Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefon Hoparlörüne Süt Kaçtı Ne Yapmalıyım

Telefon Hoparlörüne Süt Kaçtı Ne Yapmalıyım

Telefon Hoparlörüne Süt Kaçtı Ne Yapmalıyım

Telefon Hoparlörüne Süt Kaçtı Ne Yapmalıyım, Telefonun hoparlörüne süt kaçtı ne yapmak gerekir, ne yapmalıyız, ne yapmamalıyız, maddeler halinde sıraladık.

Telefonu Kapatın

Telefon Hoparlörüne Süt Kaçtı Ne Yapmalıyım, İlk yapmanız gereken telefonu kapatmak çünkü süt sıvıdır ve daha çok yayılabilir veya telefon açık halde iken telefonun parçalarına, donanımlarına zarar verebilir. Telefonun bataryası çıkarılabilir ise bataryayı hemen çıkartmanız gerek fakat batarya çıkarılmıyor ise zorlamayın, telefon çalışacaksa da zorladığınız için telefonun bir parçasına donanımına zarar gelebilir.

Kuru Bez İle Siliniz

Kuru bir bez ya da peçete yardımı ile hoparlörü temizleyebilirsiniz, sonra bir pamuk veya kulak çubuğu ile de temizleyebilirsiniz. Zaman kaybetmek istemeyenler telefonu kapatırken aynı zamanda yapabilir.

Telefon Hoparlörüne Süt Kaçtı Ne Yapmalıyım

Saç Kurutma Makinesi İle Kurutun

Saç kurutma makinesini telefona 1 2 karış uzaklıktan en fazla birkaç dakika telefonun hoparlörüne tutun, çok dikkat edin fazla sıcak olmasın sütü çekecek şekilde ama en iyisi ince bir kulak çubuğunu hoparlörünüze sokabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Evde Telefon Tamiri

Diş Fırçası İle Temizleyin

Kullanmadığınız bir diş fırçası ya da ufak bir fırça varsa evde hoparlör kısmına bastırarak temizleyiniz. Kurumuş süt parçacıklarının çıktığını görebilirsiniz ve şanslıysanız buraya kadar işe yarayacaktır.

Oksitlenme

Genellikle süt hoparlöre kaçtığında ortaya çıkan sorun, hoparlörün kısa devre veya oksitlenmesi olarak verilebilir. Bu durumda, hoparlörden cızırtılı bir ses gelir. Tabii ki, gürültü veya düşük gürültü ile ilgili sorunlar olabilir.Yukarıdaki problemlerde çözüm, telefon hoparlörünü profesyonel bir akıllı telefon teknisyeni tarafından değiştirmektir. Cep Hastanesi Profesyonel Teknik Servisimizde, tüm modeller hoparlörlerle değiştirilebilir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; Telefon Hoparlörüne Süt Kaçtı Ne Yapmalıyım.