Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Telefon Ekranı Yanıp Sönüyor

Telefon Ekranı Yanıp Sönüyor

Telefon Ekranı Yanıp Sönüyor

Telefon Ekranı Yanıp Sönüyor, Cep Hastanesi mağazamızı ziyaret eden müşteriler, telefon ekranının yanıp söndüğü ancak açılmadığı problemi ifade edebilir. Bu mesele birçok farklı nedenden kaynaklanabilir. Telefonun açılmaması aslen işe yaramadığı anlamına gelmez. Ekranın görüntülenmemesinin farklı sebepleri olabilir.

LCD’nin direkt arızalanmasına ek olarak, tek başına LCD flex kablosuyla ilgili bir problem olabilir. Bu en iyi olasılıklardan biridir, çünkü bu senaryoda, sadece flex kablosunun değiştirilmesi telefonun yeniden görüntülenmesine izin verecektir. İkinci sebep ROM başarısızlığıdır.

ROM arızası durumunda, aletin işletim sistemi yanlış davranmaya başlayacaktır. Kendisini gerektiği şeklinde önyükleme yapamadığından, ekranda yanıp söner. Bu durumda, sorun yeni bir ROM atarak çözülür.

Üçüncü niçin direkt LCD arızasıdır. LCD başarısız olursa, tipik problemler oluşabilir. Ekran değişikliği aletinizin modeline bakılırsa gereklidir. Ekran değişiklikleri averaj olarak 1 saat kadar kısa bir sürede tamamlanır.

Son olarak, ekran ışığı sensörü başarısız olduğunda, ekran nasıl davranacağına karar veremeyebilir. Bu durumda, ekran sensörünü değişiklik yapmak yeterlidir. Bir düşünce vermek istersek, en yaygın sorun ekran hatasıdır. Cep Hastanesi iPhone, Samsung, LG, Xiaomi ve Huawei gibi tüm ekran markalarının ekran değiştirme ve ışık sensörü değişimi yapılır. Değişiklikten sonra, cihazın performansı değişmez ve bilgileriniz silinmez.

Telefon Yanıp Sönüyor ve Görüntü Vermiyor

Telefon açılmadığı için aslında işe yaramadığı anlamına gelmez. Ekranın görüntülenmemesi için farklı nedenler olabilir. LCD’nin doğrudan arızalanmasına ek olarak, LCD flex kablosunda tek başına bir sorun olabilir. Bu, en iyi olasılıklardan biridir, çünkü bu senaryoda, sadece esnek kabloyu değiştirmek, telefonun tekrar görüntülenmesine izin verecektir. İkinci Neden ROM arızasıdır.

Neden Ekran Yanıp Söner

Batarya Kaynaklı Olabilir

Telefon ekranını aydınlatmak için batarya açılmadığında ekran titremeye başlayabilir. Bunun sebebi, kullanılan uygulamaların veya pilin lüzumlu enerjiyi sağlayamamasıdır.

Bir çözüm olarak, pili telefondan çıkarın. Telefonunuzun pili çıkarılabilir değilse, pil bitene kadar kullanmayın. Sonrasında pili takın. Telefonunuzu şarj etmek %100 mümkün olana kadar cihazın fişini çekmeyin. Senin probleminin çözülebilir.

İlginizi Çekebilir: Ucuz Ekran Değişimi

Kullandığınız Programlar Olabilir

Kullandığınız bazı uygulamalar (video düzenleme, ekran yakalama yada video soruşturma programları gibi) ekran titremesine neden olabilir. Bu tür programlar ekranın arka planda kullanılmasına ve ışık yoğunluğunu denetim eden fotosellere farklı komutlar göndermesine neden olabilir, bu da titremeye neden olur.

Çözüm, ilgili programları silmektir. Veya yedeklemeler yapmış olduktan sonrasında telefonunuzu fabrika ayarlarını geri yükleyebilirsiniz.

Oto Aydınlatma

Ekranın titremesine yol açan başka bir durum, telefonun otomatik aydınlatmada kullanılmasıdır. Otomatik aydınlatma sensörü ortam ışığını tam olarak çözemiyorsa titreme meydana gelebilir.

Çözüm, otomatik aydınlatmayı kapatmak ve aygıtı belirli bir aydınlatma yüzdesinde kullanmaktır.Telefon Ekranı Yanıp Sönüyor

Ekranın Alabildiği Darbeler

Ekrandaki etkisinde bırakır Dahili ekranda minik kırılmaya veya çatlamaya neden olabilir. Böyle bir durumda, sallamanın yanı sıra renk değişiklikleri veya paralel çizgiler de gözlemlenebilir.

Çözüm, ekranı uzman ve deneyimli bir teknisyen yardımıyla değiştirmektir.

Yanıp Sönen Ekranı Düzeltme

 • Ekranınızın çatlamadığından, kırılmadığından yada hasar görmediğinden emin olun.
 • Bir kasa veya ekran koruyucu kullanıyorsanız, çıkarın.
 • Eldivenleri elinizden çıkarın.
 • Ekrana veya sensörlere bir etiket taktıysanız, bunları çıkarın.
 • Ekran temiz olduğundan emin olun.
 • Telefonunuzu Yeniden Başlatın
 • Sorunun bir uygulamadan mı sebep olduğunu kontrol edin
 • Geliştirici seçeneklerini kontrol ediniz

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefon ekran yanıp sönüyor açılmıyor , telefon şarjdayken ekran yanıp sönüyor , telefonla konuşurken ekran yanıp sönüyor , telefon ekranında samsung yazısı yanıp sönüyor , telefon ekran yanıp sönüyor , cep telefonu ekranı yanıp sönüyor , cep telefonu ekran ışığı yanıp sönüyor , telefonumun ekranı yanıp sönüyor , telefonun ekranı yanıp sönüyor , telefon ekranı neden yanıp söner , lg telefon ekran ışığı yanıp sönüyor , lg ekran yanıp sönüyor , telefon ekranı ışığı yanıp sönüyor , telefon ekran ışığı yanıp sönüyor açılmıyor , telefon ekran isigi yanip sonuyor.