Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefon Hiç Şarj Almıyor

Telefon Hiç Şarj Almıyor

Telefon Hiç Şarj Almıyor

Telefon hiç şarj almıyor sıkça karşılaşılan sorunlardan biri de telefonun şarj olmamasıdır. Telefon hiç şarj olmuyorsa bu sorunu çözmek için teknik servise götürmeden önce izlenmesi gereken bazı yollar vardır. Bu yolları denedikten sonra sorunu kolayca aşma olasılığınız oldukça yüksektir. Ama öncelikle her akıllı telefonda hatta her elektronik cihaz sıkıntısında olduğu gibi telefonunuzu kapatıp açmayı deneyin.

Size diğer yollardan bahsetmeden önce, telefonunuzdaki sorunu bulmanıza yardımcı olacak bir uygulamadan bahsetmek istiyoruz. Android kullanıcıları için geliştirilen bu uygulamadan telefonunuz kapalıysa, şarj olmuyorsa veya açılmıyorsa maalesef faydalanma şansınız olmayacaktır. Bu durumda doğrudan yazımızın devamında anlattığımız çözüm yöntemlerine geçebilirsiniz.

Telefon Neden Şarj Almaz

Telefon hiç şarj almıyor ve etmenin en büyük iki nedeni, şarj soketinin tıkalı veya arızalı olmasıdır. Zamanla şarj soketinde toz, kir, giysi pamuğu ve benzeri parçacıklar birikir. Bu parçacıklar şarj cihazı ucunun ve şarj yuvası dişlerinin birbiriyle temas etmesini engeller. Bu nedenle cihaz şarj almıyor. Çözüm aslında oldukça basit. Metal olmayan ince bir parçayla (örneğin bir kürdan ucu) şarj yuvasının içindeki tozu temizleyin. Ardından cihazınız şarj oluyorsa tekrar deneyin. Sorun devam ederse, teknisyen müdahalesi gerekecek ve bir donanım sorunu ile karşı karşıya kalacaksınız.

Telefonunuzun şarj olmamasının bir başka nedeni de donanımla ilgilidir. Şarj soketi artık işlevini yerine getiremez hale geldi. Bu aynı zamanda aşağıdaki nedenlerden kaynaklanmaktadır. Şarj soketi nem veya sıvı ile temas ettikten sonra oksitlenmiş olabilir, telefonunuzu şarj cihazını takıp çıkarmaya zorlamış olabilirsiniz, alınan darbelerden sonra şarj soketi kırılmış/çatlamış olabilir. Elbette şarj soketi dişleri de zarar görmüş olabilir. Bu tür sorunlarda telefonunuz genellikle şarj almıyor ya da şarj ucunu aşağı/yukarı, sağa/sola zorladığınızda şarj oluyor, şarj olmuyor. Bu sorunun çözümü şarj soketini değiştirmektir.

Telefon Şarj Olmuyor Sorunu

  • Farklı bir güç kaynağı denemek.
  • Şarj kablosunu kontrol etme.
  • Telefonu şarj olurken kullanmamak.
  • Telefonun şarj girişini kontrol etmek için.
  • Telefonun pilini şişmesi.
    Telefon hiç şarj olmuyorsa yukarıda sayılan yöntemleri uygulayarak teknik servise gitmeden sorununuzu aşabilirsiniz. Örneğin telefonu şarj etmeye çalışırsanız ve sonuç olarak başarılı olursanız size sorunun nedenini gösterir. Bu yol yeterli olmadıysa yine deneyeceğiniz diğer yöntemlerle cihazınızdaki sorunu bulma şansınız var.

İlginizi Çekebilir : iPhone Şarj Soketi Temizleme

Şarj Soketi Değişimi Nasıl Yapılmalı

Şarj soketi değişimi uzman ve deneyimli telefon teknisyenleri tarafından yapılmalıdır. Değişikliğin yapıldığı teknik servis odası, cihazın zarar görmemesi için gerekli tüm şartları sağlamalıdır.

Kullanılan şarj soketi (şarj girişi) orijinal olmalıdır.
Onarımlar profesyonel teknisyenler tarafından yapılmalıdır.
Telefonunuzun şarj soketi garanti belgesi ile birlikte tarafınıza teslim edilmelidir.
Hemen aşağıda Cep Hastanesi şarj soketinin nasıl değiştirileceği tüm detayları ile anlatılmaktadır.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler : Telefon şarj almıyor , Xiaomi telefon şarj olmuyor , Telefon şarj Olmuyor, iPhone , Telefon şarj olmuyor ne yapmalıyım , Telefon şarj olmuyor Samsung , Reeder telefon şarj olmuyor , Telefon neden şarj olmuyor , Huawei telefon şarj Olmuyor , Telefon Hiç Şarj Almıyor