Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefon Markaları İsimleri Ait Olduğu Ülkeler

Telefon Markaları İsimleri Ait Olduğu Ülkeler

Telefon Markaları İsimleri Ait Olduğu Ülkeler

Telefon Markaları İsimleri Ait Olduğu Ülkeler; Akıllı telefon piyasasında rekabet günden güne artmaktadır. Özellikle, Çinli akıllı telefon üreticileri tarafından benimsenen agresif fiyat politikası, pazardaki dengeyi tamamen değiştirdi. Dünyanın en fazla satan telefonunu satan 7 isme baktığımızda, bunların 5’inin Çin kökenli firmalar olduğunu görüyoruz.

Telefon Markaları İsimleri Ait Olduğu Ülkeler; Ekran değişimi ve cep telefonu tamiri için teknik servisimize gelen ve sitemizi ziyaret eden kullanıcılarımızdan en fazla sorulan sorulardan birisi de hangi cep telefonu markasının hangi ülkeye ait olduğu gelmektedir.

Hangi ülke ile hangi cep telefonunu ürettiğini sizlerle paylaşmak istedik. Öncelikle, teknik servisimiz için en fazla merak edilen ve sorulan cep telefonu markalarını sizlerle paylaşacağız. Ardından listedeki tüm cep telefonu markaları ve üretim yerleri.

Güney Kore’de Üretilen Cep Telefonu Markaları

Güney Kore’de üretilen cep telefonları Samsung, LG’dir. Cep Hastanesi  Olarak gerek tamir aşamalarında gerekse de kullanılan teknolojilerinden dolayı Güney Kore’nin cep telefonu üretiminde lider ülkeler arasında olduğunu söyleyebiliriz.

Özellikle Samsung’un içinde bulunan sensörler, model sayısının çok fazla olması ve LG’nin LG G2, LG G3, LG G4 ve LG G5 ile yaptığı ataklar sonucu marka bilinirlikleri ve kullanıcı sayıları gün geçtikçe artmış durumda.

Ülkemizdeki cep telefonlarına bakıldığında ise bu iki markanın milyonlarca kullanıcısı mevcut ve gün geçtikçe yeni markalarla artmaya devam ediyorlar. Burada bir noktayı da belirtelim. Genelde Samsung cep telefonlarının Japonya’da üretildiği düşünüyor kullanıcılar.

Samsung

Zirvediki Telefon Samsung Evet, en fazla akıllı telefon satan markalar sıralamasında 1 numarada yine Samsung yer almakta. Güney Koreli şirket geride bıraktığımız çeyrekte 73.3 milyon akıllı telefon sattı. Fakat bu rakamlara rağmen Samsung’daki erime devam etti. Geçtiğimiz yıl aynı dönemde Samsung, 85.6 milyon telefon satmış ve % 22.3 pazar payına ulaşmıştı. Bu yıl şirketin pazar payı % 19’un da altına düşerek % 18.9 oldu.

İlginizi Çekebilir: Telefona Youtube Video Nasıl İndirilir

Telefon Markaları İsimleri Ait Olduğu Ülkeler

Abd’de Üretilen Cep Telefonu Markaları

iPhone, Motorola. Amerika Birleşik Devletleri’nde (Amerika Birleşik Devletleri), cep telefonu markaları iPhone ve Motorola’dır. iPhone, dünyadaki telefon endüstrisinin büyük bir bölümünü oluşturuyor. Özellikle kendisine özgü yazılım dili iOS ile bu farkı daima yeni modelleriyle göstermeye devam ediyor. Ülkemizde ABD’de üretilen cep telefonlarının kullanım oranları milyonlarca sırada. iPhone cep telefonları yazılımları ve sağlamlıkları ile dikkat çekiyor.

Apple

En çok akıllı telefon satan markalar sıralamasının değişmez isimlerinden biri olan Apple kan kaybetmeye devam ediyor. Cupertino merkezli şirket, bir vakitler zirveye oynarken şu aralar 3. Sıraya kadar gerilemiş durumda. Son çeyrekt 45.74 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştiren Apple, % 11.8’lik pazar payının sahibi oldu. Apple’ın geride bıraktığımız sene aynı dönemdeki pazar payı da % 11.8’di.

Telefon Markaları İsimleri Ait Olduğu Ülkeler

Çin’de Üretilen Cep Telefonu Markaları

Meizu, Huawei, Lenova, Xiaomi. Aslında iş gücünden dolayı bütün cep telefonu markalarının üretim aşamaları Çin’den geçiyor. Yani başlıklarda üretim yerinden bahsettik ama bu başlıklarda anlatmak istediğimiz şey ilk cep telefonu markalarının hangi ülkelere sahip olduklarıydı.

En çok bilinen Çin malı cep telefonu markaları Meizu, Huawei, Lenovo ve Xiaomi,. Ülkemizde başta Lenova olmak üzere Huawei ve Meizu markaları biliniyor. Burada bir ayrıntıya yer vermek istiyoruz. Henüz garantili satışları Türkiye’de başlamamış olsa bile Meizu cep telefonu hâlbuki Çin’in iPhone’u diyebiliriz. Özellikle performansı bir hayli yüksek.

Huawei

Dünyanın en iyi akıllı telefon satan şirketi olma sloganıyla yola çıkan Huawei, güçlenmeye devam ediyor. Apple’ın arkasında geçen senenin aynı dönemine göre % 9,5 pazar payıyla geride kalan Çinli üretici, bu sene büyük bir baskı yaptı. Akıllı telefon satışlarını 52,2 milyona varan Huawei, Pazar payını % 13,4’e yükseltti. Görünüşe göre Huawei’nin zirve yürüyüşü devam ediyor.

Telefon Markaları İsimleri Ait Olduğu Ülkeler

Türkiyenin Cep Telefonu Hikayesi

Güzel ülkemizi ve cep telefonu sanayinde nerde olduğunu sona bıraktık. Türkiye’de üretilen ya da geliştirilen cep telefonu markası fazlaca aslında. Özellikle son senelerde yapılan yatırımlar ve geliştirmeler Türkiye’nin de cep telefonu sektöründe büyük bir paya sahip olduğunu göstermekte.

Henüz %100 yerli cep telefonu bulunmamakta ancak Türk Markası olarak gösterilen ve yapılışında büyük katkımızın olduğu cep telefonları mevcut. Unutmadan söyleyelim. Tubitak ve Aselsan %100 yerli yani tasarımı, donanımı ve yazılımı tamamen bizlere ait olan cep telefonu markamızı üretebilmek için hız ve hız çalışmaya devam ediyor.

Vestel (Venus), Turkcell. PTT bir cep telefonu olarak, şimdi Vestel’i gösterebiliriz. Vestel’in ülkemizde tasarlanan ve geliştirilen yazılım ve donanımları yabancı firmalar tarafından desteklenmektedir.

Turkcell cep telefonu aynı durum. Diğer yerli cep telefonları Türk Telekom, Casper,General Mobile, Vodafone, Avea, Teknosa, Reeder ve Piranha yurt dışında geliştirilen, yabancı firmalar ile ortak olarak yapılan ve Türkiye’ye özgü markalar ilave eden diğer cep telefonları. General Mobile fiyat ve performansları ile birlikte kullanıcıların dikkatini çeken cep telefonu markaları arasında.

Xiaomi

2018’de en fazla akıllı telefon satan markalar arasında, en büyük sıçrama Xiaomi’den geldi. Son çeyrekte 33.2 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştiren firma, pazar payını da % 8.5’e yükseltti. Çinli üretici geride bıraktığımız yıl aynı dönemde 26.8 milyon telefon satmış ve % 7’lik pazar payının sahibi olmuştu.

 

Xiaomi

Akıllı Telefon Üreten Ülkeler

Türkiye’de üretilen cep telefonu markaları; Vestel, General Mobile, Casper
ABD’de üretilen cep telefonu markaları; Apple iPhone, Motorola
Japonya’da üretilen cep telefonu markaları; Sony, Toshiba, Panasonic, Fujitsu.
Tayvan’da üretilen cep telefonu markaları; Acer, Dopod, BenQ, Asus, Htc.
Rusya’da üretilen cep telefonu markaları; Explay, Gresso, Highscreen, RoverPC, teXet, Sitronics, Yotaphone.
Çin’de üretilen cep telefonu markaları; Huawei, Xiaomi, OPPO, Lenovo, Meizu, Symphony, K-Touch, Wentto.
Kanada’da üretilen cep telefonu markaları; BlackBerry.
Güney Kore’de üretilen cep telefonu markaları Samsung, LG, Pantech, KT Tech.
Almanya’da üretilen cep telefonu markaları; Grunding Mobile, Telefunken, Siemens.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefon markaları ve ülkeleri , akıllı telefon markaları ve ülkeleri , telefon markaları isimleri , çin telefon markaları , çin malı telefon markaları , telefon markaları ve menşeleri , telefon marka ülkeleri , telefon markaları ve ülkeler.

Sıkça Sorulan Sorular

Cep Hastanesi garanti harici tamirleri sağlayan bir akıllı telefon ve mobil cihazlar servisidir. Bizi diğer servislerden ayıran, İstanbul içinde sorunlarınıza en kısa sürede çözüm sunması, İstanbul dışı ise tek taraflı ücretsiz kargo ile ulaşılabilmesi ve müşterisini bütün tamir sürecinden haberdar etmesidir.