Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Telefon Ekranı Nasıl Kırılır

Telefon Ekranı Nasıl Kırılır

Telefon Ekranı Nasıl Kırılır

Telefon Ekranı Nasıl Kırılır bozuk olduğunda ne yapacağını telefonun iç ekranı kırmak ya da hakkında sorulara cevap arayan insanlar tarafından soruşturma. Dahili ekran kırılmasının birçok farklı nedeni olabilir. Bu nedenler arasında, pillerin ısıtılması ve şişmesi önce gelir. Bir süre sonra, şişmiş piller içeriden ekrana basınç uygular. Bu basınç arttığında, dahili ekran kırılabilir.

Buna ek olarak, telefonlar yükseklikten düşerse, dahili ekranlarda kopmalar meydana gelebilir. Telefonlarıyla uzun süre oynayan insanlar, piller ısınır ısınmaz telefonlarına baskı uygularsa dahili ekranları kırabilirler. Tüm bu operasyonlarda kırık ekranları düzeltmek için şirketimizden yardım almak gerekiyor. Cep Hastanesi tarafından uygulanan prosedürler ile telefonlarınız aynı gün ki kaliteye ulaşır.

Telefon Ekranının Kırılma Sebepleri

Akıllı telefonların ekranları camdan yapılmış ve çok hassastır. Hiçbir koruma alınmadığında, darbelerden sonra kırılma veya çatlama meydana gelebilir. Telefonun ekranını kırmanın nedenleri en yaygın durumlarda aşağıda listelenmiştir.

Telefonu bırakma,

Telefon sert bir yüzeye çarparsa,

Aşırı ısınmaya rağmen cihazın sürekli kullanımı,

Pilin şişmesi sonucunda, kasadaki ve ekrandaki pilin basıncı olarak listelenebilir.

Telefon Ekranı Nereden Kırılır

Telefon ekranları bir ön cam, dokunmatik ekran ve iç ekrandan oluşur. yalnızca ön cam çatlayabilir. Ön cam ile dokunmatik alanda hasar. yalnızca iç ekran kırılması oluşabilir. Örneğin, ön cam çatlamamasına rağmen, ekranda akan mürekkep gibi siyah – mor lekelere bile ekran kırılması neden olur.

Ekranın iç kırılmasının nedeni genellikle aşırı ısınma ve pilin şişmesidir. Örneğin, telefon ısınıyor olsa bile (örneğin şarj ederken), hala kullanıyorsanız iç ekran kırılabilir. ya da yatmadan önce telefonu sorumlu bırakırsanız, sabah uyandığınızda kırık bir ekran yaşayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Huawei P30 Pro Arka Kapak Kırıldı

Telefonun İç Ekranı Kırılmaması İçin Neler Yapılmalıdır?

Telefonun iç ekranını nasıl kırılacağı sorusunun cevabını bulan ve tekrar olmasını önlemek isteyen kişilerin belirli önlemleri almaları gerekir.

 • Ön cama koruyucuların takılması,
 • Dayanımı arttırabilecek olan telefon kılıflarının kullanılması,
 • Telefonların ne kadar sürede şarj olduğunun öğrenilerek bu sürede şarjdan çıkarılması,
 • Çok ısınan telefonların kullanımın belirli bir süre bırakılması,
 • Telefonlarda batarya şişmesini tetikleyen etmenlerden kaçınılması alınabilecek olan önlemler arasında sayılmaktadır.

Bu önerileri alarak’ın bir daha bu sorunun olmaması sağlayan işçiler, mevcut sorunlarının da ortadan kaldırılabilir için onarım hizmeti ihtiyaç duymaktadır. Bu aşağı devreye giren firmamız onarımları başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Telefon Ekranı Nasıl Kırılır

Telefonun iç ekranını kırmak en meraklı konulardan biridir. Öyleyse öğelerde açıklayalım.

 • Telefon, darbe, telefonda istemsiz baskı veya düşme sonucu iç ekrandaki ön camla birlikte kırılır. Dokunma alanı çalışmıyor ve yukarıda belirtilen sorunlar ortaya çıkıyor.
 • Pilin şişmesi de iç ekranın kırılmasına neden olur. Pil şişer ve ekran yazdırılır. İç ekranda cam olduğundan, bazı basınca dayanacak ve kırılacaktır.
 • Telefonun aşırı ısınması dahili ekran kırılmasına neden olabilir. Bazı kullanıcılar benim telefon darbe alamadım, ama ekran sorular soruldu anlamadı. Bu sorun genellikle ekranın en ufak bir etkide aşırı ısınmasından kaynaklanır.

Akıllı telefonların ekranı, dışarıdan içeriye doğru ön cam, dokunmatik ekran, dahili ekran ve harici panelden oluşur. Akıllı telefonunuza ilk kez baktığınızda ön cam. Bazı telefon modellerinde dış çıta görülebilir. İç ekran kırılması, göremediğimiz ve dokunmatik ekranın altında olan ön camın altındaki iç alanın kırılmasıdır.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefon ekran şifresi nasıl kırılır , telefon ekran kilidi nasıl kırılır , telefon ekran kilidi nasıl kırılır samsung , telefon ekran pin kilidi nasıl kırılır , telefon iç ekran kırılması nasıl anlaşılır , telefon ekranı nasıl kayganlaştırılır , telefon ekranı nasıl çalışır , cep telefonu ekran şifresi nasıl kırılır , samsung cep telefonu ekran şifresi nasıl kırılır , lg telefon ekranı , lg telefon ekran şifresi nasıl kırılır , lg telefon ekran kilidi kırma , telefon ekranı nasıl ölçülür , telefon ekranı nasıl çıkarılır , telefon ekranı çıkarma.