Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefon Ekranının Yarısı Farklı Renkte

Telefon Ekranının Yarısı Farklı Renkte

Telefon Ekraninin Yarisi Farkli Renkte

Telefon Ekranının Yarısı Farklı Renkte Android telefonlarda yaygın olan renk solması sorunu, kamera açıkken daha belirgindir. Kamera açıldığında morlaşan bu renk kayması, sarı, yeşil ve kırmızı renklerin normal ekranla karışmasına neden olur. Renk kayması bazen rahatsız edici ve düzeltilmiş, elbette, bir donanım olayıdır. Bununla birlikte, bunları garanti veya servis departmanına göndermeden önce test edilebilecek basit uygulamalar vardır.

Beyaz dengesini ve gri tonlamayı ayarlar’daki ekran bölümünden ortalayabilirsiniz. Daha sonra ışık ayarı ile oynayabilirsiniz. Önyükleme yapabilir ve farklı bir ROM deneyebilirsiniz. Bir elektrik sorunu olduğunu düşünüyorsanız, ekranı değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Hala olmazsa, garantiye göndermelisin. Telefonu bilmeden açmak büyük bir risk.

Telefon Ekranın Yarısı Çizgili Gözüküyor

Telefonun ekranın yarısının farklı olması, iki farklı duruma kadar işaret edebilir. Aslında bunlar benzer problemlerdir. En yaygın nedeni LCD panel başarısız olmasıdır. LCD paneller kolayca arızalı üniteler değildir, ancak çoğu zaman yere düşer veya doğrudan darbelere maruz kalırlar, bazen özelliklerini kaybetmelerine ve hatalı görüntüleri göstermelerine neden olurlar.

Telefon Ekranın Yarısı Farklı Renk
Telefon Ekranın Yarısı Farklı Renk

Ekranın yarım rengi, LCD’deki görüntüden sorumlu kristal ünitelerin arızalanmasından kaynaklanır. İkinci sebep, ekran esnek kablosunun yanması veya yıpranmasıdır. Esnek kablo, anakart tarafından oluşturulan görüntünün LCD’ye aktarılmasını sağlar. Köprü görevi gören bu ünite aşınırsa, su hasarından dolayı çürür ve kısa devre meydana gelirse, garip renklerle karşılaşırsınız.

İlginizi Çekebilir: Telefonum Yere Düştü Şarj Olmuyor

Telefon Ekranın Yarısı Farklı Renk

Flex kablo değiştirme çok daha uzun sürer ama daha uygun. Teknisyenlerimiz, flex kablosunu değiştirerek sorunun çözüleceğini, yani LCD kristallerinin hasar görmediğini, ekranın değişmediğini ve flex kablosunun değiştiğini tespit ederse. Bu renkleri tekrar düzeltir. Seçenekleri Cep Hastanesi olarak sınırsızdır. Son derece deneyimli teknisyenlerimiz cihazınızı iyice inceler ve herhangi bir adım atmadan önce her noktayı gözden geçirir.

Sorunun ortadan kaldırılması yaklaşık 1 – 2 saat sürer ve süreçte sadece orijinal ekipman üreticisi (OEM) kaliteli yedek ekranlar kullanılır. Bu ekranlar, cihazdan çıkarılanlarla aynı olan birimlerdir. Düşük kalite, taklit ve ucuz ekranları karıştırmamak önemlidir. Şimdi hizmetimizi ziyaret edin ve telefonunuzu hızlı bir şekilde tamir ettirin.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; Telefon ekran rengi soluk , Samsung telefon düştü ekran rengi değişti , Telefon ekranın yarısı farklı Renkte , Telefonun ekran yarım gösteriyor , Telefon ekranının yarısının kararması , Xiaomi ekran rengi soluk , Bilgisayar ekranın yarısı farklı renkte , Samsung telefon ekran karardı nasıl düzeltebilirim.