Telefon Ekranda Renkli Çizgiler
/ Yazan:Cep Hastanesi / Ekran Değişimi / 9 Yorum / 4070 Görüntülenme

Telefon Ekranda Renkli Çizgiler

Telefon Ekranda Renkli Çizgiler Tabletlerde ve telefonlarda ekranda görünen bir veya daha fazla beyaz, yeşil çizginin nedenleri ve kolay çözümü hakkında. Geçen gün İnka Enjoy tabletim çok yüksek olmayan bir yerden yere düştü. Yakında ekranda bol miktarda beyaz enine çizgi vardı.

Google’da bir çözüm ararken, birçok yerde bir servise göndermek, bir Android tablet / telefona format atmak gibi aynı önerilere rastladım. Tabletin süresi dolduğunda bu önerileri göz ardı ettim ve sorunu çözme şansım olduğunu düşündüm. Şikayetlerin çoğu ekranda bazı yeşil çizgiler ve bazı yeşil noktalardan oluşuyordu. Tabii ki, aşağıdaki çözümün ölü pikselleri kapsamadığını belirtmek gerekir.

Telefon Ekranında Siyah Çizgiler Nasıl Geçer ?

Renkli çizgileri başka şekillerde çözmek mümkündür. Denenmiş ve başarılı yöntemleri sizlerle paylaşıyoruz. Pili akıllı telefonunuzdan çıkarın ve 5-10 dakika bekletin. Ardından pili yeniden takın ve akıllı telefonunuzu açın. Sorun devam ederse hemen kontrol edin. Sorun çözülmezse, aşağıdaki adımları izleyin. Bu makalede, bu sorunlarla karşılaşan tüm kullanıcıların çözümlerini aktarıyoruz.

ekranda siyah çizgiler var

Sorununuz bir donanım sorunu veya piksel hatası gibi görünebilir. Piksel kusurları siyah çizgilerin görünmesine neden olabilir. Başka bir değerlendirme yöntemi bir ekran görüntüsü almaktır. Ekranda renkli çizgiler içeren bir ekran görüntüsü alın. Ekran görüntüsüne yakınlaştırın ve büyüttüğünüzde bile bu yeşil çizgilerin aynı olup olmadığını görün veya görüntü büyütülürse çizgiler sabit kalır. Size söylediğimiz şey karışıksa, ekran görüntüsünü bir arkadaşınıza gönderin ve ona bakın, Eğer siyah bir ekransa, bu bir yazılım problemidir. Görünmüyorsa, bir donanım sorununuz var.

Telefon Yere Düştü Ekran Çizgi Oldu

Elektronik cihazlar günlük hayatımızda ciddi bir yer almaya başladı. Bu cihazların bazıları 10 yıl boyunca kullanılabilir ve bazıları garanti süresinin bitiminden sonra birkaç ay boyunca başarısız olabilir. Bazıları da garanti süresi içinde başarısız olabilir.

Yukarıdaki gibi bir durumda olanlar elbette şanslı olanlardır. Bu arıza yetkili servis tarafından ücretsiz olarak çözülür. Şimdi, elektronik cihazların garanti serüveninden bahsettikten sonra, bir Android işletim sistemine sahip bir telefonda bir donanım hatası hakkında konuşalım. Bir Android telefon kullanan bazı kullanıcılar, 2 veya 3 yıl sonra telefonlarında yeşil çizgiler şeklinde bir ekran hatası alırlar. Bu yazıda, son kullanıcının dikey yeşil çizgili bir ekranla bu sorunun nerede olduğunu açıklayacağız.

Telefon Ekranda Mor Leke

Telefon ekranlarındaki bu yeşil dikey çizgiler ekranda ölü pikselleri gösterebilir. Şimdi bu sonuca ulaşmak için telefonunuzda bir sıfırlama yapmanız gerekiyor. Çünkü yazılı bir sorun varsa, bu süreç sonucunda hangi sorunun çözüleceği önemli değildir. Yukarıdaki sabit sıfırlamaya rağmen hala yeşil dikey çizgiler görürseniz, ekranda ölü piksel alanları vardır. Bu durumda, cihazınızın garanti süresini kontrol etmenizi öneririm. Çünkü bu şekilde kullanmak istemiyorsanız, ekranı değiştirmeniz gerekir. Bu exchange pahalı olduğu için en iyi ilgi garantisi var.

Telefon Ekranda Renkli Çizgiler Nasıl Geçer ?

Bu sorun, yazılım hatasından donanım hatasına kadar çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir. Sorunu bulmak ve bir düzeltme bulmak için adımları takip etmek önemlidir. Aygıtı yeniden başlatarak sorun gidermeye başlamanız önerilir.

Başka bir yöntem, pili android telefonunuzdan çıkarmak ve telefonu bir veya iki dakika kenara koymak olacaktır. Pili takın, cihazı açın ve çözdüğünüz sorunun olup olmadığını kontrol edin. Sorun çözülmezse, sorun gidermek için aşağıdaki adımları izleyin. Okuyucularımızın karşılaştığı sorunların bir listesi var ve Android telefonunuzda kapsamlı Sorun Giderme Kılavuzumuzu düzgün bir şekilde araştırdık.

telefon ekranında renkli çizgiler

Bu bir donanım sorunu gibi görünüyor, bir dizi piksel arızalı olabilir ve renkli bir çizginin görünmesine neden olabilir. Sorunu değerlendirmek için gereken adımlar aşağıda açıklanmıştır. İlk adım, sorun görünür olduğunda bir ekran görüntüsü almaktır. Bu durumda, ekranda renkli bir çizgi göründüğünde bir ekran görüntüsü yakalayın.

Android telefonunuzda bir ekran görüntüsü almak için, Ev ve güç düğmelerini aynı anda basılı tutun. Tüm ekran yanıp söner ve otomatik olarak galeriye kaydedilir. Alternatif olarak, ekran görüntüleri için kısa anahtar özelliğini kullanabilirsiniz, ekran boyunca hızlı bir şekilde elinizi kaydırın ve bir ekran görüntüsü alabilir.

Ekran görüntüsüne gidin ve renkli çizgiyi kontrol edin. Renkli çizgi onunla birlikte hareket ederse, o zaman bir yazılım sorunu gibi görünüyor, resme yakınlaştırın ve taşıyın. Bununla birlikte, görüntüyü taşırken bile renkli çizgi hala aynı noktada ise, kesinlikle bir donanım problemidir.

Cep Hastanesi Tanıtım Videosu

Cep Hastanesi servis işleyiş prosedürlerini merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videolarımızı izleyebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek de ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

9 Yorum

 • Ardaertugrul

  Ekranda 1 adet siyah çizgi var ve piksellerle alakalı gibi gözüküyor
  Ve uzun bir süre ekranın çevresinde kararma oldu yani yan taraflarının renk ayarlarıyla oynanmış gibi ama bir sorun yoktu ayaralara baktıgımda ve yakınlık sensörü ışık sensörü ve manyetometre çalışmıyor telefon LG G6

  • Cep Hastanesi

   MERHABALAR; LG G6 Ekran Değişimi Fiyatı 400 TL KIRILMA ÇİZİLME VE SIVI TEMAS HARİÇ 3 AY GARANTİLİDİR EFENDİM

 • Baki tezgör

  Telefonum mi 8 çentik tarafında bı renkli bı alan ve çizgiler oluştu nasıl onarabilirim donanimsalmidjr

  • Cep Hastanesi

   merhabalar;Xiaomi Mi 8 Ekran Değişimi Fiyatı 600 tl kırılma çizilme ve sıvı temas hariç 3 ay garantilidir efendim

 • Achelia Bozh

  Samsung tabletim hiçbir şey yapmadan bir anda ekranda çizgiler çıktı ve kapandı. Tekrar açtığımda ekran açılma sadece bir köşesinden beyaz ışık parlayıp gitti. Biraz bekledikten sonra tekrar açmayı denedim bu sefer açıldı ama neredeyse ekranın yarısı beyaz ve mordu. Ekran dokunmatiği gayet sorunsuz çalışıyor. Zannediyorum ki ekran kartı bozuldu. Nasıl düzeltebilirim?

  • Cep Hastanesi

   merhabalar; arıza tespiti yapılması gerekiyor sizinde dediğiniz gibi ekran bozulmuştur değişmesi gerek modeli yazarmısınız size zamet

 • misafir

  merhabalar telfonum iphone 5s yere düştü sol kısım kompile kırmız ve mavi şert cıkmaya başkaldı sol köşede darbe izi oluştu telfonı açınca 2 sny fln sonra arka plan beyaz şertiler cıkmaya başlıyor sebebi nedir ve fiyat ne acil cvp veririmisiniz

  • Cep Hastanesi

   MERHABALAR; Phone 5s Komple A Kalite Ekran Değişimi Fiyatı 150 TL KIRILMA ÇİZİLME VE SIVI TEMAS HARİÇ 3 AY GARANTİLİDİR

 • Cep Hastanesi

  Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
  En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır.

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir