Telefon Ekranı Yanıp Sönüyor
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri / 1 Yorum / 1182 Görüntülenme

Telefon Ekranı Yanıp Sönüyor

Telefon Ekranı Yanıp Sönüyor, Cep Hastanesi mağazamızı ziyaret eden müşteriler, telefon ekranının yanıp söndüğü ancak açılmadığı problemi ifade edebilir. Bu mesele birçok farklı nedenden kaynaklanabilir. Telefonun açılmaması aslen işe yaramadığı anlamına gelmez. Ekranın görüntülenmemesinin farklı sebepleri olabilir. LCD’nin direkt arızalanmasına ek olarak, tek başına LCD flex kablosuyla ilgili bir problem olabilir. Bu en iyi olasılıklardan biridir, çünkü bu senaryoda, sadece flex kablosunun değiştirilmesi telefonun yeniden görüntülenmesine izin verecektir. İkinci sebep ROM başarısızlığıdır.

ROM arızası durumunda, aletin işletim sistemi yanlış davranmaya başlayacaktır. Kendisini gerektiği şeklinde önyükleme yapamadığından, ekranda yanıp söner. Bu durumda, sorun yeni bir ROM atarak çözülür. Üçüncü niçin direkt LCD arızasıdır. LCD başarısız olursa, tipik problemler oluşabilir. Ekran değişikliği aletinizin modeline bakılırsa gereklidir. Ekran değişiklikleri averaj olarak 1 saat kadar kısa bir sürede tamamlanır.

Son olarak, ekran ışığı sensörü başarısız olduğunda, ekran nasıl davranacağına karar veremeyebilir. Bu durumda, ekran sensörünü değişiklik yapmak yeterlidir. Bir düşünce vermek istersek, en yaygın sorun ekran hatasıdır. Cep Hastanesi iPhone, Samsung, LG, Xiaomi ve Huawei gibi tüm ekran markalarının ekran değiştirme ve ışık sensörü değişimi yapılır. Değişiklikten sonra, cihazın performansı değişmez ve bilgileriniz silinmez.

Telefon Yanıp Sönüyor ve Görüntü Vermiyor

Telefon açılmadığı için aslında işe yaramadığı anlamına gelmez. Ekranın görüntülenmemesi için farklı nedenler olabilir. LCD’nin doğrudan arızalanmasına ek olarak, LCD flex kablosunda tek başına bir sorun olabilir. Bu, en iyi olasılıklardan biridir, çünkü bu senaryoda, sadece esnek kabloyu değiştirmek, telefonun tekrar görüntülenmesine izin verecektir. İkinci Neden ROM arızasıdır.

Telefon Ekranının Yarısı Farklı Renkte

Neden Ekran Yanıp Söner

Batarya Kaynaklı Olabilir

Telefon ekranını aydınlatmak için batarya açılmadığında ekran titremeye başlayabilir. Bunun sebebi, kullanılan uygulamaların veya pilin lüzumlu enerjiyi sağlayamamasıdır.

Bir çözüm olarak, pili telefondan çıkarın. Telefonunuzun pili çıkarılabilir değilse, pil bitene kadar kullanmayın. Sonrasında pili takın. Telefonunuzu şarj etmek %100 mümkün olana kadar cihazın fişini çekmeyin. Senin probleminin çözülebilir.

Kullandığınız Programlar Olabilir

Kullandığınız bazı uygulamalar (video düzenleme, ekran yakalama yada video soruşturma programları gibi) ekran titremesine niçin olabilir. Bu tür programlar ekranın arka planda kullanılmasına ve ışık yoğunluğunu denetim eden fotosellere farklı komutlar göndermesine neden olabilir, bu da titremeye niçin olur.

Çözüm, ilgili programları silmektir. Veya yedeklemeler yapmış olduktan sonrasında telefonunuzu fabrika ayarlarını geri yükleyebilirsiniz.

Oto Aydınlatma

Ekranın titremesine yol açan başka bir durum, telefonun otomatik aydınlatmada kullanılmasıdır. Otomatik aydınlatma sensörü ortam ışığını tam olarak çözemiyorsa titreme meydana gelebilir.

Çözüm, otomatik aydınlatmayı kapatmak ve aygıtı belirli bir aydınlatma yüzdesinde kullanmaktır.Telefon Ekranı Yanıp Sönüyor

Ekranın Alabildiği Darbeler

Ekrandaki etkisinde bırakır Dahili ekranda minik kırılmaya veya çatlamaya neden olabilir. Böyle bir durumda, sallamanın yanı sıra renk değişiklikleri veya paralel çizgiler de gözlemlenebilir.

Çözüm, ekranı uzman ve deneyimli bir teknisyen yardımıyla değiştirmektir.

Yanıp Sönen Ekranı Düzeltme

 • Ekranınızın kırılmadığından, kırılmadığından yada hasar görmediğinden kararlı olun.
 • Bir kasa veya ekran koruyucu kullanıyorsanız, çıkarın.
 • Eldivenleri elinizden çıkarın.
 • Ekrana veya sensörlere bir etiket taktıysanız, bunları çıkarın.
 • Ekran temiz olduğundan emin olun.
 • Telefonunuzu Yeniden Başlatın
 • Sorunun bir uygulamadan mı sebep olduğunu kontrol edin
 • Geliştirici seçeneklerini kontrol ediniz
Android Ses Sorunu Çözümü

Ekran Değişimi

Telefon Ekranı Yanıp Sönüyor, Telefonunuzda ekranı kırılırsa yada ön cam kırılırsa, tam bir ekrandan oluşan orijinal ekranın değiştirilmesi gerekir: dahili ekran + ön cam + Dokunmatik Yüzey + dış panel. Telefonunuzda ekran değiştirme fiyatı ile Cep Hastanesi teknik servis garanti kartı ile 6 ay garantilidir.

 • Ekran değişiklik yapma, tamamen sterilize edilmiş, statik elektrikten arındırılmış ve 7/24 güvenlik kameraları ile donatılmış Teknik Servis odamızda uzman ve deneyimli Cep Hastanesi teknisyenleri tarafından gerçekleştirilir.
 • Ekran değişiklik yapma süresi, teknik servisimize gelirseniz bir tek 30 dakikadır ve 2 taraflı Cep Hastanesi ile kapsanan kargo teslimat hizmetimizi kullanırsanız 3 (üç) iş günüdür.
 • Telefonunuzda ekranı değiştikten sonrasında bilgileriniz silinmeyecek.
 • Telefon performansında herhangi bir değişim yok, kısaca dokunmatik hız, dokunmatik duyarlılık ve ekran parlaklığı.
 • Ekran değiştikten sonrasında, dilediğiniz kadar bir oldukça kez aletinizi incelemek için izin verilir. Test aşamasında herhangi bir tereddüt
 • durumunda bile geri ödeme hakkına haizdir.

Son olarak, Cep Hastanesi imzası ve damgası olan bir teknik servis güvence kartı 6 ay süresince hazırlanmıştır. Garanti kartınız sayesinde, ekrandaki en minik bir mesele bile anında çözülebilir.

Cep Hastanesi Tanıtım Videosu

Cep Hastanesi servis işleyiş prosedürlerini merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videolarımızı izleyebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek de ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

1 Yorum

 • Cep Hastanesi

  Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
  En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır.

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir