Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefon Ekranda Renkli Çizgiler

Telefon Ekranda Renkli Çizgiler

Telefon Ekranda Renkli Çizgiler

Telefon Ekranda Renkli Çizgiler, Tabletlerde ve telefonlarda ekranda görünen bir veya daha fazla beyaz, yeşil çizginin nedenleri ve kolay çözümü hakkında bilgiler vericez.

Telefon Ekranında Siyah Çizgiler Nasıl Geçer ?

Renkli çizgileri başka şekillerde çözmek mümkündür. Denenmiş ve başarılı yöntemleri sizlerle paylaşıyoruz. Pili akıllı telefonunuzdan çıkarın ve 5-10 dakika bekletin. Ardından pili yeniden takın ve akıllı telefonunuzu açın. Sorun devam ederse hemen kontrol edin. Sorun çözülmezse, aşağıdaki adımları izleyin. Bu makalede sorunlarla karşılaşan tüm kullanıcıların çözümlerini aktarıyoruz.

Ekranda Siyah Çizgiler Var
Ekranda Siyah Çizgiler Var

Sorununuz bir donanım sorunu veya piksel hatası gibi görünebilir. Piksel kusurları siyah çizgilerin görünmesine neden olabilir. Başka bir değerlendirme yöntemi bir ekran görüntüsü almaktır. Ekranda renkli çizgiler içeren bir ekran görüntüsü alın. Ekran görüntüsüne yakınlaştırın ve büyüttüğünüzde bile bu yeşil çizgilerin aynı olup olmadığını görün veya görüntü büyütülürse çizgiler sabit kalır. Size söylediğimiz şey karışıksa ekran görüntüsünü bir arkadaşınıza gönderin ve ona bakın, Eğer siyah bir ekransa, bu bir yazılım problemidir. Görünmüyorsa bir donanım sorununuz var.

İlginizi Çekebilir: iPhone Ekran Kalibrasyonu

Telefon Yere Düştü Ekran Çizgi Oldu

Elektronik cihazlar günlük hayatımızda ciddi bir yer almaya başladı. Bu cihazların bazıları 10 yıl boyunca kullanılabilir ve bazıları garanti süresinin bitiminden sonra birkaç ay boyunca başarısız olabilir. Bazıları da garanti süresi içinde başarısız olabilir.

Telefon Ekranında Renkli Çizgiler

Yukarıdaki gibi bir durumda olanlar elbette şanslı olanlardır. Bu arıza yetkili servis tarafından ücretsiz olarak çözülür. Şimdi elektronik cihazların garanti serüveninden bahsettikten sonra bir Android işletim sistemine sahip bir telefonda bir donanım hatası hakkında konuşalım. Bir Android telefon kullanan bazı kullanıcılar, 2 veya 3 yıl sonra telefonlarında yeşil çizgiler şeklinde bir ekran hatası alırlar. Bu yazıda son kullanıcının dikey yeşil çizgili bir ekranla bu sorunun nerede olduğunu açıklayacağız.

Telefon ekranlarındaki bu yeşil dikey çizgiler ekranda ölü pikselleri gösterebilir. Şimdi bu sonuca ulaşmak için telefonunuzda bir sıfırlama yapmanız gerekiyor. Çünkü yazılı bir sorun varsa, bu süreç sonucunda hangi sorunun çözüleceği önemli değildir. Yukarıdaki sabit sıfırlamaya rağmen hala yeşil dikey çizgiler görürseniz, ekranda ölü piksel alanları vardır. Bu durumda, cihazınızın garanti süresini kontrol etmenizi öneririm. Çünkü bu şekilde kullanmak istemiyorsanız ekranı değiştirmeniz gerekir.

Telefon Ekranda Renkli Çizgiler Nasıl Geçer ?

Bu sorun yazılım hatasından donanım hatasına kadar çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir. Sorunu bulmak ve bir düzeltme bulmak için adımları takip etmek önemlidir.

Eğer yazılımsal sorun değil ise kesinlikle ama kesinlikle ekran değiştirmeniz gerekmektedir. Cep Hastanesi teknik servisimizde ekran ve cam değişiminde garantili, kaliteli ve kesintisiz hizmet veren bir teknik servistir. Teknik servisimizde alanında uzman teknisyenler çalışmaktadır. Ekran ve cam değişimleri 1- 2 saat gibi kısa bir sürede gerçekleştirilmekte ve bu işlemler sırasında kesinlikle bilgileriniz silinmemekte, telefonunuzun performansında, dokunmatik hızı ve hassasiyetinde ve ekran parlaklığında herhangi bir değişim yaşanmamaktadır. Değişim işlemleri esnasında cihazınız Cep Hastanesi garantisinde olup herhangi bir sorunla karşılaşılması durumunda ücretsiz olarak sorun çözülmektedir.

Telefon Ekranda Renkli Çizgiler Sorunu Nasıl Çözülür ?

Telefon ekranınızda renkli çizgiler varsa ve ekranda çizgiler halen devam ediyorsa Cep Hastanesi Teknik Servisimizde ekran  değişimi uygun fiyatlarla değişim yaptırabilirsiniz. Cep telefonunuzun ekranı her an kırılabilir veya bozulabilir. Akıllı telefonunuz bozulduğunda İstanbul’da güvenilir ve hızlı bir şekilde tamir ettirebileceğiniz bir yer arıyorsanız Cep Hastanesi hızlı ve güvenilir çözüm için bizlerle iletişime geçiniz

Cep Hastanesi İletişim Bilgileri

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefon ekranda renkli çizgiler çıkıyor , telefon ekranında renkli çizgiler , telefonun ekranında renkli çizgiler , telefonda renkli çizgiler , telefon ekranındaki renkli çizgiler , ekranda renkli çizgiler , telefon ekranda cizgiler cikti , cep telefon ekranda çizgiler çıkıyor , telefon ekranında renkli çizgiler nasıl geçer , lg telefon ekranda çizgi , telefon ekranda çizgiler neden oluşur , telefon ekranda çizgiler oluşuyor , samsung telefon ekranında renkli çizgiler , ekrandaki renkli çizgiler , iphone telefon ekranda renkli çizgiler , telefon ekranda cizgiler var.