Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefon İle Tuvalete Girmenin Zararları

Telefon İle Tuvalete Girmenin Zararları

Telefon İle Tuvalete Girmenin Zararları

Telefon İle Tuvalete Girmenin Zararları, Ne kadar akıllı olursak, hayatımızın her alanında ellerimizi o kadar çok kaybederiz. Banyoda bile, birçok insan telefonunu kullanmalıdır. Uzmanlara göre, tuvalette bir telefon kullanımı inanılmaz derecede zarar veriyor.

Telefon İle Tuvalete Girmenin Zararları, Telefonlar akıllandıkça elimizden bir an bile olsun elimizden düşmüyor. Banyoda bile, birçok insan telefonunu kullanıyor. Uzmanlara göre, tuvalette bir telefon kullanımı inanılmaz derecede zarar veriyor. Uzmanlar uyardı, telefonla tuvalete gittiğinizde de büyük riskler alıyorsunuz. Tuvaletlerden 18 kat daha fazla bakteriye sahip telefonlar, kullanıcıların sağlığını riske atacak kadar tehlikeli görünüyor ve tuvalete gittiğinizde elinizde tutarsanız, telefonlar tamamen bakteriyel bir yuva haline geliyor. Üniversiteden Dr. Simon Park, cep telefonlarının iletişim amacı olsa da, kullanıcılarının kişisel izlerini de taşıdıklarını söyledi. Böylece telefonlara yiyecek ve içecekte bulaşabiliyor.

Tuvalet ve Telefondaki Tehlike Çok Büyük

Mikropların en fazla yayıldığı yer olarak bilinen tuvaletler telefonunuza çok çabuk yapışır ve çoğalır ve tehdit oluşturur. Bu tür kirli alanlara girerken telefonunuzu dışarıda bırakmalısınız. Bildiğiniz gibi, hastalık ve virüsleri yaymanın en kolay yolu kişiden kişiye geçmek. Kişisel telefonunuzu birden fazla kişi kullanıyorsa, mikrop ve bazı hastalıkların size bulaşma olasılığı daha yüksektir. Akıllı telefonunuzun ekranını ve arka kasasını temizlemek için Ekran Temizleyici spreyleri kullanmalısınız.

Islak mendillerin telefona zarar verdiğini ve çizilmelere neden olduğunu bilmelisiniz. Telefonunuz için bu tür özel spreyler her zaman daha güvenli olacaktır. Telefonunuzun hoparlör bölgesindeki bakteriler kulağınızda herhangi bir enfeksiyona neden olabilir. Bu mikroplardan kaçınmak için kulaklıkla telefon görüşmesi yapmanız önerilir.

Telefonlar Gıda Zehri Taşıyabilir Mi ?

Böylece telefonlar yiyecek ve içecek alıyor. Bu nedenle, bu bakteriler aynı zamanda gıda zehirleri de içerir.

Mikropların en fazla yayıldığı yer olarak bilinen tuvaletler telefonunuza çok çabuk yapışır, çoğalır ve tehdit oluşturur. Bu tür kirli alanlara girerken telefonunuzu dışarıda bırakmalısınız.

Kişisel telefonunuzu birden fazla kişi kullanıyorsa, mikropların artması ve bazı hastalıkların size bulaşma olasılığı daha yüksektir.

Cep Telefonları Nasıl Temizlenir ?

Cep telefonunuz parçalara ayrılabiliyorsa, yine 3 ayda bir telefonu kapattıktan sonra en ince parçalarına kadar ayırmalısınız.

Bataryayı pamuk ya da toz önleyici mendil ile temizledikten sonra, kart yuvası ve diğer ayrıntı bölgeleri kulak çöpü ya da kullanılmamış diş fırçası yardımı ile temizleyebilirsiniz. Bu sizin sağlığınız ve çevreniz için avantajlı bir önlem olacaktır. Dilerseniz aşağı kısımdaki linke tıklayarak cep telefonu temizliği ile yazdığım makalemize göz atabilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefonla tuvalete girmenin zararları.