Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefon Fotoğraf Makinesinin Yerini Alabilir Mi

Telefon Fotoğraf Makinesinin Yerini Alabilir Mi

Telefon Fotoğraf Makinesinin Yerini Alabilir Mi

Telefon Fotoğraf Makinesinin Yerini Alabilir Mi , Teknolojinin yardımıyla, her gün yeteneklerini geliştiren cep telefonları kameraların tahtını sallıyor. Cep telefonu kameranın yerini alabilir mi? Bu yazıda bu sorunun cevabını arıyoruz. Cep telefonları artık birçok farklı amaç için kullanılıyor. Müzik çalar, navigasyon cihazı, TV izleme, gazete okuma, video izleme, spor asistanı, kamera, video kamera gibi. Bu liste birçok farklı seçenekle devam ediyor.

Odaklamalı Kameralar

Telefon Fotoğraf Makinesinin Yerini Alabilir Mi, bugün, cep telefonlarının en yaygın alanları kameralardır. Samsung, LG, Apple, Sony Ericsson, Asus gibi markalar bile kameraları çok güçlü telefonlarıyla ön plana çıkıyor. Bazı üreticiler özel kamera ünitelerine sahiptir ve bu alanda ciddi Ar-Ge yatırımları yapmaktadır. Bu alana her yıl milyonlarca dolar yatırım yapıyorlar.

Ayrıntılı olarak, cep telefonu kameraları son 10 yılda çok ciddi bir gelişme yaşamıştır. Örneğin, 2008’de bir cep telefonu kamerasının diyaframı ortalama f3.0 iken, 2016’da bu rakam f1.7’ye düştü. Benzer şekilde, 2008 yılında ortalama 2 megapiksel olan çözünürlük, 2020 yılına kadar “108 megapiksel çözünürlüğüne kadar ulaştı.

Cep telefonu kameralarının kalitesi açısından bu ve benzeri gelişmeler önemli bir yol izledi. Cep telefonu kameralarının ve video kameraların kalitesini test eden DXOMARK sitesinin değerlendirme puanlarına göre, 2012’de 60 ile başlayan üst / orta seviye akıllı telefon kameraları bugün 100 puan alıyor. Hem video hem de fotoğraf için kameraları test eden sitenin puanlarındaki bu artış da gelişmeleri gösteriyor.

Telefonlar Fotoğraf Makinelerinin Yerini Alabilecek Mi ?

Bu sorunun cevabı evet ve hayır. Günü kurtarmak anlamında, sosyal medyada paylaşma anlamında, bellek ve depolama anlamında, cep telefonu kameraları fazlasıyla yeterli olacak. Her yere götürdüğümüz ve her zaman taşıdığımız cep telefonları artık her şeyi aynı anda kaydeden kameralar ve video kameralar. Bu anlamda, cep telefonları iyi bir kamera işlevi görür.

Bu yüzden satışları çok yüksek, fotoğraf ve video paylaşımı çok yaygın. Bu ilgi, üreticilerin yalnızca kamera odaklı modellere yönelmesinin en önemli nedenidir. Uzun lafın kısası bugün orta ve üst düzey akıllı telefonun kamerası çok iyi ve günlük ihtiyaçlarımızı karşılayabilecek özellikler içeriyor.

İlginizi Çekebilir: En İyi Video Çeken Telefonlar

Bununla birlikte, bu ürünler çok iyi fotoğraflar çekmek veya esneklik gerektiren ve daha fazla ayrıntı gereken düşük ışıklı ortamlar için yeterli olmayacaktır. Ortalama bir mercimek tane büyüklüğünde sensörlü cep telefonlarının, neredeyse pul büyüklüğünde sensörlü bir kameranın kalitesini sunamayacağı bir gerçektir. Cep telefonları güzel fotoğraflar çekse de, ideal koşullar için kurgusal olarak tasarlanmıştır. Işığın daha az olduğu, öznenin hızlı, uzak, çok yakın vb. olduğu durumlarda her zaman iyi çalışmazlar.

Buna ek olarak, çoğu kamera için, fotoğrafçıya geniş bir kolaylık sağlayan değiştirilebilir lensler, ek aksesuarlar, ayrıntılı ayarlamalar vardır. Bazı cep telefonları esneklik açısından neredeyse kamera kadar ayarlara sahip olsa da, iyi bir kamera sonuçlar açısından her zaman daha makul sonuçlar sunar.

Dolayısıyla, kameraların belirli bir kalitenin üzerinde olan ve esneklik gerektiren fotoğraflar veya videolar için daha iyi sonuçlar vereceğini söyleyebiliriz. Bu ürünler çok daha avantajlıdır, çünkü kameraların büyük sensörleri ortaya çıkan görüntüdeki gren ve detayı doğrudan etkiler. Bununla birlikte, günlük kullanım ve sosyal medya için değerlendirdiğimizde, ibrenin cep telefonlarına doğru kaydığını söyleyebiliriz. Satış rakamları bu gerçeği ortaya koymaktadır.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefon fotoğraf makinesi , telefon fotoğraf makinesi samsung , telefon fotoğraf , makinesini görmüyor , telefonu fotoğraf makinesi yapmak , telefonu fotoğraf makinesine bağlamak , telefonda fotoğraf makinesi nedir , telefon müzik çaları ve fotoğraf makinesinin icat edildikleri döneme ait , telefon mu fotoğraf makinesi mi , telefon fotoğraf baskı makinesi , telefon bağlantılı fotoğraf makinesi.