Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Telefon Kendi Kendine Kapanıp Açılıyor

Telefon Kendi Kendine Kapanıp Açılıyor

Telefon Kendi Kendine Kapanıp Açılıyor

Telefon Kendi Kendine Kapanıp Açılıyor , Telefonlarımızla meşgulken yaşadığımız en sinir bozucu anlardan biri kesinlikle telefonun kendisini kapanıp açılmasıdır. Android ve iPhone telefonlarda bu soruna neden olan yaygın sorunları ve çözümleri açıkladık. Bu sorunu yaşıyorsanız, aşağıdaki çözümleri deneyebilirsiniz.

Android ve iOS kullanıcıları için sık karşılaşılan sorunlardan biri batarya, telefonlarının aniden kapanması veya beklenmedik şekilde yeniden başlatılmasıdır. Birçok kişi bu sorunları yaşadıktan sonra telefonlarını teknik servise göndermeyi tercih ediyor. Peki, telefonlar neden kendi başlarına açılıp kapanıyor?

Telefon Kendi Kendine Kapanıp Açılıyor, Bu tarz durumlarda cihazı teknik servise göndermemiz aslında en doğru çözüm olabilir. İşte bu içeriğimizde de aniden kapanma veya yeniden başlamaya neden olan yaygın sorunlara ve çözümlerine bakacağız.

Telefon Neden Kapanıp Açılır ?

Her şeyden önce bataryanızı kontrol edebilirsiniz, ve yazılım güncellemelerini kontrol edin. Telefonların neden kendiliğinden kapandığı ve açıldığı sorusuna cevap arıyorsanız, belki de cevabı burada, hatta çözümü bulabilirsiniz. Yeniden başlatma veya kapatma konusunda sorun yaşıyorsanız önce uygulamayı güncelleyin. Sorun devam ederse, aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Telefon Kendi Kendine Kapanıp Açılıyor

Yazılım güncelleme kontrolü nasıl yapılır ?

 • Android güncelleme kontrolü ayarları, Telefon / Sistem Güncellemesi Hakkında
 • Play Store güncellemeleri için önce uygulamayı açın. Ardından menü çubuğuna dokunun ve uygulamalarım ve oyunlarım’ı tıklayın. Ekranda güncellemeler olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
 • iOS güncelleme kontrolü için Ayarlar / Genel / Yazılım Güncelleme
 • App Store Güncellemeleri için önce uygulamayı açın, ardından sağ alt kısımdaki Güncellemeler’e dokunun.

İlginizi Çekebilir: Samsung Üçgen Simgesi Nedir

Bilinmeyen Uygulamalardan Uzak Durunuz !

Uygulamalar sadece telefonlarımıza değil, aynı zamanda donanıma da istedikleri erişim izinleriyle erişebilir. Kötü yazılmış veya bozuk uygulamalar, telefonunuzun işletim sistemini de etkileyebilir. Bunun çözümü, güvendiğiniz ve herkes tarafından kullanılan uygulamaları kullanmaktır.

Android cihazların yeniden başlatılmasına neden olacak arka plan uygulamaları da olabilir. Bu tür bir arka plan uygulamasını algılamak, kaldırmak veya en azından dondurmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Bu konuda daha fazla teknik bilginiz yoksa, bilen birinden yardım almanızı öneririz.

Kötü Uygulamalardan Kurtulmak

 • Play Store uygulamasını açın ve Menü / Ayarlar / Uygulamalarım, burada sahip olduğunuz uygulamaları listeleyeceksiniz.
 • Şimdi telefonunuzdaki Ayarlar / Diğer / Uygulamalar / Çalışıyor seçeneğini takip edin.
 • Play Store’da olmayan bir uygulama varsa, uygulamayı kaldırabilir veya dondurabilirsiniz.

Devre Dışı Uygulamaları Kontrol Edin

Android telefonlarda uygulamalarla oynarken, açık kalması gereken uygulamaları yanlışlıkla devre dışı bırakmış olabilirsiniz. Bazı arka plan uygulamalarının, telefonun işlevlerini yerine getirebilmesi için sürekli açık kalması gerekir. Bu uygulamalardan birini yanlışlıkla devre dışı bıraktıysanız, yeniden başlatma veya ani kapanma yaşayabilirsiniz.

Devre Dışı Uygulamalar Nasıl Kontrol Edilir ?

 • Ayarlar / Uygulamalar’a gidin. Yukarıdaki menüden Devre Dışı Bırak’a dokunun.
 • Telefonun çalışması için gerekli olabilecek uygulamaları etkinleştirin.

iPhone’da Bozuk Uygulamaları Kontrol Edin

Telefonların uygulama nedeniyle yeniden başlatma veya kapatma sorunu olması çok nadirdir. Bunun nedeni, iOS’un uygulama ile ilgili sorunlara karşı koruması olmasıdır. Ancak bu, sorunun asla olmayacağı anlamına gelmez. Böylece telefonunuzdaki bozuk uygulamaları kolayca kontrol edebilirsiniz.

Bozuk Olan Uygulamaları Nasıl Öğrenebiliriz ?

 • Ayarlar / Gizlilik / Analiz / Analiz Verileri
 • Açılır listede çok sık tekrarlanan bir uygulama varsa, Ayarlar bölümünden kaldırılması telefonunuzu düzeltebilir.

Telefonunuzun sorunu anakarttan da sorun olabilir, bunlar sorununuzu çözmezse telefonunuza daha fazla zarar gelmeden Cep Hastanesi ile iletişime geçebilirsiniz.

Cep Hastanesi İletişim Bilgileri

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefon kendi kendine kapanıp açılıyor huawei , telefon kendi kendine kapanıp açılıyor iphone , telefon kendi kendine kapanıp açılıyor samsung  , telefon kendi kendine kapanıyor açılıyor neden , telefon kendi kendine kapanıyor açılıyor , telefonum kendi kendine kapanıp açılıyor samsung , telefonum kendi kendine kapanıp açılıyor ne yapmalıyım , telefonum kendi kendine kapanıyor açılıyor , telefon kendi kendine kapanip açılıyor samsung , android telefon kendi kendine kapanıp açılıyor.