Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefon Kamerasında Buğulanma Nasıl Geçer

Telefon Kamerasında Buğulanma Nasıl Geçer

Telefon Kamerasında Buğulanma Nasıl Geçer

Telefon Kamerasında Buğulanma Nasıl Geçer ,Cep telefonlar artık hayatımızda önemli bir yer aldı. Akıllı telefonlar elektronik olduğu için bir çok problem ile karşılaşabilirsiniz. Bunlardan biride kameranızın buğulanmasıdır. Telefon Kamerasında Buğulanma sorununu aşağı kısımda yazmış olduğumuz yazıları okuyarak sorunu çözebilirsiniz.

Telefon Kamerasında Buğulanma

Kamera buğulanıyorsa, bu sorunun nedeni, sıvının kamera ile onu koruyan parça arasındaki buharlaşmasından kaynaklanır. Genellikle yağmurlu havalarda telefonla konuşmak, terli veya duşta telefonu kulağa götürmek veya aşırı nemli alanlarda yaşamak bu soruna yol açabilir.

Telefon Kamerasında Buğulanma Nasıl Geçer ?, Kamera ile onu koruyan kısmın hava alması engellenir. Ancak zamanla, yapışkan gibi yavaşlayan, alınan darbeler gibi sıvı, ara parçaya girebilir.

Telefon Kamerasına Su Kaçtı

Kameraya kaçan su ifadesini kullanmak için yeterli sıvı varsa, en kısa zamanda temizlenmelidir. Aksi takdirde, zamanla oksidasyon meydana gelir ve kameranın değiştirilmesi gerekir. Kameradaki metal parçalar ve kablolar sıvıyla temas ettiğinde korozyon meydana gelir.

Telefon Kamerası Nasıl Temizlenir

Telefonlarımız her yerde bizimle geliyor ve kamera lensleri parmak izleri, kir ve diğer her şeyden daha fazla etkileniyor. Fotoğraf çektiğinizde, merceğinizde leke olduğunu fark etmeyebilirsiniz, ancak uyarımızı alın; farklı bir fotoğraf çekebileceğinizi göreceksiniz. Kamera lensi genellikle ekranı kaplayan ana camdan fiziksel olarak ayrılmadığından ve her gün telefonunuzu kullandığınız için lekelenme olasılığı daha yüksek olduğu için bu, selfie’ler için daha da önemlidir. Ön kameralar genellikle daha düşük benlik saygısına ve kalitesine sahiptir, bu yüzden onları temizlemek daha önemlidir.

İlginizi Çekebilir: Telefonla Konuşurken Başım Ağrıyor Neden

Telefon Kamerası Temizleme
Telefon Kamerası Temizleme

Teknisyenlerimiz, kameranın zayıf durumuna ulaşana kadar tüm parçaları telefondan çıkarır. Daha sonra her türlü parçacık, kiri ve tozu çeken makine ile kameradan alınır. Özel bezler yardımıyla silme veya kurutma işlemi yapılır. Bunu tek tek yapmanızı önermiyoruz çünkü gerekli ortam sağlanmadığı için kameraya ulaşana kadar çıkarılacak parçalara zarar verebilirsiniz.

Telefon Ön Kamarası Buhar Yaptı

Aslında ön kamera, yukarıdaki ile aynı nedenlerle Steam yapıyor. Ön kameradaki buharlaşma gibi, ön kamera ve ekran arasında sıvı teması yaşanır.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; Telefon kamera buğulanması nasıl geçer , Telefon kamerası nasıl temizlenir , Telefonun kamerasına su kaçtı ne yapmalıyım , Telefon arka kamera buhar yaptı , Bulanık kamera nasıl düzeltilir , Telefon on kamera buhar yaptı , Telefon arka kamera buğulandı , iPhone kamera buğulanması.