Telefon Kaskosu Neleri Kapsar
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri / 1 Yorum / 2840 Görüntülenme

Telefon Kaskosu Neleri Kapsar

Telefon Kaskosu Neleri Kapsar; Günlük yaşamda cep telefonu kullanım oranı bir hayli yüksektir. Bir iletişim kaynağı olarak kullanılan akıllı cep telefonları, bankacılıktan diğer tüm işlemlere kolaylık sağlar. Bu sebeple, yeni bir akıllı telefon modeli seçerek, nitelikli bir kullanım imzalayabilirsiniz. Yeni bir model satın almak ne zaman dikkate alınması gerekli olan bazı detaylar vardır.

Telefon Kaskosu Neleri Kapsar; Her şeyden önce, satın alınacak model özellikli olmalı ve şarj süresi uzun olmalıdır. Bu şekilde, verimli bir kullanım sağlayabilirsiniz. Ram ve bellek yüksek, sağlıklı sonuçlar elde etmenizi sağlar. İşlemci hızı, telefonun hızlı kullanımını destekler.

Kasko Nedir, Ne İşe Yarar

Cep telefonu satın aldığınızda, ilgili sigorta acenteliği tarafından sigortalanacaksınız. Bu sigorta isteğe bağlıdır ve mecburi kapsamına dahil değildir. Ancak, telefonunuzu olumsuz durumlara karşı korumak isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz. Casco yeni satın alınan tüm cep telefonlarına yapılabilir.

Bunun için, satın alma noktasında sigorta istenirse önceden belirtmek faydalı olacaktır. Sigortanın süresi bir senedir ve cep telefonunun alındığı gün başlar. 1 senelik bu süre zarfında, cep telefonunuzun herhangi bir hasarına karşı önlem alacaksınız. Kasko ücretleri bir hayli düşüktür ve nakit veya taksitle ödeme yapabilirsiniz.

Ekran Cam Ayırma Makinesi Nedir

Cep Telefonu Kaskosu Neleri Kapsar

Cep telefonu sigortası kapsamı özel koşullar ile belirtilir. Bu terimleri okuyarak bilgi alabilirsiniz. Sigortanın kapsamı hırsızlık, kırılma, bozulma ve benzeri olumsuz şartları içerir. Bu gibi durumlarda, sigortanız için teknik servise başvuru yapabilirsiniz. Sigorta kapsamında onarımlar yapıldığında, herhangi bir ek ücret alınmayacaktır.

Garanti kapsamındaki cihazların çalınması durumunda, cihazınızın beslemesi geri yapılmaz. Bununla beraber, kasklı bir cihaz çalınırsa ve bu belgelenirse, cep telefonunuzu kasktan isteyebilir ve yeni bir tane alabilirsiniz. Bu seni koruyacak. Yeni bir model cep telefonu satın aldığınızda, motor sigortasına sahip olmayı unutmayın. Buda uzman bir şekilde sağlıklı bir kullanım için anahtar sağlayacaktır.

Telefon Kaskosu Neleri Kapsamaz?

Cep telefonu metro, avm’ler ve marketler gibi kamuya açık yerlerde çalınırsa, otomobil sigortası kapsamına girmez.
18 yaşın altındaki bir kişi cihazı kullanır ve kırarsa sigortayı kapsamaz.
Cihaz yerinde sgk’lı ise, telefon motor sigortası kapsamı dışında olacaktır.
Şarj cihazları, kulaklıklar, hafıza kartları, piller gibi telefon aksesuarları sigorta kapsamında değildir.

1 Yorum

  • Cep Hastanesi

    Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
    En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır

  • Bir Yorum Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir