakım- onarım ve teknik servis konularında alanında uzman teknisyenlerimiz ile çalışarak akıllı cihazlarınıza dair tüm işlemleri kısa sürede yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir: iPhone Ekranda Siyah Leke Var

Şunu bilmelisiniz ki telefon çarpması, telefonun düşmesi veya kırılması gibi durumlar neticesinde meydana gelen mürekkep dağılması garanti kapsamına girmemektedir. Buna bağlı olarak telefonunuzu eski fonksiyonuna döndürmek için ekran değişimi yaptırmanız ve bunu da kendi imkanlarınızı kullanarak halletmeniz gerekmektedir.

Konuyla alakalı olarak sizlere en iyi şekilde yardım sağlayacak olan firmamız ile iletişime geçerek firmamız çalışanlarından destek alabilirsiniz. Alanında uzman ve deneyimli olan teknisyenlerimiz tarafından akıllı telefonlarınızın tamiri telefonunuza özel alet ve ekipmanlar kullanılarak yapılmaktadır.

Tamir Süresi Ne Kadar ?

Teknisyenlerimiz akıllı cihazınızın ekran değişimini maksimum 60 dakika içerisinde tamamlayarak gerekli kontrolleri sağladıktan sonra sizlere teslim etmektedir. Akıllı cihazlarınız ile alakalı garanti kapsamı dışında yer alan sorunlarınızı çözme konusunda alanında uzman bir firma ile çalışmak sizin açınızdan çok önemlidir. Akıllı cihazınızın değişecek orijinal parçalarının yerine tekrardan orijinal parçalarının takılması, dokunmatik alanın ve telefonunuzun eski performansını göstermesi açısından yetkili servisimiz ile gönül rahatlığıyla çalışabilirsiniz.

Telefon Ekranda Mor Leke
Telefon Ekranda Mor Leke

Akıllı telefonlarınızın ekranında açığa çıkan mor leke mürekkep dağılması ciddi bir sorun ile karşı karşıyasınız. Öncelikle mor lekenin nasıl oluştuğuna dair yanıt aramanız gereklidir. Telefonunuzun ekranı sert bir zemine mi çarptı yoksa telefonunuz mu düştü gibi sorulara cevap verebilirsiniz.

Akıllı cihazınız bir yere çarptıysa ve iç ekranınız kırıldıysa buna bağlı olarak mürekkep dağılması meydana gelir ve bu durum karşısında telefonunuzu aktif olarak kullanamazsınız. Konu ile alakalı yardım almak ve kısa sürede çözüme kavuşturmak için firmamız ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Firmamız tamamen orijinal parçalar kullanarak telefonunuzun onarım ve bakımını çok uygun fiyatlara yapmaktadır. Bunun yanı sıra işçiliğe ve parça değişimine dair yaşayacağınız sorunlar açısından 3 ay garanti vermektedir.