Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefon Kaç Bit Nasıl Öğrenebilirim

Telefon Kaç Bit Nasıl Öğrenebilirim

Telefon Kaç Bit Nasıl Öğrenebilirim

Telefon Kaç Bit Nasıl Öğrenebilirim ?, Telefonlarımızı verimli bir şekilde kullanmak için tüm modellerin tüm özelliklerini inceliyoruz. Herhangi bir gerginlik, yavaşlama sorunu yaşamamak için en iyi modeli seçmeye çalışıyoruz. Cep telefonları, Windows bilgisayarlarda olduğu gibi 32 bit ve 64 bit işlemcilere sahiptir. Telefonunuzun kaç bit olduğunu merak mı ediyorsunuz?

Telefonun Kaç Bit Olduğunu Öğrenme

Telefon Kaç Bit Nasıl Öğrenebilirim? bilgisayarlar gibi, telefonlar da 34bit ve 64bit mimarisine ayrılmıştır. Bu mimari, cihazda kullanılan CPU tarafından özel olarak belirlenir ve değiştirilemez. Cep telefonumuzun 64 bit veya 32 bit olup olmadığını kontrol etmek istiyorsanız, deneyebileceğiniz birkaç basit şey vardır.

Genel olarak konuşursak, cihaz 4 GB’DEN fazla RAM’e sahipse, 64 bit bir cihazdır. Telefona herhangi bir uygulama yüklemeden mimari hakkında bilgi almak için, telefonun Ayarlar seçeneğini açın ve “sistem” veya “telefon hakkında” bölümüne gidin. Ad, cihazınıza bağlı olarak değişecektir, Çekirdek sürümünü buradan kontrol edin. Bir diğer yöntem ise AIDA64 uygulamasıdır.

AIDA64 uygulamasını Google Play Store’dan yükleyin. Uygulamayı açın ve işlemci sekmesine gidin. Bu alanda bit bilgisini görebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: iPhone 12 Şarj Sorunu Çözümü

  1. Uygulamayı açın ve işlemci seçeneğine tıklayın.
    Bit Ogrenme 1
  2. Burada telefonumuzun sahip olduğu mimariyi görebiliriz.
    Bit Ogrenme 2

 

Yeni bir telefon satın almak istediğinizi varsayarsak, bir telefon veya tablet olsun, 32 bit bir cihaz mı yoksa 64 bit bir cihaz mı olduğunu bilmek isteyebilirsiniz. Bunu öğrenmek için ilk ziyaret edeceğimiz yer üreticinin kendi internet sayfasıdır. Örneğin, bir Samsung cihazı ise, bunun için Samsung’un ürün sayfasını ziyaret edin. Bir cihazın özelliklerini ayrıntılı olarak listeleyen başka web siteleri de vardır ve bunları da kullanabilirsiniz.

32 bit ve 64 bit arasındaki fark nedir?

32-bit işlemci 4 GB’DEN daha azını desteklerken, 64-bit işlemciler 4 GB’DEN daha fazlasını destekler. Cep telefonları artık 64-bit üzerine kurulmaya başladı. Bu nedenle, çoğu uygulamanın 64-bit özelliklerine göre şekillendirileceğini ve geliştirileceğini düşünürsek, 64-bit cihazın destek özelliği daha iyi görünüyor. Ancak 32 bit işlemciye sahip bir telefon kullanmak bir hata mı? Bu bir hata olarak görülmemelidir. Çünkü ekonomik koşullarınıza ve bütçelerinize göre Cep telefonları satın alırsanız, bu cihazdan verimlilik elde edebilirsiniz. 32-bit’in hala bilgisayarlarda kullanıldığı göz önüne alındığında, bu seçim mantıksız değildir.

Cep Hastanesi İletişim Bilgileri
Cep Hastanesi İletişim Bilgileri

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; Telefonun kaç bit olduğunu öğrenme , Telefonun kaç bit olduğu nerden öğrenilir ,Oyunun kaç bit olduğunu öğrenme , Android Telefonu 64 bit yapma , telefon kaç bit nasıl öğrenirim , telefon kaç bit , telefonun kaç bit olduğunu öğrenme.