/ Yazan:Cep Hastanesi / Ekran DeğişimiTeknik ServisTelefon Tamiri / 2 Yorum / 6137 Görüntülenme

Telefon Ekranının Yarısı Farklı Renkte

Telefon Ekranının Yarısı Farklı Renkte Android telefonlarda yaygın olan renk solması sorunu, kamera açıkken daha belirgindir. Kamera açıldığında morlaşan bu renk kayması, sarı, yeşil ve kırmızı renklerin normal ekranla karışmasına neden olur. Renk kayması bazen rahatsız edici ve düzeltilmiş, elbette, bir donanım olayıdır. Bununla birlikte, bunları garanti veya servis departmanına göndermeden önce test edilebilecek basit uygulamalar vardır.

Beyaz dengesini ve gri tonlamayı ayarlar’daki ekran bölümünden ortalayabilirsiniz. Daha sonra ışık ayarı ile oynayabilirsiniz. Önyükleme yapabilir ve farklı bir ROM deneyebilirsiniz. Bir elektrik sorunu olduğunu düşünüyorsanız, ekranı değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Hala olmazsa, garantiye göndermelisin. Telefonu bilmeden açmak büyük bir risk.

Telefon Ekranın Yarısı Çizgili Gözüküyor

Telefonun ekranın yarısının farklı olması, iki farklı duruma kadar işaret edebilir. Aslında bunlar benzer problemlerdir. En yaygın nedeni LCD panel başarısız olmasıdır. LCD paneller kolayca arızalı üniteler değildir, ancak çoğu zaman yere düşer veya doğrudan darbelere maruz kalırlar, bazen özelliklerini kaybetmelerine ve hatalı görüntüleri göstermelerine neden olurlar.

telefon ekranın yarısı farklı renk
telefon ekranın yarısı farklı renk

Ekranın yarım rengi, LCD’deki görüntüden sorumlu kristal ünitelerin arızalanmasından kaynaklanır. İkinci sebep, ekran esnek kablosunun yanması veya yıpranmasıdır. Esnek kablo, anakart tarafından oluşturulan görüntünün LCD’ye aktarılmasını sağlar. Köprü görevi gören bu ünite aşınırsa, su hasarından dolayı çürür ve kısa devre meydana gelirse, garip renklerle karşılaşırsınız.

Telefon Ekranın Yarısı Farklı Renk

Flex kablo değiştirme çok daha uzun sürer ama daha uygun. Teknisyenlerimiz, flex kablosunu değiştirerek sorunun çözüleceğini, yani LCD kristallerinin hasar görmediğini, ekranın değişmediğini ve flex kablosunun değiştiğini tespit ederse. Bu renkleri tekrar düzeltir. Seçenekleri Cep Hastanesi olarak sınırsızdır. Son derece deneyimli teknisyenlerimiz cihazınızı iyice inceler ve herhangi bir adım atmadan önce her noktayı gözden geçirir.

Huawei Mate 10 Lite Parmak İzi Çalışmıyor

Sorunun ortadan kaldırılması yaklaşık 1 – 2 saat sürer ve süreçte sadece orijinal ekipman üreticisi (OEM) kaliteli yedek ekranlar kullanılır. Bu ekranlar, cihazdan çıkarılanlarla aynı olan birimlerdir. Düşük kalite, taklit ve ucuz ekranları karıştırmamak önemlidir. Şimdi hizmetimizi ziyaret edin ve telefonunuzu hızlı bir şekilde tamir ettirin.

Telefon Ekranının Yarısı Farklı Renkte Sorunu Çözümü

Telefonunuzun ekranının farklı renkte olması ekranınızın sıkışmış olma olasılığı vardır. Bu nedenle telefonunuzun ekranının yarısı farklı renklere dönüşebilir bunun tek çözümü ekranınızın değişmesidir. Sizlere en makul fiyatlarla ekran değişimi yapıyoruz.

İç Ekran Kırılması Nedir

Akıllı cep telefonlarının ekranları sırasıyla ön cam, dokunmatik ekran, dahili ekran ve harici panelden oluşur ve entegre edilmiştir. Telefon vurulduğunda, istemeden uygulandığında vb. ekran kırılır. Ancak, bu kırık oluştuğu ön kısmı Dahil mekanda da olabilir.

Cihazınızın ön camı hiç çatlamamış olsa da, ekran çalışmayabilir veya telefon görüntülenmeyebilir. bazı durumlarda iç, ekranda mor mürekkep tarzı lekeler görünebilir. İç ekranı kıran şey budur. Alınan darbeler sonucunda, telefonun ekranında Dahil parçası kırılmış ya da çatlamış.

2 Yorum

  • Cep Hastanesi

    merhabalar; Samsung J7 Pro Orjinal Ekran Değişimi Fiyatı 680 TL akalite ekran 400 tl kırılma çizilme ve sıvı temas hariç 3 ay garantilidir

  • Ebru Tan

    Cep telefonumu dusurdum. Ekran gitti. Aonra ekranin alt kiskinda cizgi seklinde, üst kisminda da cizgi seklinde isik oluştu. Telefon çalıyor, acip konusabiliyorum ama ekran genelde siyah. Gelen aramayi acma tuşunun yerini bildigim icin acabiliyorum. Arada ekran acildiginda yarisi takaken sarı renkte, ortada yesil cizgi cikiyor ve ekranij sag tarafi soluk olsa da görünüyor. Telefonum samsung j7 pro. Ekranini daha once kismistim ve orijinal olmayan bir ekran takiliydi telefonuma. Ekranim tamamen kirilmis midir? Yeni vie telefon mu almam gerekir

  • Bir Yorum Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir