Telefon İle Görüntülü Konuşma Programı
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Hakkında Bilgiler / / 1 Yorum / 1691 Görüntülenme

Telefon İle Görüntülü Konuşma Programı

Telefon İle Görüntülü Konuşma Programı ,Ofis çalışanlarının çalışmalarını evden sürdürmek ve ya arkadaş ortamı ile bir araya gelememe durumunda oldukları Covid-19 pandemisi sürecinde en çok tercih edilen video konferans uygulamalarını ve bu uygulamaların artı ve eksi yanlarını değerlendirmemizi bu içeriğimizde bulabilirsiniz.


Corona virüsü salgını nedeniyle pek çoğumuzun evden çalıştığı şu günlerde sizler için en iyi video konferans görüşmeleri yapabileceğiniz uygulamaları derledik.

Telefon ile En İyi Görüntülü Görüşme Uygulaması

İletişim günümüz dünyasının vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Video konferanslar veya bire bir görüntülü sohbetler, çalışanlar ve ekipler arasında verimliliği artırır, uzak tanıdıklarla yüz yüze görüşmemizi ve iş dünyasındaki müşterilerle farklı bir etkileşim yöntemi sunmamızı sağlar. Tüm bu avantajlara ek olarak, sunulan hizmetler için hiçbir maliyeti yoktur veya küçük miktarlar talep etmez.

Bu yazıda Telefon İle Görüntülü Konuşma Programı , sohbet, ekran paylaşımı ve diğer iş odaklı özellikler eşliğinde iş dünyasında yüz yüze görüşmeleri kolaylaştırmak için uygulamalar derledik. Dünyadaki işletmelerin en çok tercih edilen video konferans uygulamalarına daha yakından bakalım.

Zoom

Covid-19 sürecinin başlangıcında işletmeler tarafından oldukça tercih edilen bir video konferans uygulaması olan Zoom, ekran paylaşımı, ara odaları oluşturma ve toplantıları kaydetme gibi destelere sahip olsa da, kullanıcılar için en büyük sorun, ücretsiz zaman sınırlamasıdır. sürüm 40 dakikadır. 40 dakika dolduğunda görüşmeler otomatik olarak sona erer. Ücretli paketler toplantıların zaman kısıtlaması olmadan yapılmasına izin verir, ancak 14.99 $ ve 19.99 $ ayık olan iki ayrı paketin kullanılması uzun vadede yüksek maliyetler yaratır.

zoom

Zoom uygulaması bir bilgisayar ortamında bir web tarayıcısı aracılığıyla veya bir bilgisayarda yüklü bir uygulama ile kullanılabilir. Hem iOS hem de Android mobil cihazlar için mobil uygulama kullanılabilir. Ancak, bir toplantıyı başlattıktan sonra, bir bilgisayarda kullanmak nispeten kolaydır, çünkü toplantı bağlantısını başkalarına göndermeniz gerekir. Son zamanlarda güvenliği hakkında sorular olmasına rağmen, Zoom hala çok popüler bir uygulamadır.

iPhone’da Zil Sesi Nasıl Yapılır

Skype

Skype sahibi Microsoft bir süredir Microsoft Teams için tüm çabalarını harcıyor, bu da uygulamayı uzun süredir güncellemediği için Skype’ın tekrar çevrimiçi olduğu anlamına geliyor. En büyük dezavantajı, video görüşmesine katılmak için uygulamanın bilgisayara veya telefona yüklenmiş olması ve katılan herkesin bir Skype hesabı olması gerekir. En büyük artı, oturumların 4 saat uzunluğunda olabileceği ve ücretsiz kullanım için bile maksimum 50 kişinin katılabileceğidir. Bu sayı ücretli pakette (Skype Business) 250 kişiye yükselir. Eski olduğu için eskisi kadar tercih edilmese de, hala birçok şirket ve birey tarafından kullanılmaktadır.

FaceTime

Facetime’ın kullanımı çok kolaydır ve 32 kişiye kadar görüntülü arama altyapısı sağlar, özellikle bire bir görüşmeler için ön plandadır. Ancak bu uygulama, Apple cihazlarını tüm çalışanlarına kurumsal anlamda sağlayabilen şirketler tarafından etkin bir şekilde kullanılabilir.

Uygulama bir Apple ürünü tarafından kullanılabilir ve yalnızca MacBook, iPad ve iPhone cihazlarında kullanılabilir. Yukarıdaki uygulamalara kıyasla kullanımı son derece kolaydır ve davetiyeler tek bir düğme ile yapılabilmesine rağmen, FaceTime’ın en büyük dezavantajı budur. Ancak Apple kullanıcılarının özgür olması için, arayüz, özellikler, modern görünüm tercih edilen tek uygulamadır.

Apple iPad Ekran Değişimi

Cep Hastanesi teknik servis atölyesinde Apple iPad Ekran Değişimi nasıl yapılıyor merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube kanalımızdaki diğer videolara bakarak kendi telefonunuzun ekran değişimini nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek diğer ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

1 Yorum

  • Cep Hastanesi

    Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
    En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır

  • Bir Yorum Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir