Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefon Kulaklık Görüyor Ama Ses Yok

Telefon Kulaklık Görüyor Ama Ses Yok

Popüler Aramalar: iPhone 8 Arka Cam Kapak DeğişimiiPhone 11 Ekran Değişimi

Telefon Kulaklık Görüyor Ama Ses Yok

Telefon Kulaklık Görüyor Ama Ses Yok; Kulaklık görüyorsanız ancak ses yoksa, zaman zaman tam olarak ne yapacağınızı bilemeyebilirsiniz. Ancak, telefonlarla ilgili tüm sorunlarda olduğu gibi, telefon kulaklığı göremediğinde yapılması gerekli olan bazı şeyler vardır. Çözümde ilerleme kaydedilmesi için, öncelikli olarak böyle bir sorunun neden telefonda ortaya çıktığını tanımlamakta fayda vardır.

Telefonda hoparlörden ses geliyorsa, kulaklığın algılanmadığı manasına gelir. Elbette, kulaklıklı mikrofon setinin telefon tarafından algılanmaması için bazı nedenler olması gerekir. Çünkü hiçbir telefon kulaklığı hiçbir neden olmadan tespit edilemez, çünkü durumlar öne çıkmaz.

Telefon Kulaklık Görüyor Ama Ses Yok; kullanıcılar öncelikli olarak nedenlere bakmalıdır. Kulaklığın sesi yoksa, nedenleri biliniyorsa bir çözüme ulaşmak kolaydır. Ayrıca, yazılım ve donanımın neden olduğu sorunlar için çeşitli testler ve kontroller gerekir. Çünkü zaman zaman sorun kulaklıktan veya zaman zaman telefondan kaynaklanıyor olabilir. Çok nadir olmasına karşın, kulaklık takılıyken sesi açmak gibi sorunlarla karşılaşan kullanıcılar da var. Bu gibi durumların olasılığını değerlendirmek ve buna göre bir çözüm üretmek gerekmektedir.

Ses Neden Gelmiyor

Birçok akıllı telefon, belirli zaman aralıklarında kulaklık problemlerine neden olur. Kulaklık taksanız bile, hoparlörden gelen ses, kullanıcıların sıkça yaşadığı sorunlar arasındadır. Bu tür problemlere, nedenlere bağlı şekilde donanım veya yazılım neden olabilir. Kullanıcıların kulaklıklarını özel ortamlarda giyerek konuşması veya müzik dinlemesi mümkün değildir.

Başka bir deyişle, kulaklıklı mikrofon setinin telefon tarafından algılanmaması ciddi bir sorun olarak görülmektedir. Kullanıcıların yazılımla ilgili problemlere kendi tesisleriyle çözüm üretmeleri mümkündür. Bununla beraber, donanım problemleri için aynı şeyleri söylemek mümkün değildir. Bu gibi durumlarda uzmanlardan yardım istemek en iyisidir. Peki, kulaklık problemlerini çözmek isteyen kullanıcılar kendi çabalarıyla ne yapabilir? Onlara bakalım.

  • Telefona takılan kulaklıktan hiçbir şekilde ses gelmiyorsa öncelikle ses seviyesinin kontrol edilmesi gerekir.
  • Bunun yanında telefonun sesszi modda olup olmadığı da kontrol yapılmalıdır.
  • Kulaklık problemi bunlardan kaynaklanmıyor ise telefonu kapatıp yeniden açmakta fayda vardır.
  • Ayrıca telefonu kapatıp açmak sorunu çözmediyse reset atmak da işe yarayabilir.
  • Diğer yandan telefonun kulaklık girişinde tüy ve toz gibi kalıntılar bu girişi tıklayabilir ve telefonun kuklalığı algılamamasına neden olabilir. Bu yüzden kulaklık girişinin temizlenmesi gerekir.
  • Kontrol edilmesi gerekli olanler arasında bir de kulaklık yer alır. Çünkü kulaklığın çalıştığından emin olunması gerekir.
  • Eğer tüm bunlara rağmen kulaklıktan ses gelmeme problemi çözülemiyorsa donanımsal bir sorun olduğunu akla getirmek yanlış olmaz. Böyle bir durumda öncelikle yapılması gerekli olan teknik servisten yadım almaktır. Telefonda kulaklık girişi soketinin değişmesi gerekebilir ve bu değişim yalnızca teknik servisler tarafından yapılır. Donanım kaynaklı problemlerde kullanıcıların kendilerinin müdahale etmemeleri daima için önerilen bir durumdur.

iPhone Kulaklık Modunda Kaldı, Ne Yapmalıyım

Telefon kullanıcılarının sıkça karşılaştığı problemlerden biri, telefonun kulaklık modunda kalmasıdır. Kulaklık veya hoparlör 3,5 mm jaktan çıkarıldıktan sonra iPhone hoparlöründen ses gelmiyorsa, blog gönderimizi incelemenizi öneririz.

iPhone, iPad, iPod touch, tüm kullanıcılar olmasa da, problemlerden biri cihazın kulaklık moduna bağlı kalmasıdır. Hoparlörü veya kulaklığı çok hızlı bir biçimde çıkarmak, cihaz çalışırken kulaklık veya hoparlörü çıkarmak, uyumsuz veya düşük nitelikli, tanımadığınız bir marka hoparlör kullanmak veya 3,5 mm kulaklık jakıyla ilgili bir sorun iOS aygıtının kulaklık modunda kalmasına neden olabilir . Sorun, donanımdan kaynaklanıyorsa, elbette, cihazı Apple Store’a veya yetkili bir teknik servise götürmek en iyisidir, ancak bunu yapmadan aşağıdakileri denemenizi öneririz:

İlginizi Çekebilir: Samsung Android Wi-Fi Bağlantı Görmüyor Çözümü

Telefon Kulaklık Görüyor Ama Ses Yok
Telefon Kulaklık Görüyor Ama Ses Yok

Kulaklığı Birkaç Kez Takıp Çıkarın

Tam bir Türk yöntemi diyebileceğimiz, deneyebileceğiniz ilk yöntemi “çıkarın, yapın, görelim”. IOS enteresan çalışmakta olan mobil bir işletim sistemidir; kulaklığınızı çıkardığınızı tespit etmeme ihtimaliniz düşük. Kulaklığı veya hoparlörü birkaç kez takmayı deneyin. İşe yaramadıysa, bir sonraki adıma geçin.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefon kulaklığı görüyor ama ses gelmiyor , telefon kulaklığı ses gelmiyor , telefon kulaklık algılamıyor , telefon kulaklık sorunu , telefon kulaklık çalışıyor ama ses gelmiyor , telefon kulaklık görmüyor bluetooth , telefon kulaklık görmüyor , telefon kulaklık okumuyor , telefon kulaklığı algılıyor ama ses gelmiyor , telefon kulaklığı teki çalışmıyor , telefon kulaklık neden çalışmıyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Cep Hastanesi garanti harici tamirleri sağlayan bir akıllı telefon ve mobil cihazlar servisidir. Bizi diğer servislerden ayıran, İstanbul içinde sorunlarınıza en kısa sürede çözüm sunması, İstanbul dışı ise tek taraflı ücretsiz kargo ile ulaşılabilmesi ve müşterisini bütün tamir sürecinden haberdar etmesidir.

WordPress Uzmanı: Buğra Yazar