Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefon Isınma Sorunları

Telefon Isınma Sorunları

Telefon Isınma Sorunları

Telefon Isınma Sorunları, özellikle android işletim sistemli telefonlar ısınma sorununun en çok yaşandığı sistemlerdir. Bunun sebebi ise işlemci ve donanımların sürekli çalışıyor olmasıdır. Telefonlarda işlem gücü yüksek olan uygulamalar çalışıyorsa ısınma kaçınılmaz bir sorun olacaktır.

Telefon Isınma Sorunları kullanıcı sayısı giderek artan cep telefonlarında en çok karşılaşılan sorunlardan biri ısınma sorunudur. Elektronik aksamları gereği kendi içerisinde ısı üreten cep telefonları havanında sıcaklığı ile birlikte daha fazla ısınmaya başlıyor. Isınan cep telefonları hem donma hem de hızlı şarj bitme sorunu yaşanırken yüksek ısıdaki cep telefonları içerisindeki batarya nedeniyle büyük risk taşıyor. Sizin de cep telefonlarınız ısınıyorsa kalıcı çözüm bulmak için Cep Hastanesi ile görüşebilirsiniz.

Batarya Kullanımına Dikkat Edin 

Telefon ısınmasının nedeni genellikle bataryalar oluyor. Yan sanayi ürünü sahte şarj aletleri bataryanın hızla şişip genleşmesi ve devamında da cihazın patlaması gibi önemli sorunlara yol açabiliyor. Telefonu yan sanayi şarj aleti ile şarj etmek durumundaysanız şarjdayken kullanmayın. Telefon, herhangi bir şarj cihazı ile şarj olduğu esnada bir miktar ısınacağından kasanın üzerinde şarj etmeyin ve telefonun üstünü kapatmayın. Li-ion piller genellikle güvenli olsa da hatalı işlevlerin ortaya çıkması da mümkün olduğundan ısınan bataryayı yeni ve orijinal bir batarya ile değiştirin.

İlginizi Çekebilir: Samsung Galaxy S21 Ultra Özellikleri

Uygulamaları Güncel Tutun

Telefonunuz özellikle bir uygulamayı kullandıktan sonra aşırı ısınma sorunu oluşuyorsa uygulamayı kaldırın. Uygulamaların arka planda çalışmasına izin vermeyin. Güncelleme yapmayı da ihmal etmeyin. Bu sayede bataryayı koruyabilir ve aşırı ısınma sorunu oluşmasının önüne geçebilirsiniz. Mobil veri ve internet kullanımının telefonun aşırı ısınmasına neden olduğunu göz önünde bulundurun ve uygulamaların konum özelliğini kapatın.

Telefon Isınmasını Önlemek İçin

  • Video izlemeyin, oyun oynamayın veya başka medyaları oynatmayın.
  • Görüntülü görüşme gerekmedikçe yapmayın, normal konuşmaya dikkat edin
  • Yüksek çözünürlüklü videolar kaydetmeyin, indirmeyin. Yüksek çözünürlüklü videolar indirmek telefonunuzu oldukça yavaşlatır ve bu durum telefonun ısınmasına neden olur.
  • Kablosuz hotspot gerekmedikçe bağlanmayın, açık tutmayın.
  • Mobil veri veya kablosuz bağlantı üzerinden çok miktarda veri indirmeyin ya da yüklemeyin.

Bu durumlar telefonunuzu olumsuz etkileyebilir ancak Cep Hastanesi daima yanınızda. Telefon, tablet ve saatlere bakan teknik servisimize daima çalışma saatleri içerisinde ulaşabilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefon ısınma sorunu , huawei telefon ısınma sorunu , iphone telefon ısınma sorunu , xiaomi telefon ısınma sorunu , android telefon ısınma sorunu çözümü , Oppo telefon ısınma sorunu , lg telefon ısınma sorunu , telefon ısınma sorunu çözümü , asus telefon ısınma sorunu çözümü , cep telefonu ısınma sorunu.