Phone Screen Replacement
/ Yazan:Teknisyen / Genel / / 0 Yorum

Telefon Ekranı Değiştirme

[Toplam:3    Ortalama:5/5]
Telefon Ekranı Değiştirme

Telefon Ekranı Değiştirme

Günümüzde kullanılan telefon sayısının aşırı artmasıyla beraber telefon yedek parçalarına da bir o kadar ihtiyaç duyulmaktadır. Telefon yedek parça pazarında binlerce parça çeşidi bulunmaktadır. Bunun sebebi piyasada bulunan tüm markaların çok çeşitli telefonları olması ve her geçen gün bu telefon çeşitliliğine yenisini eklenmesidir. Her yeni telefon çeşidi de yeni parça çeşidi ihtiyacını doğurmaktadır. Yedek Parçalar içinde en çok ihtiyaç duyulanlardan birisi de telefonun ekranıdır. Her parça her telefona uymadığı gibi aynı marka adı altında farklı seri ürünlerde hatta aynı seri ürünlerde bile bazen parça farklılıkları olmaktadır. Bu sebeple Telefon Ekranı Değiştirme işleminde de yedek parça bulmak bazen zor olmaktadır.

 

Telefon Ekranı Değiştirme
Telefon Ekranı Değiştirme

Telefonunuza Yedek Parçayı Nereden Alabilirsiniz?

Çoğu insan, cep telefonu arızalandığında ve cep telefonunun garanti süresi bittiğinde ya da oluşan hasarın garanti kapsamı dışında kalması durumunda cep telefonuna yedek parça satın alıp, parça değişimi yapmaktadır. Bir başka seçenekte eli cep telefonu tamirine yatkın olmayan ya da cep telefonu tamirini bilmeyen insanların, cep telefonu tamiri yapan teknik servislere cep telefonunu götürerek tamirini gerçekleştirmektedir. Genelde bu tamirat işlemleri ekran üzerine olmaktadır. Alışveriş sitelerinde satılan telefon ekranlarından alınarak Telefon Ekranı Değiştirme işlemine kalkışılır.

Cep telefonu teknik servisleri yedek parçaya ulaşım yollarını belirlemişlerdir. Bu belirledikleri yollarla yedek parçaya ulaşmaktadırlar. Fakat alışveriş sitelerinden veya elden yedek parça alacaksınız çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Orijinaline bire bir benzeyen ürünleri orijinal diye satın alabilir. Cep telefonunuzda sorunlara yol açabilirsiniz veya orijinal parası ödeyerek yan sanayi ürüne sahip olabilirsiniz. Bilinen yerlerden ve güvenilir kişilerden telefon yedek parça alışverişi yapmayı tercih etmenizde fayda olacaktır.

Telefon Ekranı Değiştirme Cep Hastanesi
Telefon Ekranı Değiştirme Cep Hastanesi

Telefon Ekranını Kullanıcı Kendi Değiştirebilir mi?

İnsanlar, cep telefonu tamirat işleminin pahalı olması sebebiyle kendilerince, internette bulunan telefon yedek parça değişimi videolarından yedek parça değişimi yapmaya kalkışmaktadır. Telefon ekranların da git gide büyümesiyle beraber en çok karşılaşılan sorun telefonların ekran hasarlarıdır. Telefon Ekranı Değiştirme videoları oldukça popüler duruma gelmiştir.  Bu konuda çok bilgisi olmayan insanların cep telefonlarını geri dönüşü olmayan veya daha fazla masraflı durumlara sokmaktadırlar. Bu sebeple bu konularda bilginiz yoksa çevrenizde bulunan cep telefonu teknik servislerine başvurabilirsiniz. Hem telefon yedek parça temini hem de tamirat işlemi sizin için daha kolay olacaktır. Teknik servisler, telefon yedek parçasına kolay ulaşabilmektedir. Ayrıca tamirat konusunda bilgi sahibidirler.

Phone Screen Replacement
Phone Screen Replacement

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir