Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefon Hoparlöründen Ses Gelmiyor

Telefon Hoparlöründen Ses Gelmiyor

Telefon Hoparlöründen Ses Gelmiyor

Telefon Hoparlöründen Ses Gelmiyor ; Hoparlörden ses çıkarmayan eller serbest sohbet telefonuyla ilgili bir sorunla karşılaştınız mı? Telefonun hoparlöründen ses yoksa, ses problemini çözmek için problem çözme yöntemi uygulanabilir.

Android cihazınızda hoparlör sorunu nasıl giderilir?

Telefon Hoparlöründen Ses Gelmiyor Sorunun nedenini anlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

1. Hoparlörü aç. Arama sırasında telefonun diğer ucunda kimseyi duyamıyorsanız, hoparlörün etkin olup olmadığını kontrol edin. Etkinleştirilirse, hoparlör simgesi yeşil yanar. Değilse, etkinleştirmek için hoparlör simgesine tıklayın. Bu, höporlerin ses eksikliği sorununu çözecektir.

2. Gelen arama sesini açın. Hoparlör açık olsa bile, ses seviyesi çok düşük olabilir. Telefonunuzdaki ses açma düğmesine basın. Bu düğme genellikle telefonun sol tarafında bulunur. Ses göstergesini görmek için bu düğmeye basın. Ses seviyesini artırmak için, konuştuğunuz kişinin sesini duyana kadar düğmeye basın veya ses açma kaydırıcısını sağa kaydırın.

3. Uygulama ses ayarlarını kontrol edin. Facebook gibi bazı uygulamalar, ana cihaz sesinden bağımsız olarak uygulamada ses kapatma seçeneği sunar. Belirli bir uygulamadan ses yoksa, uygulama ses ayarlarını kontrol edin. Uygulamanın sesini kapatmış veya kapatmış olabilirsiniz. Bu nedenle, telefon ortam sesi yaymıyor olabilir.

4. Ortam hacmini kontrol edin. Hala ses yoksa, ortam ses seviyesinin açık olup olmadığını kontrol edin.

  • Ayarlar bölümüne gidin.
  • Ses ve titreşim bölümüne tıklayın.
  • Ses bölümüne tıklayın.
  • Ses seviyesini artırmak için Medya kaydırıcısını sağa hareket ettirin.

5. Rahatsız etmeyin madunun etkin olduğundan emin olun. Bu kullanışlı özellik, sesin duyulmamasının nedeni olabilir. Bu ayarı devre dışı bırakmak için Ayarlar gidin ve rahatsız etmeyin özelliğini kapatın.

6. Kulaklıkların takılı olmadığından emin olun. Birçok Android telefon, kulaklık bağlandığında harici sesi otomatik olarak kapatır. Bu nedenle, telefonda ses olmayabilir. Kulaklıkları tamamen çıkarmadıysanız, bu sorunun nedeni olabilir.

7. Telefonu kasasından çıkarın. Telefon kapakları sesi engelleyebilir. Android cihazınızı kasadan çıkardıktan sonra sesi tekrar test edin. Seste herhangi bir gelişme olup olmadığını hemen fark edeceksiniz.

8. Cihazı yeniden başlatın. Yeniden başlatma, sesin çıkmasını engelleyen yazılım sorunlarını ortadan kaldırır. Ekrandaki seçenekleri görene kadar güç düğmesini basılı tutun. Yeniden Başlat. Telefondaki videodan ses yoksa, bu yöntem size bir çözüm sunabilir.

9. Kapatın ve tekrar açın. Yeniden başlatma işe yaramazsa, cihazı kapatıp açmanızı gerektiren farklı teknik sorunlar olabilir. Güç düğmesini basılı tutun ve güç Kapalı seçeneğini tıklayın. Telefon tekrar açıldığında, sesi bir uygulama ile test edin.

10. Pili yeniden takın. Tüm telefonların çıkarılabilir bir bataryası yoktur. Ancak, telefonunuzun pili çıkarılabilirse, pili çıkarıp takarak verilerinizi silmeden telefonu yeniden başlatın. Daha fazla bilgi için telefon üreticisinin kullanım kılavuzuna veya web sitesine bakın.

11. Hoparlörü Temizle. Hoparlörden ses gelmediğini söylemenizin nedeni, hoparlörün kir tarafından engellenmiş olması olabilir. Bu nedenle, temizlik sesi geri getirebilir. Hoparlörü temizlemeden önce telefonu kapatın ve pili çıkarın. Bir kutu basınçlı hava kullanın ve hoparlöre püskürtün. Bu işlemden sonra ortaya çıkan kir ve tozu görebilirsiniz. Bu işlemi telefon kılıfını açmadan gerçekleştirebilirsiniz, ancak yardım için kullanım kılavuzuna veya Cep Hastanesi teknik servisine başvurabilirsiniz. Akıllı telefon donanımından memnun değilseniz veya cihazınız garanti kapsamındaysa hoparlörü temizlemeye çalışmayın.

12. Tüm ayarları sıfırlayın. Telefonunuzu tamir için vermeden önce, telefonu varsayılan ayarlarına döndürün. Bu işlemle, hoparlörü engelleyen uygulama veya yazılım ayarları kaldırılacaktır. Bu şekilde, telefonun ses çıkarmama sorununu çözebilirsiniz.

13. Yukarıdaki adımlar işe yaramazsa, telefonunuzu Cep Hastanesi Teknik Servis mağazalarına getirebilir veya daha ayrıntılı bilgi için telefonunuzu kurye ile bize gönderebilirsiniz.

Telefonumun Hoparlöründen Ses Gelmiyor Teknik servisimiz telefonun ses arızasının nedenini bulmak için sizlere gerekli soruları soracaktır. Telefon yere düştü veya darbe aldıysa, soketin çıkmış veya kırılmış olma ihtimali düşünülerek, yenisi ile değiştirilmektedir.

Bir diğer ses gelmeme sorunu ise, telefonunuzu düşürmediğiniz halde durduk yere ortaya çıkan bir sorunsa, hoparlörün içerisine giren toz, kir veya nemden kaynaklı sorunlardan şüphelenilmelidir.

İlginizi Çekebilir: İPhone Ekranının Donmasını Nasıl Düzeltebilirim

Telefon Hoparlöründen Ses Gelmiyor ?

Telefonların teknik sorunlarından bir diğeri de, telefon düştüğünde veya darbe aldığında, telefondan ses gelmemesi veya sesin cızırtılı gelmesi sorunudur. Bu konuda teknik servisimize gelen kişiler, aynı şikayetlerde bulunmaktadır. Telefonumun Hoparlöründen Ses Gelmiyor Telefon hasar gördüğünde, ilk olarak hoparlör soketinin zarar gördüğü akla gelmelidir.

Telefon servisimize uğrayarak, telefon hoparlörünün Temizliğinin uzman personellerimiz tarafından yapılması gerekmektedir. Hoparlör temizliğinin yapılmasına rağmen ses hala cızırtılı ve az geliyorsa, hoparlör soketini değiştirerek, telefonunuzu sorunsuzca teslim ediyoruz.

Servis Hizmetimizle Müşteri Memnuniyeti Sağlıyoruz

Telefonunuzun hoparlöründen ses gelmiyor veya cızırtılı ses geliyor olabilir. Böyle durumlarda, kendi başınıza hoparlör temizliği yapmaya kalkmayın. Çünkü hoparlörün temizliğinin uzman kişiler tarafından profesyonel cihazlarla yapılması gerekmektedir.

Özellikle nemden veya sıvı alımından kaynaklı olarak ses sorunu çıkan telefonun, oksitlenme yaşamış olma ihtimaline karşı gerekli cihazlar kullanılarak, bakım işlemleri yapılmaktadır. Telefonumun Hoparlöründen Ses Gelmiyor Teknisyenlerimizden yardım alarak, telefonunuzun gerekli bakımını yaptırmalısınız. Hoparlör soket değişimi hassasiyet gerektiren bir iştir.

Profesyonel ekibimiz ile hoparlör soket değişimini yaparak, sorunsuz ve çalışır vaziyette telefonunuzu teslim ediyoruz. Kısa sürede değişim yapılarak, en hızlı ve kaliteli hizmeti sizlere sunmaktayız. Hoparlör soket değişim fiyatları ise, telefonunuzun marka ve modeline göre değişiklik göstermektedir.

Telefonunuzun marka ve modeline uygun hoparlör soket değişimi, teknisyenlerimiz tarafından sizlere bilgi verildikten sonra uygulanmaktadır. Telefonunuzun temel sorunu ve çözümü hakkındaki tüm bilgiler teknisyenlerimiz tarafından sizlere verilmektedir.

Uzman Teknisyenlerimiz Tarafından Kaliteli Hizmet

Her telefonda karşılaşılabilecek sorunlardan birisi, telefon hoparlöründen ses gelmemesidir. İstemeden telefonunuz düşebilir veya darbe alabilir. İlk anda telefonunuzun hoparlör sorununun nedenini çözemeyebilirsiniz. Ses gelmiyor ise telefonunuz normal şekilde açılır fakat ses cızırtılı veya hiç gelmemeye başlar.

Teknik servisimize ulaştırdığınızda, telefonun hasardan kaynaklı hoparlör soketinin değişmesi gerektiği anlaşılır. Bu konuda işinde uzman ekibimiz kısa sürede soruna çözüm bularak, müşteri memnuniyeti odaklı hizmet sunmaktadır. Bir diğer durum da hoparlörün nemlenmesi veya sıvı ile teması sonucu ses gelmemesidir.

Telefonumun Hoparlöründen Ses Gelmiyor Teknisyenlerimiz, hassas cihazlarla telefonunuzu temizleyerek, çalışır vaziyette sizlerin hizmetine sunmaktadır. Telefonunuzun bakım ve onarım hizmetlerini en iyi şekilde almak için servisimize ulaşabilirsiniz.

Cep Hastanesi İletişim Bilgileri
Cep Hastanesi İletişim Bilgileri

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefonumun hoparlöründen ses gelmiyor samsung , telefon hoparlörden ses gelmiyor iphone telefonumun hoparlörden ses gelmiyor , iphone telefon hoparlöründen ses gelmiyor , Sony telefon hoparlörden ses gelmiyor , telefon hoparlörü açmadan ses gelmiyor , Casper telefon hoparlörden ses gelmiyor , Asus telefon hoparlörden ses gelmiyor , telefonumun alt hoparlöründen ses gelmiyor.