Telefon Ekranı Nasıl Kırılır
/ Yazan:Cep Hastanesi / Ekran DeğişimiTelefon Tamiri / 1 Yorum / 4358 Görüntülenme

Telefon Ekranı Nasıl Kırılır

Telefon Ekranı Nasıl Kırılır bozuk olduğunda ne yapacağını telefonun iç ekranı kırmak ya da hakkında sorulara cevap arayan insanlar tarafından soruşturma. Dahili ekran kırılmasının birçok farklı nedeni olabilir. Bu nedenler arasında, pillerin ısıtılması ve şişmesi önce gelir. Bir süre sonra, şişmiş piller içeriden ekrana basınç uygular. Bu basınç arttığında, dahili ekran kırılabilir.

Buna ek olarak, telefonlar yükseklikten düşerse, dahili ekranlarda kopmalar meydana gelebilir. Telefonlarıyla uzun süre oynayan insanlar, piller ısınır ısınmaz telefonlarına baskı uygularsa dahili ekranları kırabilirler. Tüm bu operasyonlarda kırık ekranları düzeltmek için şirketimizden yardım almak gerekiyor. Cep Hastanesi tarafından uygulanan prosedürler ile telefonlarınız aynı gün ki kaliteye ulaşır.

Telefon Ekranının Kırılma Sebepleri

Akıllı telefonların ekranları camdan yapılmış ve çok hassastır. Hiçbir koruma alınmadığında, darbelerden sonra kırılma veya çatlama meydana gelebilir. Telefonun ekranını kırmanın nedenleri en yaygın durumlarda aşağıda listelenmiştir.

Telefonu bırakma,

Telefon sert bir yüzeye çarparsa,

Aşırı ısınmaya rağmen cihazın sürekli kullanımı,

Pilin şişmesi sonucunda, kasadaki ve ekrandaki pilin basıncı olarak listelenebilir.

Telefon Ekranı Nereden Kırılır

Telefon ekranları bir ön cam, dokunmatik ekran ve iç ekrandan oluşur. yalnızca ön cam çatlayabilir. Ön cam ile dokunmatik alanda hasar. yalnızca iç ekran kırılması oluşabilir. Örneğin, ön cam çatlamamasına rağmen, ekranda akan mürekkep gibi siyah – mor lekelere bile ekran kırılması neden olur.

Ekranın iç kırılmasının nedeni genellikle aşırı ısınma ve pilin şişmesidir. Örneğin, telefon ısınıyor olsa bile (örneğin şarj ederken), hala kullanıyorsanız iç ekran kırılabilir. ya da yatmadan önce telefonu sorumlu bırakırsanız, sabah uyandığınızda kırık bir ekran yaşayabilirsiniz.

Telefonun İç Ekranı Kırılmaması İçin Neler Yapılmalıdır?

Telefonun iç ekranını nasıl kırılacağı sorusunun cevabını bulan ve tekrar olmasını önlemek isteyen kişilerin belirli önlemleri almaları gerekir.

 • Ön cama koruyucuların takılması,
 • Dayanımı arttırabilecek olan telefon kılıflarının kullanılması,
 • Telefonların ne kadar sürede şarj olduğunun öğrenilerek bu sürede şarjdan çıkarılması,
 • Çok ısınan telefonların kullanımın belirli bir süre bırakılması,
 • Telefonlarda batarya şişmesini tetikleyen etmenlerden kaçınılması alınabilecek olan önlemler arasında sayılmaktadır.
Samsung Silinen Fotoğrafları Geri Nasıl Getiririm

Bu önerileri alarak’ın bir daha bu sorunun olmaması sağlayan işçiler, mevcut sorunlarının da ortadan kaldırılabilir için onarım hizmeti ihtiyaç duymaktadır. Bu aşağı devreye giren firmamız onarımları başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Telefon Ekranı Nasıl Kırılır

Telefonun iç ekranını kırmak en meraklı konulardan biridir. Öyleyse öğelerde açıklayalım.

 • Telefon, darbe, telefonda istemsiz baskı veya düşme sonucu iç ekrandaki ön camla birlikte kırılır. Dokunma alanı çalışmıyor ve yukarıda belirtilen sorunlar ortaya çıkıyor.
 • Pilin şişmesi de iç ekranın kırılmasına neden olur. Pil şişer ve ekran yazdırılır. İç ekranda cam olduğundan, bazı basınca dayanacak ve kırılacaktır.
 • Telefonun aşırı ısınması dahili ekran kırılmasına neden olabilir. Bazı kullanıcılar benim telefon darbe alamadım, ama ekran sorular soruldu anlamadı. Bu sorun genellikle ekranın en ufak bir etkide aşırı ısınmasından kaynaklanır.

Akıllı telefonların ekranı, dışarıdan içeriye doğru ön cam, dokunmatik ekran, dahili ekran ve harici panelden oluşur. Akıllı telefonunuza ilk kez baktığınızda ön cam. Bazı telefon modellerinde dış çıta görülebilir. İç ekran kırılması, göremediğimiz ve dokunmatik ekranın altında olan ön camın altındaki iç alanın kırılmasıdır.

Türkiye’nin Her Yerine Hizmet Veriyoruz

Telefonlarının dahili ekranlarında mola veren insanlar telefonlarını kargo ile bize gönderebilirler. Telefonlarda kargo ile bize ulaşan dahili bir ekran kırılma sorunu varsa, ekranların değiştirilmesi işlemi hemen başlar. Her marka ve model için uygun olan firmamızın ekranları hazır olduğundan, bu ekranlar telefonlara monte edilir.

Eski ekranı çıkarma ve diğer ekranı değiştirme sadece birkaç dakika sürer. Bu nedenle, telefonlar en kısa sürede kargolara geri teslim edilir. İç ekranların kırılması durumunda, kaliteli bir hizmet almak isteyen kişiler hizmetlerimizi düşünmelidir.

Cep Hastanesi Tanıtım Videosu

Cep Hastanesi servis işleyiş prosedürlerini merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videolarımızı izleyebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek de ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

1 Yorum

 • Cep Hastanesi

  Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
  En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır.

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir