Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefon Kılıfı Nasıl Temizlenir

Telefon Kılıfı Nasıl Temizlenir

Telefon Kılıfı Nasıl Temizlenir

Telefon Kılıfı Nasıl Temizlenir, cep telefonlarına son derece şık bir görünüm veren ve ayrıca bir darbe durumunda hasar görmelerini önleyen telefon kılıfları, bu cihazları kişiselleştirmek için artık tercih ediliyor. Gün içinde kullandığınız ve bazen masaya, bazen de çantaya koyduğunuz durumlarda da telefonunuzu zaman zaman kirlenmeye karşı koruyabilirsiniz. Peki, cep telefonu kılıflarını nasıl temizlersiniz ?

Silikon Telefon Kılıfı Nasıl Temizlenir ?

Telefon Kılıfı Nasıl Temizlenir, aslında, bir telefon kılıfını nasıl seçtiğinize bağlı olarak, temizlemek için yapmanız gerekenler veya kullanmanız gereken malzemeler değişebilir. Bugün en yaygın telefon kılıfları silikon malzemeden yapılmış olanlardır. Şeffaf veya renkli bir silikon kılıf kullanıyorsanız, çok kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz. Bunun için az miktarda diş macunu kullanmanız gerekecektir.

Telefon Kılıfı Nasıl Temizlenir

Bir pamuğun üzerine az miktarda diş macunu sürerek telefon kılıfını yavaşça silin. Ilık suyla duruladıktan sonra, kılıfın ilk aldığınız gün kadar temiz göründüğünü fark edebilirsiniz.

Silikon bir kılıfı temizlemek için asla diş fırçası kullanmayın. Çünkü fırça kılıfının üzerinde çiziklere neden olabilir. Alternatif olarak, ılık suya az miktarda sirke dökebilir ve silikon kılıfları bu suda bırakabilirsiniz. 15 ila 20 dakika bekledikten sonra kusursuz olacağını göreceksiniz.

Deri Telefon Kılıfı Nasıl Temizlenir ?

Deri telefon kılıfları, gerçek deri malzeme kullanılarak hazırlanmışlarsa asla kimyasal malzemelerle temizlenmemelidir. Kimyasal malzeme ile temizlik yaparsanız, üzerinde aşınma, şekil bozukluğu ve çizilmelere neden olabilir. Aynısı suni deri malzeme kullanılarak hazırlanan Case modelleri için de geçerlidir. Bunun yerine, telefon kılıfına zarar vermeyen bir yöntem seçerek kolayca temizleyebilirsiniz.

Telefon Kılıfı Nasıl Temizlenir

Ilık suya az miktarda sabun koyun. Ardından telefon kılıfını temiz bir bezle silin. Bu işlem için yumuşak bir bez kullanmalı ve silme işlemini yumuşak hareketlerle yapmalısınız.

Ardından telefonunuzu temiz su ve bir bezle silin. Bu şekilde, durulama işlemini yapmış olacaksınız ve telefonunuzu tertemiz olarak kullanmaya devam edebileceksiniz.

Alternatif olarak, deri temizleyici spreyler kullanabilirsiniz. Gerçek deri veya suni deri temizliği için özel olarak formüle edilmiş spreyler de telefon kılıfları için kullanılabilir. Ancak, bu spreyleri kullandığınızda, durulamayı büyük bir dikkatle yapmanız gerektiğini unutmayın. Kılıfta az miktarda sprey kalırsa, cep telefonunuzda ciddi hasara neden olabilir.

İlginizi Çekebilir: Apple Watch Suya Ne Kadar Dayanıklı

Plastik Telefon Kılıfı Nasıl Temizlenir ?

Plastik malzeme kullanılarak hazırlanan telefon kılıfları ılık su ve sabun yardımı ile temizlenebilir. Bununla birlikte, kritik nokta, sabunu çok az miktarda kullanmanız ve telefon kılıfını çok fazla ıslatmadan nemli kalması için silmenizdir. Kaliteli bir plastik kasa seçtiğinizde, temizliğin çok daha kolay olduğunu fark edebilirsiniz.

Telefon Kılıfı Nasıl Temizlenir

Bununla birlikte, kalitesiz olan kılıflar temizlendikten sonra renk solması ve aşınma gibi problemlere neden olabilir. Özellikle plastik malzemeler kullanılarak hazırlanan modellerde kaliteden asla ödün vermeyin. Kolaylıkla kirlenebilen bu kılıfları kolayca temizleyebilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefon kılıfı nasıl yıkanır , telefon kılıfı nasıl çıkarılır  , şeffaf telefon kılıfı nasıl temizlenir
sararan telefon kılıfı nasıl temizlenir , renkli telefon kılıfı nasıl temizlenir , telefon kılıfı rengi nasıl temizlenir , deri telefon kılıfı nasıl temizlenir , açık renkli telefon kılıfı nasıl temizlenir , telefon kılıfı boyası nasıl temizlenir , beyaz telefon kılıfı nasıl temizlenir.