Telefon Kulaklığının Sol Tarafından Ses Gelmiyor
/ Yazan:Cep Hastanesi / Kulaklık Soketi Değişimi / 0 Yorum / 3032 Görüntülenme

Telefon Kulaklığının Sol Tarafından Ses Gelmiyor

Telefon Kulaklığının Sol Tarafından Ses Gelmiyor; Akıllı telefon kullanıcılarının yaşadığı problemlerden biri, kulaklığın sol veya sağ tarafında ses bulunmamasıdır. Kulaklığınızı ayrı bir cihazda kullandığınızda her ikisinden de ses alırsanız, sorun telefonun kulaklık soketindeki bir arızadan kaynaklanır. Çözüm, kulaklık soketini uzman bir telefon teknisyeni tarafından değiştirmektir.

Telefon Kulaklığının Sol Tarafından Ses Gelmiyor; Önemli sayıda iPhone kullanıcısı çeşitli sebeplerle hoparlör sorunlarıyla karşı karşıya. Bazen, bir oyun oynarken, yanlışlıkla sesin kapatılmasına neden olur ve zaman zaman yanlış takılmış bir dış kap sebebiyle iPhone’un hoparlöründen gelen ses sorunuyla karşılaşırız. Apple uzman ekibi olarak, kullanıcılarımızın problemlerini iPhone Hoparlör Sorunları ile çözmek için bir rehber makale yazmaya karar verdik.

Kulaklık Soketi Değişimi

Kulaklık soketi değiştirme tecrübeli ve uzman Cep Hastanesi teknisyenleri tarafından yapılır. Teknik servis adresimize ulaşırsanız değişim süresi ortalama 1 saattir ve tek taraflı ücretsiz gönderim hizmetimizin kullanıldığı 3 (üç) iş günüdür.

 • Kulaklık jakı girişi değişimi sonrası bilgileriniz silinmez.
 • Orjinal ürün kullanılır.
 • Yapılan işlemler garantilidir.

Telefon Kulaklığının Sol Tarafından Ses Gelmiyor

Kulaklığın sol tarafında bir sorun yaşamaktaysanız, iki ayrı durum olabilir. Günümüzde, bildiğiniz üzere, pek çok kişi sol veya sağ taraftan ses duymuyor. Bu sorun, kulaklık veya telefonun kulaklık jakından kaynaklanabilir. Sorunun nerde olduğunu nasıl anlayacağınızı ve sorun telefonda ise nasıl düzeltileceğini sizinle paylaşacağız.

Telefon Kulaklığının Sol Tarafından Ses Gelmiyor
Telefon Kulaklığının Sol Tarafından Ses Gelmiyor

iPhone Hoparlöründen Ses Gelmiyor Sorunu Çözümü

Bir oyun veya İzlediğiniz bir video sırasında yanlışlıkla elinize vurarak iPhone’u susturmadığınızdan emin olun. Bunu yapmak için, iPhone’un sol tarafındaki ses açma / kapama düğmesini kontrol edin. iPhone’un sol tarafındaki ses açma tuşuna (artı düğmesi) devamlı olarak basın ve iPhone’un ses seviyesinin ekranda açık olduğu bildirimini görün. Ardından, iPhone ana ekranındayken, bildirim ekranını aşağıdan açın ve sesi burdan da kaldırın.

Samsung Karşıdaki Kişiye Ses Gitmiyor Sorunu

Kulaklığın Tekinden Ses Gelmiyor, Neden

Kulaklık ayrı bir cihazda (örneğin bilgisayar) çalışıyorsa, ancak işe yaramazsa veya telefona taktığınızda çok az ses var ise, bu meselenin sebebi kulaklık soketi arızasıdır. Genellikle sıvı ve nem temasından sonra oksidasyon veya darbelerden kaynaklanan hasar sebebiyle oluşur. Bir önceki bölümde de belirttiğimiz gibi, tek çözüm alanı değiştirmektir.

Kulaklık Giriş Soket Değişimi
Kulaklık Giriş Soket Değişimi

Kulaklık Giriş Soket Değişimi

Kulaklık jakı onarımı siz kıymetli müşterilerimiz için İstanbul Bakırköy iş yerimizde yapılmaktadır. Dileyenler iş yerimize gelip kısa zamanda telefon onarımı yapabilirler. İstanbul’da ya da uzak İlçelerde yaşamıyorsanız, bu da çözümdür. Türkiye bizim ücretsiz nakliye seçeneği tüm vardır. Telefonunuzu kapınızdan ücretsiz olarak alıp evinize ücretsiz olarak geri gönderiyoruz. Telefon modeliniz ve kulaklık soketi değiştirme ücretleriniz hakkında bilgi almak dilerseniz, makalenin alt kısmında da bizimle iletişim kurabilirsiniz.

iPhone Ses Gelmiyor Sorunu Çözümü

iOS cihazınızdan ses gelmiyorsa aşağıdaki adımları takip edin.

 1. Ayarlar > Sesler kısmına gelin ve melodi ve alarm kısmındaki sesi artırın.
 2. Eğer ses işitiyorsanız aşağıda belirtilen adımları takip edin. İşitmiyorsanız Apple servisiyle irtibata geçin.
 3. Sessiz tuşunun açık olmadığından emin olun. Sesli kademesine getirin. Turuncu renk görüyorsanız, cihazınız sessizde demektir.
 4. Cihazınızı yeniden başlatın.
 5. Müzik veya ses efekt uygulamasını çalıştırın. Ses butonlarından sesi artırın.
 6. Ayarlar > Bluetooth kısmından Bluetootl’u kapatın. Sesi tekrar kontrol edin.
 7. Bir kulaklık bağlayın. Sesi duyamıyorsanız, ses girişini bir şeyle temizleyin. Tozlanma vs.. Olabilir.
 8. Cihazınız kılıfta ise , kılıfın ses çıkışını engellemediğinden emin olun.
 9. Cihazınızı son sürüme güncelleyin.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir