Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefon Ekranı Nasıl Tamir Edilir

Telefon Ekranı Nasıl Tamir Edilir

Telefon Ekranı Nasıl Tamir Edilir

Telefon Ekranı Nasıl Tamir Edilir; Telefon ekranı  onarımı, şirkete ve onarım işlemini gerçekleştiren kişiye göre hem fiyat hem de kalite açısından büyük farklılıklar gösteren bir konudur. Her şeyden önce, görüntüde görülmüş olduğu gibi kırık veya kırık ekrana diş macunu uygularsanız, hiçbir değişiklik olmayacağına özen gösterilmelidir., ekranınızı daha kötü bir duruma bile koyabilirsiniz, bu nedenle emin olmadığınız bilgileri asla uygulamayın.

Telefon Ekranı Nasıl Tamir Edilir; Akıllı telefon ekranları, en çok enerjiyi tüketen ve tüm işlemlerin gerçekleştirildiği cihazların en önemli parçalarından birisidir. Ekran başarısız olursa, cihaz nerdeyse bütünüyle işlevsiz hale gelir.

Telefonumun Ekranı Kırıldı Ne Yapmalıyım

Akıllı telefonların ekranları yere düşmesi, üzerine baskı uygulanması, sert bir zemine çarpması veya pilin şişmesi sebebiyle kırılabilir. Kullanıcıların telefonun ekranı bozulduğunda ortaya çıkan ilk soru, şimdi ne yapmam gerektiğidir. İkinci soru, ekran kırılmalarının garanti kapsamında olup olmadığıdır.

Üçüncü soru, ekran bozulduktan sonra bir ekran değişikliği yaparsam, bilgilerimi telefonumda kurtarabilir miyim. En sık sorulan başka bir soru, telefonumun ekranının bozuk olmasıdır, ancak dokunmatiği de çalışmıyor. İsterseniz tüm bu soruları tek tek cevaplamaya çalışalım. Tabii ki, ekranı önce kırılmış bir cep telefonunun ekranını değiştirmek dilerseniz, uzman ve tecrübeli teknisyenlerimiz tarafından çekilen aşağıda belirtilen videodan izleyelim.

Dokunmatik Ekran Tamiri Nasıl Yapılır

Aslında, bu meselenin cevabını “dokunmatik ekranın nasıl değiştirileceği”ile değiştirmek çok daha uygun olacaktır. Dokunmatik ekrana bitişik tek bir parça olduğundan, başarısız olursa tamir etmek mümkün değildir. Değiştirilmesi gerekmektedir. Dokunmatik ekran değiştirme, uzman ve tecrübeli teknisyenlerimiz tarafından gerekli teknik servis şartlarının sağlandığı ortamda, özel teknisyen ekipmanı ve Orijinal Ürün kullanılarak gerçekleştirilir.

Telefon Ekranı Nasıl Tamir Edilir

Ekranı Gelmeyen Telefon Nasıl Tamir Edilir

Ekranı gelmeyen telefon, bugün sık karşılaşılan sorunlar arasında yer almakta. Cihaz bütünüyle şarj olduğunda bile, açıldığında, arka ışık asla yanmaz veya yalnızca arka ışık yanar. Ekran olmadan telefon arızası en sinir bozucu arızalardan birisidir. Bu problemde, cihazdan hiçbir görüntü alınamadığından, üstünde hiçbir işlem yapılamaz ve bütünüyle kullanılamaz hale gelir.

Peki bu sorun neden ortaya çıkıyor ve nasıl çözülüyor? Her şeyden önce, en yaygın sebeplerden biri sıvı hasarıdır. Cihaz tarafından alınan sıvı oksitlenebilir veya kısa devre yapabilir ve görüntüyü yansıtmaktan sorumlu LCD paneli bozabilir.

Benzer şekilde, LCD flex kablosu hasar gördüğünde, ekranda hiçbir görüntü görüntülenmez. Ancak burda önemli bir nokta var. Cihazınızı açtığınızda ekran arka ışığı açıksa, yani ekran siyah kalsa bile, yanarsa sorun yazılım olabilir.

Teknisyenlerimiz bunu anlamak için cihazınızı yedekleyecek ve daha sonra tekrar sıfırlayacaktır. Bu şekilde, herhangi bir yazılım değişikliğinin ekranın başarısız olmasına neden olup olmadığı belirginleşir. Sıfırlamadan sonra sorun devam ederse, bir sonraki adıma geçin.

İlginizi Çekebilir: Şarj Yeri Bozulan Telefon Nasıl Tamir Edilir

Ekranı Kırık Telefon Kullanmak Doğru Mu

Bu konu hakkında bir genelleme yaparsak, kırık bir ekran telefonu kullanmak çoğunlukla doğru yaklaşım değildir. Çünkü ekrandaki sorun daha sonra farklı bölgelere yayılabilir ve telefonun diğer kısımları bu şekilde zarar görebilir. Ayrıca, kırık ekranlı bir telefon, kullanıcılar için son derece büyük bir sorundur. Telefonu bu şekilde kullanmak bile tam manası ile acı çekmek anlamına gelir. Ayrıca kırık bir ekran ile telefon kullanmamak ve daha sonra farklı sorunlar yaşamamak için ekran değişimi  ile sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Telefon Ekranı Nasıl Tamir Edilir

Telefonumun Ekranı Kırıldı Garanti Kapsamına Girer Mi

Aslında, teknik Servisimizi arayarak ve hemde bir yorum yazarak sorulan sorulardan biri, telefonumun ekranının kırılıp kırılmadığı sorusudur. Bu noktada, ekran kırılmalarının, ön cam çatlamasının, çarpma ve sıvı teması sebebiyle telefonun hasarının bütünüyle garanti kapsamında olmadığını belirtmek isteriz.

Bunun sebebi, bu olayların telefon üreticileri tarafından bütünüyle kullanıcı hataları olarak kabul edilmesi işlemidir. Ancak, telefonunuzu satın alırken kaskonuz var ise, lütfen  makalemizin ilk paragrafını okuyun.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; kırık telefon ekranı nasıl tamir edilir , ekranı kararan telefon nasıl tamir edilir , ekranı giden telefon nasıl tamir edilir , kırık telefon ekranı evde nasıl tamir edilir , Telefon ekran Çatlağı Nasıl Giderilir , Kırık telefon ekranı diş macunu
Kırık telefon ekranı tamiri ne kadar , Telefon ekran tamiri ne kadar , Kırık ekran sıvısı , Ekranı çatlayan telefonlar için ilginç çözüm , Kırık ekran resmi.