Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefon Kulaklığı Nasıl Tamir Edilir

Telefon Kulaklığı Nasıl Tamir Edilir

Telefon Kulaklığı Nasıl Tamir Edilir

Telefon Kulaklığı Nasıl Tamir Edilir; Tek taraflı kulaklık, insanları müzik dinlemekten ve hatta kulaklıklarla telefonda konuşmaktan kurtarabilir. Satın almış olduğumuz ve 30-40 TL’yi zamanında almış olduğumuz kulaklık belli bir süre sonra bozuluyor. Bazı elektronik mühendisleri, bu arızaların yanlış depolama ve kullanımdan kaynaklandığını söylüyor. Ancak bildiğimiz gibi, ne kadar iyi kullanırsak kullanalım, ne kadar iyi muhafaza edersek, her şey nitelikli üretime bağlıdır.

Telefon Kulaklığı Nasıl Tamir Edilir

Bireysel Olarak Çözülebilen Kulaklık Sorunu

Telefon Kulaklığı Nasıl Tamir Edilir Yukarıda yazdığımız öğelerin üçte birinde yaşanan sorun sizin tarafınızdan çözülebilir. Metal olmayan bir parçacık yardımı ile (örneğin kürdan), kulaklık soketinin içerisindeki kir, toz ve pamuk benzeri parçacıkları çıkarın. Bu parçacıklar kulaklık soketi dişlileri ile kulaklığın ucundaki metal arasındaki teması önler. Çıkarıldığında, kulaklığınız problemsiz çalışmaya devam edecektir.

Teknisyen Müdahalesi Gerektiren Sorunlar

Teknisyen müdahalesi, 3. Madde dışında yaşanan tüm problemlerin çözümüdür. Kulaklık soketinin değiştirilmesi uzman ve tecrübeli bir teknisyen tarafından gereklidir. Teknik servis ortamının gerekli şartları karşılaması ve kulaklık soketi değiştirilirken özel teknisyen ekipmanı ve orijinal ürünün kullanılması önemlidir. Ancak, telefonunuz mutlaka kulaklık soketi garanti kartı ile size teslim edilmelidir. Şimdi, dilerseniz, kırık olan ve Cep Hastanesi çalışmayan kulaklık soketinin nasıl değiştirileceği, telefon modellerine göre değişim fiyatları nelerdir, sizinle paylaşalım.

İlginizi Çekebilir: Telefon Nasıl Tamir Edilir

Telefon Kulaklığı Nasıl Tamir Edilir

İşe Telefonu Değil Kulaklığı Kontrol Ederek Başlayın

Özellikle kulaklıkların 3,5 mm jakında bükülme, çarpıtma ve kırılma gibi sorunlar; telefon ile kulaklık arasındaki bağlantının sağlanamamasına neden olur. Telefonun kulaklığı algılayamadığı en yaygın sorun olan bu sorun, telefonun jakına ciddi şekilde zarar verebilir, bu sebeple bir kulaklık için telefonu kırmaya gerek yoktur.

En ufak bir arızadan şüpheleniyorsanız, telefonunuzdaki diğer kulaklıkları deneyin ve durumu kontrol edin. Kulaklıklarınızı telefonunuza taktığınızda ses duymuyorsanız, jack girişini yavaşça kaldırarak kontrol edin. Jack jack ile alakalı bir sorun yoksa, kulaklığı başka bir telefonda test ederek test edin. Hala işe yaramazsa, kablolarla ilgili büyük bir sorun olduğu için üzgünüz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; Tek tarafı bozuk kulaklık tamiri , Kulaklık temassızlık çözümü , Ses vermeyen kulaklık nasıl tamir edilir , Bluetooth kulaklık tamiri , Oyuncu kulaklık kablo tamiri , Bluetooth kulaklık tamiri İstanbul , Kulaklık tamiri yapan yerler , Kulak içi kulaklık tamiri.