Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Telefon Ekranının Kırılmaması İçin Önlemler

Telefon Ekranının Kırılmaması İçin Önlemler

Telefon Ekranının Kırılmaması İçin Önlemler

Telefon Ekranının Kırılmaması İçin Önlemler; Telefon ekranının kırılmaması için önlemler almak isteyen kişiler, çok yüksek paralar harcamadan bunu başarabilmektedir. Bir yandan telefonların doğru şekilde kullanılması, bir yandan da gerekli önlemlerin alınması ile birlikte ekranların kırılmasının önüne geçilebilir.

Telefonların ön camına kırılmaz bir ekran takılması,
Deri ve kapaktan yapılmış özel kılıfların kullanımı,
Telefonun kendi donanımının dışında kalem kullanımını önlemek,
Ekranı diğer elektrikli cihazlardan mümkün olduğunca uzakta tutmak,
Güneşin altına fazla zaman katmamak,
Ekranı sık sık temizleyerek ekranı kırma problemleri önlenir.

Telefon Ekranının Kırılmaması İçin Önlemler; Bu tedbirlerin hepsi çok kolay alınır. Ekonomik perspektiften, insanların sorun yaşamasına neden olmaz. Kasko hizmetleri de akıllı telefonlar alırken bir koruma olarak görülebilir. Ancak, pek çok kişi bu kasklar için ödeme yapmayı tercih etmiyor çünkü ücretler çok yüksek.

Telefon Ekranı Kırıldığında Nasıl Onarılır

Telefon ekranının bozulmamasını sağlayacak önlemler bilgisi olmayan kişiler, telefon ekranlarının kırıldığı zaman bu tedbirlerin ne kadar değerli olduğunu anlarlar. Bundan sonra alabilecekleri tüm önlemler, kırılmaya neden olmak ve ekranlarını kaydetmek için bir sonraki anda etkinleştirilecektir.

Ekranların kırılması sebebiyle firmamıza getirilen çok sayıda telefon varken, bunlarda yapılan işlemler çok büyük farklılıklar içermiyor. Özel camlardan yapılan ekranların değiştirilmesi gerekir çünkü tekrar bir araya getirilemezler. Bazı durumlarda, ekranın alt katmanları da zarar görebilir. Bu durumda, ekranlar alt katmanlarla değiştirilerek telefonlar onarılır.

Kırılmaz Cam Taktırın

Bu uygulayabileceğiniz en etkili yöntemdir. Telefonunuzu alın herhangi bir telefon mağazasına gidin ve telefon modelinize uygun kırılmaz bir camın olsun. İsterseniz, online alışveriş siteleri aracılığı ile sipariş verebilir ve kendiniz kolayca evinize yükleyebilirsiniz. Çok ucuz ve kullanışlı bir yol.

İlginizi Çekebilir: iPad Dokunmatik Ekran Çalışmıyor

Telefon Ekranının Kırılmaması İçin Önlemler

Telefon Ekranı Kırıldığında Ne Yapılması Gerekmektedir

Telefon ekranını kırmamak için önlem alan ancak sakince davranmasını engelleyemeyen kişilerin durumu son derece önemlidir. Ekranların kırıldığı anda büyük bir hüzün olsa da, geri dönüşümlü bir işlem değildir. Bu sebeple, insanların gerekli adımları atması gerekir. Telefon ekranlarının kırıldığı kişiler;

 • Ekranı kullanmayı bırakması,
 • Etrafa yayılan cam kırıklarını toplaması,
 • Farklı bir telefon ile bizlere ulaşması,
 • Telefonlarının ekranlarının değişimi için onaylarını vermesi gerekiyor.

Telefon Ekranının Kırılma Sebepleri

Akıllı telefonların ekranları camdan yapılmıştır ve oldukça hassastır. Koruma alınmadığı zaman, darbelerden sonra kırılmalar veya çatlaklar meydana gelebilir. Telefon ekranının bozulma nedenleri, en yaygın durumlara göre aşağıda belirtilen maddelerde paylaşılmaktadır.

 • Telefonu yere düşürmek,
 • Telefon sert bir yere çarpıyor
 • Aşırı ısınmaya rağmen cihazın sürekli kullanımı,
 • Akünün şişmesi sonucu, akünün şasideki ve ekrandaki basıncı;

Telefon Ekranının Kırılmaması İçin Önlemler

Kapaklı Deri Kılıf Kullanın

Diğer kılıfların tam tersine, kapaklı deri kılıflar sadece telefonunuzun arka kapağını korumakla kalmaz, hemde ekranı büyük darbelere karşı da korur. Artık bazı kullanıcılar tarafından estetik olarak görülmese de, birkaç yıl öncesine kadar bu vakalar Türkiye’de bir hayli popülerdi.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefon ekranının kırılmaması için , telefon ekranı kırılmaması için.