Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Telefon İlk Aramada Meşgule Düşüyor

Telefon İlk Aramada Meşgule Düşüyor

Telefon İlk Aramada Meşgule Düşüyor

Telefon İlk Aramada Meşgule Düşüyor ; Çoğumuzun zaman zaman yaşadığı bir durumdur sorun, telefonun ilk aramada meşgul olmasıdır. Bu duruma neden olan bir donanım ve yazılım sorunu olabilir. Telefonda donanım açısından bir sorun varsa, parçaları değiştirmeniz önerilir.

Yazılım tarafında böyle bir sorun varsa, telefon uzmanlar tarafından incelenmeli ve daha sonra gerekli yöntemler uygulanarak çözüme ulaşılmalıdır. Sorun kullanıcının tercihleriyle ilgiliyse, bu durumda yapacak çok şey yoktur. Telefonun meşgul olmasının nedenlerini ve çözümlerini bulabileceğiniz makalemize göz atabilirsiniz.

Telefon İlk Aramada Meşgule Düşüyor Nedenleri Nelerdir?

Telefonun ilk aramada meşgul olmasının birçok nedeni vardır ve bazıları kolayca çözülebilir, bazıları ise değildir. İmkansız nedenler, kullanıcılar arasında çeşitli engeller olarak ortaya çıkar.

İlginizi Çekebilir: Samsung A30 Arka Kapak Nasıl Açılır ?

Peki, telefonun meşgul çalması sorununun nedenleri nelerdir dersek şu şekilde sıralanabilir;

 • Telefon rahatsız etme modunda açık kalmış olabilir.
 • Telefonun ağ sorunları olabilir.
 • Aranan kişi sizi engellemiş olabilir.
 • Çağrı geldiğinde aranan kişi meşgule atmış olabilir.

Yukarıdaki nedenlerden dolayı, meşgule düşme sorunu ortaya çıkabilir. Ancak, bazen bu sorun telefonun kendisindeki donanım sorunları nedeniyle ortaya çıkabilir. Böyle bir durum varsa, telefonun yetkili servisiyle iletişime geçmelisiniz.

Cep Hastanesi İletişim Bilgileri
Cep Hastanesi İletişim Bilgileri

Telefon Meşgule Düşüyor Sorunu İle Alakalı Benzer Problemler

 • Samsung bir kez çalıyor ve meşgul oluyor
 • iPhone bir kez çalıyor ve meşgul oluyor
 • Telefon çalmadan meşgul oluyor
 • Telefon 3 kez çalıyor ve meşgul oluyor
 • Telefonum otomatik olarak aramaları meşgul ediyor
 • İlk aramada meşgul çalıyor
 • Aradığım numara meşgule düşüyor

Telefon İlk Aramada Meşgule Düşüyor Çözümü!

Telefon İlk Aramada Meşgule Düşüyor ; olur ve bir çözüm arıyorsanız, makalemizde bazı yöntemler bulabilirsiniz. Çözümler, profesyonellik gerektirmeyen ve kendi elleriyle yapılabilen yöntemlerdir.

Birincisi, diğer tarafın sizi engellemesi olasılığıdır. Bu durumda, durumdan emin olmanız gerekir. Birçok kez ararsanız ve her zaman meşgul çalarsa, engellidir. Sorunu çözmek için diğer tarafla iletişime geçmek ve onlardan engeli kaldırmasını istemektir.

Akıllı telefonunuzun rahatsız etme madunun açık olması muhtemeldir. Bu durumda, Mod telefonun ayarlar menüsünden devre dışı bırakılırsa sorun ortadan kalkacaktır. Telefonunuzun meşgul olmasının bir başka nedeni de ağ sorunuyla ilgilidir. Ağın iyi çektiği yere giderek bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Bu sorunun ağdan kaynaklanmadığını düşünüyorsanız, cihazınızla ilgili bir sorun olması ihtimali vardır. İstanbul Pendik ki mağazamızdan cep telefonu onarımı konusunda yardım alabilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefon ilk çaldıktan meşgule düşüyor , telefon ilk aramada meşgul çalıyor , telefonum ilk aramada meşgul çalıyor , telefonu aradığımda meşgule düşüyor , telefon ilk çaldığında meşgul , telefon arama yaparken meşgule düşüyor , telefon hemen meşgule düşüyor , telefon ilk arandığında meşgul çalıyor.